• Reklama

CUBOT C11

Cubot One, Cubot C11, Cubot P9, Cubot GT99 , Cubot GT72

CUBOT C11

Postprzez bartazzz » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 15:13

Przy okazji sprowadzania telefonu dla siostry miałem okazję zapoznać się z nowym modelem C11 dobrze rokującej i rozwijającej się marki CUBOT. Postanowiłem zamieścić parę słów od siebie dla osób które poszukują telefonu.

Zawartość zestawu:
Obrazek
telefon przyszedł w standardowym opakowaniu:
- pudełko
- słuchawki
- kabel USB z ładowarką
- etui typu notes
- etui typu wsuwka ( w zamian za folie których nie miał na stanie)
- folia na ekran była już zamontowana

Wygląd samej słuchawki:
Telefon jest dość duży pewnie leży w dłoni dzięki perforowanej tylnej klapce która umożliwia pewny chwyt.
boki posiadają wstawki z aluminium szczotkowanego bądź plastikowego odpowiednika, fabrycznie zabezpieczonego folią.
Telefon jest kanciasty ale wielu osobom się podoba, dzięki wstawkom otrzymuje ciekawy wygląd.
Telefon jest bardzo dobrze spasowany nic nie trzeszczy, powiedziałbym nawet że miałem duże trudności żeby zdjąć tylna klapkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

System operacyjny:
Zainstalowany jest czysty android 4.2 z językiem polskim i co ciekawe recovery jest po angielsku.
Telefon nie jest zrootowany, można to wykonać programem SRS Root, używając metody smart root
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Obrazek

Wyświetlacz
Wyświetlacz to chyba najmocniejszy punkt tego aparatu, jest duży, czytelny posiada przyzwoitą rozdzielczość qHD oraz dobre kąty widzenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wydajność

Telefon posiada dwurdzeniowy procesor MTK6572 Cortex-A7 2x1.3GHz i osiąga około 10,5 tysiąca w antutu, 512 MB RAM oraz grafikę MALI 400
Pozwala to na bezproblemową pracę systemu, aczkolwiek nie można go porównywać do czterordzeniowców z 1GB RAM
Sam system chodzi sprawnie, grałem testowo z clash of clans i kilka innych gier i nie było zacięć. Podejrzewam że problemy będa przy wymagających grach 3d, do normalnej pracy w zupełności wystarczy.

Aparat
Cubot C11 posiada dwie kamery tylną 5mpx oraz przednią 0,3Mpx
Niestety aparat to najsłabszy punkt tego telefonu, aparat robi przeciętne fotografie, nie znalazłem równiez autofocusa. Kody QR da się skanować ale z pewnością dla miłośników fotografii nie będzie wystarczający.

Bateria
bateria to 2100 mAH i jak na taki duży wyświetlacz radzi sobie dobrze. Wydaje się ten procesor jest oszczędniejszy od Mtk6577.
Myślę że 1 dzień intensywnego użytkowania wytrzyma. Pełniejsze dane będę miał za jakiś czas z rzeczywistego użytkowania.

Podsumowanie
Telefon jest solidnie wykonanym przystępny cenowo i dla kogoś kto poszukuje telefonu 5 cali do facebooka, czytania netu, do prostych gier nie zawiedzie się. Miłośnicy gier 3d i fotografii będą musieli dołożyć trochę i poszukać wyższego modelu marki CUBOT, gdyż w mojej opinii jest to firma która solidnie wykonuje telefony i będzie się rozwijać.

Zapraszam do dyskusji

Więcej informacji oraz specyfikacja dostępna pod adresem producenta:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Autor postu otrzymał pochwałę
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Reklama

Re: CUBOT C11

Postprzez gracjan777 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 21:45

Jeszcze go nie mam a już mi się podoba :)
Dziękuję..miło się czyta
pozdrawiam
gracjan777

Re: CUBOT C11

Postprzez gracjan777 » sobota, 4 stycznia 2014, 12:40

Podpinam się pod wątek
Bartku przede wszystkim dziękuję Ci
za ściągnięcie cubota C11 z Chin
Co do telefonu to jestem mile zaskoczony..wyświetlacz w porównaniu
z super amolet z SGS1 nic nie pozostawia do życzenia w sumie różnic nie
widzę nawet w pełnym słońcu internet jak na brak 3G nawet szybko śmiga
bateria wytrzymuje 2x dłużej niż sgs1 przy ciągłym wi-fi lub mobilnym
internecie..jakość wykonania jest bardzo dobra..co do forumowicza
Bartazzz bardzo polecam. Nie posiadam konta w żadnych chińskich marketach
po wpłaceniu na jego konto zajął się wszystkimi procedurami zakupu pomimo
że był okres świąteczny telefon bardzo szybko dotarł w moje ręce (choć wcześniej
znałem go tylko z postów pisanych na tym forum)Kontakt mailowy bardzo szybki!
Jestem Zadowolony
pozdrawiam
gracjan777

Powrót do Cubot