• Reklama

Cube T8 czy LG G PAD 8?

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Cube T8 czy LG G PAD 8?

Postprzez Wdhiz » środa, 2 września 2015, 03:52

Szukam tabletu 8cali przede wszystkim do nawigacji turystycznej-samochodowej (Osmand), netu i filmów (nie gram). Przymierzałem się do dualboota Cube iWork 8, ale niestety nie ma GPS. Mogę to obejść przez odbiornik GPS podpięty przez BT ale lepszy byłby wbudowany.

Wpadły mi w oko dwa tablety - Cube T8,
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_218332.html - tutaj 96USD, w innych sklepach normalna cena 100 USD. Czyli jakieś 360 zł bez VAT, 450 z Vatem.
I LG Gpad 8 z Polski - można go trafić za 400-450 zł z gwarancją prawie dwuletnią (sprzedają go ludzie, którzy dostali tablet przy podpisywaniu umów z operatorami).
Cube T8 na papierze bardzo fajny - dualsim, możliwość dzwonienia, HDMI, 4G. Niestety nie ma prawie żadnych recenzji w sieci. Nie ma agps. Pewnie nie ma też kompasu.
LG - dużym plusem jest gwarancja. Do tego agps, kompas, glonass.

Ktoś z Was ma tego Cube T8 i może coś napisać?
Wdhiz
AKTYWNY

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Odp: Cube T8 czy LG G PAD 8?

Postprzez sudione » środa, 2 września 2015, 12:57

Musisz sobie odpowiedzieć ile tak naprawdę będziesz korzystał z tego GPS'u. Na chwilę obencą brakuje na rynku dobrych tabletów 8-mio calowych z modemem (3G-LTE).:(
Tego Cube'a sam osobiście bym nie kupił, bo nic się w nim nie zgadza. Już na samym początku dyskwalifikuje go brak wsparcia 3G dla 900MHz!, czyli nici z internetu poza miastem, brak pasma LTE nr 7 i 20, mała bateria, słaby ekran, tylko 1GB RAM'u, beznadziejna przednia kamera do Skype'a oraz brak Dual Boot'a.:(
Na "in plus" tylko cena i microHDMI, ale wolałbym dołożyć. Pytanie tylko do czego, bo mam taką samą zagwozdkę.:(
sudione
NewsMan

Pochwały: 12

Re: Cube T8 czy LG G PAD 8?

Postprzez Wdhiz » środa, 2 września 2015, 17:04

Dobra nawigacja jest "must have" tabletu dla mnie. Kilka-kilkanaście razy w roku bawię się w jeżdżenie samochodem po polnych/leśnych drogach. Odpalam wtedy Osmanda, włączam wskazywanie pozycji na mapie i pcham się na azymut tam gdzie ciekawiej.
W Cube spodobała mi się możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. Rok temu na wakacjach w Chorwacji padł mi Haier w718, kumpel w tym samym czasie utopił swoją komórkę. Skórę uratował nam stary SE w600 - pozwolił załatwić powrót do domu. Teraz nie ruszam się na żaden wyjazd bez zapasowego telefonu.
Pojawił się prawie idealny ;) tablet - Pipo W6s - 8,9 cala, dual boot, 64GB, GPS, 3g tylko - nie ma hdmi :evil:
http://www.pipo-store.com/pipo-w6s-dual-boot-3g-tablet.html

Na razie wygrywa LG G pad 8 cali za 400 zł - posłuży mi do nawigacji/netu. Do pracy kupię sobie laptop Lenovo z I5.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez sudione » środa, 2 września 2015, 17:45

Wdhiz napisał(a):Pojawił się prawie idealny ;) tablet - Pipo W6s - 8,9 cala, dual boot, 64GB, GPS, 3g tylko - nie ma hdmi :evil: http://www.pipo-store.com/pipo-w6s-dual-boot-3g-tablet.html
Tutaj jest jak byk, że HDMI jest -> http://goo.gl/z0KyBV lub tutaj -> http://goo.gl/luChwi Z kolei na oficjalnej? stronie jest, że nie ma GPS'u -> http://goo.gl/S9Qg4x Ach te chińskie firmy!;) Do tej pory nie wiem w jakim zakresie pracuje 3G, bo bez 900MHz nie kupię nic. Poczekam do końca roku, może coś się wyklaruje, bo w życiu bym nie przypuszczał, że jest taka bieda z tabletami ~8".:/
sudione
NewsMan

Postprzez Wdhiz » środa, 2 września 2015, 18:07

Pipo ma ze 3-4 strony firmowe ;) ;)
Tutaj jeszcze inaczej.
http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show2&type=2&id=389

Kubeł zimnej wody - wszedłem na ich stronę na fejsie https://www.facebook.com/pipocn a tam narzekanie na brak jakiegokolwiek wsparcia i gwarancji. Miałem już dość dobry (na papierze) tablet Pipo. Rozładowywał się sam z siebie do zera. Odesłałem go ze stratą VATu. Wolę chyba tani tablet z gwarancją w Polsce i laptop.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez sudione » środa, 2 września 2015, 18:19

Wdhiz napisał(a):..... Wolę chyba tani tablet z gwarancją w Polsce i laptop.
Jak niczego sensownego nie znajdę to kupię używanego SAMSUNG'a Tab S 8.4" w wersji LTE. Będzie mi tylko brakowało Windows'a, bo ekran oraz dokładność i szybkość GPS'u jest w tej maszynie nie do pobicia.:)
sudione
NewsMan

Postprzez wojas2 » sobota, 5 września 2015, 11:57

A chuwi vi7 ?
wojas2

Postprzez wojas2 » sobota, 5 września 2015, 11:58

Lub chuwi vi8 jesli koniecznie 8 cali
wojas2

Postprzez Wdhiz » niedziela, 6 września 2015, 01:03

wojas2 napisał(a):Lub chuwi vi8 jesli koniecznie 8 cali

Ósemka nie ma 3G i GPS (o ile dobrze widzę), siódemka ma i jedno, i drugie. 7" trochę za małe dla mnie, ale może się skuszę? Cena VI7 to 58 USD co daje 220 zł netto/270 brutto. Znalazłem o nim parę złych opinii - spore lagi itp. Prawda czy fałsz?
Do 300 zł kupię w Polsce z gwarancją albo na firmę (odliczenie vatu) podobne zabawki. Na szybko znalazłem LENOVO A7-30H, SAMSUNG 7" T111 i Kiano Slim Tab 7.

Edit - znalazłem recenzję:
– Clean Android 5.1
– Antutu 25k pts but it doesnt correspond to overall performance of Android environment
– not so good but acceptable quality(4/5)
Cons:
– Display even with IPS lacks of color and sharpness
– 160 ppi
– very very slow performance on the Android normal operations
– installing application, going through applications and Android environment
– CPU on the description is clocked at 1.2GHz but all benchmarks shows only 0.9Ghz
– slow RAM and ROM
– on the Chuwi description its written 120h standby mode…I didnt reached 75hr with GPS, WIFI, network communication(all OFF)
– only 2500mAh
– no flash on camera, no proximity and no light sensors

Overall I do not recommend this model of Chuwi. I could buy for such price in my country(Poland) better tablet with better battery and performance
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez wojas2 » niedziela, 6 września 2015, 14:31

Czyli jednak chuwi vi7 slaby wybor, a mi sie wydawalo ze gdzies widzialem o nim dobre opinie.
wojas2

Postprzez jingiel » niedziela, 6 września 2015, 16:57

A nie patrzyłeś na jakąś ondę? Sam mam dylemat czy kupić u chińczyków czy w pl. Tylko nie mnie interesuje coś 10 cali najchętniej z dual bootem.
jingiel

Postprzez Wdhiz » niedziela, 6 września 2015, 23:01

wojas2 napisał(a):Czyli jednak chuwi vi7 slaby wybor, a mi sie wydawalo ze gdzies widzialem o nim dobre opinie.

Przeglądałem net w poszukiwaniu opinii o vi7 i Kiano Slim Tab 7 (to chyba jest rebrand vi7), są i dobre, i złe. Obejrzałem filmik na YT z taką siódemką i to nie dla mnie - szkoda kasy.

Onda - jaki model? Nie patrzyłem na tablety tej firmy. Wpadłem natomiast na ofertę tabletów prestigio 7,85 cala za 350-400 zł (kupno na fakturę). 4 rdzenie, 1/16 GB, proporcje 4:3 (wygodniej będzie oglądać mapy/planować trasę, trudniej będzie trzymać go w trakcie marszu "na azymut"). I chyba się na to skuszę - wychodzi 270-340 zł za tablet.
Wdhiz
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do TABLETY