• Reklama

Coś zamiast NExusa 5

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Coś zamiast NExusa 5

Postprzez rafal8 » poniedziałek, 19 września 2016, 13:32

Cena 400-500
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: minimum 5cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: żeby nie miej jak 2GB
Dual/Single sim: DUAL SIM
Preferowane marki:Brak, ale odpadają wynalazki typu ulefone czy elephone
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):aby działał jak najdłużej, i miał lepszy zasięg od Nexusa
Opis: Poczciwy juz nexus po 2,5 roku u mnie nie wyrabia w nowym domu, gdzie ma problem z zasięgiem i to główny powód zmiany dochodzi jeszcze bateria któa jako nowa nie była najlepsza:)> Szukam czegoś co ma dobrą antene Homtom ht7 czy Doogee x5 maja o wiele lepsza do mego dziadka. wiec szukam czegoś z chin. Zamówiłem juz Xiaomi mi4 na ostatniej promocji na BG ale po 2 tygodniach zwodzenia okazało sie że jednak nie wyślą i robie refund.
rafal8

Reklama

Re: Coś zamiast NExusa 5

Postprzez pawellabedz » poniedziałek, 19 września 2016, 20:42

panie kolego ale 400 500 czego ? czyli można ci wciskać szrot i np xiaomi mi 5 bo tak ?
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez rafal8 » sobota, 24 września 2016, 16:52

500 PLNów, tak siedze i mysle wpadły mi w oko redmi 3s i Nubia z7max, tylko jeszcze dowagi brak i zdecydowania:(
rafal8

Postprzez basswitek » sobota, 24 września 2016, 22:39

Redmi mają niestety słabe aparaty. W tej cenie chyba nic lepszego nie kupisz od Mi4c lub Mi4 (oba mają przyzwoite aparaty i ogólnie są bardzo dopracowane), chyba że chcesz coś z mocną baterią lub 5.5", choć bateria w Mi4c jest wg mnie dobra, mi trzyma regularnie 6h SOT (1-2 dni) i prawie nic nie spada w nocy. Jak będziesz miał powłączane wszystko do transmisji danych to może trochę mniej ale chyba wystarczająco. Z tym że jak bateria ma trzymać to polecałbym system na romie CM (Mokee, Superluminal) zamiast MIUI, bo tu trzyma bardzo różnie. Ja aktualnie używam rom Mokee na Androidzie 6.0.1 i jestem zadowolony (jak nie umiesz/nie chcesz się bawić to telefon od razu z tym romem i rootem można kupić w Fastcardtech).
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez mrergie » sobota, 24 września 2016, 23:50

Nexus 5 kosztował około 1300-2000 zł (duży przedział z powodu różnych metod dystrybucji w Polsce i wersji 16/32GB) te dwa i pół roku temu i do dzisiaj uznawany jest za jeden z najlepszych smartfonów jakie tylko zostały wypuszczone na rynek. Miał trochę wad i nie był idealny ale pod względem stosunku ceny do wydajności był niemal nie do przebicia (przy tej cenie niższej, bliższej oficjalnej wyceny w $).

Dzisiaj za 500 zł nie kupisz niczego lepszego. Co najwyżej gdzieś będzie lepsza bateria czy lepszy aparat, ale po podsumowaniu wad i zalet niczego lepszego nie kupisz.
Kupując Mi4 czy ZTE Z7 Max dostaniesz telefon właściwie tej samej klasy ale z 2xSIMem. I jeśli ważnym elementem jest posiadaniem dual SIMa to polecam kupić któryś z tych telefonów.
Jeśli chcesz telefon z podwójnym SIM-slotem który jednocześnie będzie lepszy od Nexusa 5 to nie masz wyjścia i musisz zwiększyć budżet.

Czy ważna jest dla ciebie kwestia oprogramowania i możliwych do zainstalowania systemów?
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez rafal8 » niedziela, 25 września 2016, 12:33

Telefon służy mi jedynie do dzwonienia, a że wyprowadzam się na wieś kończę dom więc mam na co wydawać kasę. I tu jest problem bo N5 nie wyrabia z zasięgiem na wsi, tak bym go nie sprzedawał i dochodzi do tego kiepska już bateria.
Wiem że chincziki z jakimi miałem doczynienia mają dużo lepszy zasięg od N5 i stąd plan zmiany.
Co do samego Nexusa przez 2.5 roku ani razu się nie zawiesił nic się nie działo po prostu działa jak powinien.
rafal8

Postprzez szymi » niedziela, 25 września 2016, 12:49

no to proponuje spojrzeć na mapę jakie masz nadajnik obok tego domu na wsi
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Rafal1435 » niedziela, 25 września 2016, 19:45

ulefone i elephone to wynalazki ale homtom czy doogee juz nie? Dziwne podejscie, a w tym budzecie to chyba zostaje sie skupić przy tych wymaganiach na Xiaomi... ew. Vernee Thor ale to pewnie dla Ciebie też wynalazek.
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Powrót do Jaki telefon kupić ?