• Reklama

Coś z przyszłości wizja Shieciero ;) co za 10 lat ? czytaj:)

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Coś z przyszłości wizja Shieciero ;) co za 10 lat ? czytaj:)

Postprzez shieciero » 14 lis 2012, o 20:15

Technologia za 10 lat ?
Dziś opiszę technologię którą widzę sobie za 10 lat . Myślę że projekt ten będzie łatwy i nie zbyt skomplikowany
Technologia już dzisiaj ma jasny cel (Być prosta , tania , i jak najbardziej mobilna) Świadczą miedzy o tym produkcje takich korporacji
jak Apple , Samsung czy też Nokia. Ostatnia wymieniona firma jest może nie tak bardzo rozwinięta technologicznie jak SGH czy APP ale
wkroczyła potężnie wydając produkty już zaawansowane .
Jedynym problemem producentów dzisiejszych jest to że opierają się głównie na menu oraz cechach no można powiedzieć
Pierwszego najlepszego projektu które odmieniły rynek Technologiczny Chodzi tu o projekt Apple "Iphone" ale głównie "mac bok" czy też nawet sam Design Systemu IOS
Wiec większość producentów no czerpie pomysły z czegoś co już było . Za 10 lat myślę że dana firma "przewróci" Rynek elektroniki do góry nogami Że w końcu powstanie coś nowego
coś co odmieni historię rynku , Ale ciągle stawiam na mobilność która jak wiemy będzie na pewno rodzić się i przeobrażać w końcu także sądzę jeżeli chodzi o Laptopy Notebooki że z
pewnym czasem zejdą z taśm i będziemy tylko mobilni ale nie na pewno za 10 lat . Myślę iż zamiast laptopów notebooków itp. urządzeń przenośnych dostaniemy coś mega dobrego Dziś odmianą notebooka jest tablet ;)
Przyszłego laptopa widzę zasilanego na ogniwa słoneczne zamontowane na panelu (obudowie) w designie i kolorze nie przypominającym zupełnie paneli słonecznych ;)
Co dawało by nam :
Brak kabli ;)
Swobodne granie czytanie , surfowanie po intrenecie w danym miejscu bez kabla ;)
Jeżeli chodzi o Internet myślę że po wprowadzeniu Technologii LTE niedługo takie łącza z prędkością 1mb/t będą rozpowszechniane freeware
Dlaczego? da to nam swobodę ale także Internet LTE z prędkością 150MB/S nie będzie za parę lat szokiem :)
A prędkość 1-2 mbt/s będę po prostu "bublem" który będzie męczył i dawał satysfakcje tylko tym biedniejszym.
Jeżeli chodzi o programowanie Android ,Java Bin ;) myślę że to zostanie jak jest :) chociaż technologia i platforma Java staje się powoli "wymierać"
Tak widzę przyszły rynek technologiczny :)
Zasady jakie ja sobie wyobrażam:
-Duża Mobilność
-0 ograniczeń transferu plików
-energo oszczędność
-Nowy patent pomysłu
Już za 10 lat będziemy takie systemy jak WIN7 uznawać za bubel nie przydatny jak dziś mówimy o win 95 czy Dosie. Ale sądzę że od laptopów nie uciekniemy tak szybko bo nie ma tak dobrze jak napisać recenzji na Klawiaturze HP:)

Opracował K.M.(shieciero) 14.11.2012
Avatar użytkownika
shieciero
Ambasador
 
Posty: 145
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 17:28
Lokalizacja: Borek Wielkopolski

Reklama

Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron