• Reklama

Coolpad f1 wybór romu.

Re: Coolpad f1 wybór romu.

Postprzez ampereek » 12 paź 2015, o 21:49

ss1973 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Podaj jeszcze raz linka ale nie do bezpośredniego downloadu to sobie poczytam instrukcję. Dzięki.
ampereek

Reklama

Postprzez t_gumienny » 12 paź 2015, o 23:38

to jest mój rom
link do needrom
aktualizacja co piątek jak miui robi swoje aktualki
http://www.needrom.com/download/f1-miui-7-multi/
jest to czysty port bez żadnych moich modów z redmi note wcdma
jeżeli w oryginalnym romie są w jakieś bugi to w porcie też będą niezależnie ode mnie
jakby co służę pomocą
pozdro.
t_gumienny

Postprzez ampereek » 13 paź 2015, o 03:00

ss1973 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

OK zainstalowałem ten Rom tylko mam pytanie dlaczego straciłem roota? Czy teraz żeby wgrać inny Rom musze go zrobić? Rom wygląda ok nawet mi się podoba tylko nie chce mi instalować aplikacji i gier na kartę pamięci tylko wszystko idzie na pamięć wewnętrzna a nie widzę nigdzie w opcjach żeby można było przerzucić aplikacje czy gry na kartę SD?
ampereek

Postprzez t_gumienny » 13 paź 2015, o 10:17

Roota nie straciłeś to jest MIUI - wszystko jest inaczej
Odpalasz najpierw apkę która potrzebuje roota
później wchodzisz w Panel sterowania/uprawnienia/dostęp do root/ i zaznaczasz jej prawa
co do zapisu danych to musiałbym to jeszcze sprawdzić ale chyba to norma
Do miui po prostu trzeba się przyzwyczaić
jak komuś się spodoba to już innego nie chce
t_gumienny

Postprzez ampereek » 13 paź 2015, o 11:26

Ok juz sprawa się wyjaśniła z rootem :). Mi się spodobał ten room, ale jeśli nie da się nic zrobić z aplikacjami żeby je jakoś przenieść na kartę SD to chyba będę musiał go zmienić za dużo rzeczy instaluje i szybko pamięć wewnętrzna się zapełni a nie ma możliwości przenoszenia ich przez jakiś program?. Mam jeszcze problem z YouTube mimo że mam połączenie z internetem pokazuje że brak połączenia miał ktoś może podobny problem?
ampereek

Postprzez ampereek » 13 paź 2015, o 18:30

hormon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wgrałem rom z drugiego linku i mam problem z kartą sim a mianowicie w slocie nr 1 siedzi aero2 a w slocie nr 2 nju i niestety nie mogę odblokować karto po podaniu pinu pokazuje się, że karta jest zablokowana. Natomiast jak przełożę kartę nju do pierwszego slotu to działa. Może mi ktoś wytłumaczyć o co biega czyżby room nie obsługiwał 2 kart sim i tym samym aero2 ?? Proszę o szybką informację bo potrzebuje sprawy telefon. Dzięki.
ampereek

Postprzez ampereek » 13 paź 2015, o 23:35

Witam ponownie problem z kartą sim rozwiązany zainstalowałem inny ROM. Teraz natomiast mam problem z połączeniem WiFi jakieś 15 min działa a później przestaje jak rozłącze i chce połączyć ponownie pokazuje się informacja, że sieć jest wyłączona próbuje się łączyć i znowu informacja, że sieć wyłączona a na innym telefonie działa bez problemu, pomaga restart telefonu ale po 15 min znowu to samo. Miał może ktoś podobny problem bo nie wiem czy leży po stronie ustawień ?? czy ROU kitkata 4.4.2
Proszę o bezpośredniego linka do ROMU, który działa dobrze na coolpad f1 tylko nie Miui. Dziś zainstalowałem chyba z 5 i na wszystkich był z czymś problem przeważnie z WiFi lub kartą sim dodam, że korzystam także z Aero2.

Z góry dziki pozdrawiam.
ampereek

Postprzez ss1973 » 14 paź 2015, o 17:37

Nie chcesz Miui spróbuj tego http://www.needrom.com/download/aosp-v4 ... v3-kernel/
używałem przed Miui też działał bardzo fajnie.
ss1973

Pochwały: 2

Postprzez ampereek » 14 paź 2015, o 18:26

Ok dzięki za linka instaluje się go normalnie przez CVM ? a o co chodzi z tymi linkami:
bootimg_v3_laek (466 DLS) bootimg_v4_laek (355 DLS)???
Działają na nim 2 karty (aero2 i GSM?)
Nie miałeś żadnych problemów z WiFi?
Można przenosić, instalować aplikację na kartę SD?

Sorki że tak się dopytuję ale zaczynam dopiero przygodę z instalowaniem Romów. Najlepiej i tak mi się podoba MIUI ale niestety nie ma możliwości instalacji czy przerzucania aplikacji na kartę SD :( i odpada.

A i mam jeszcze jedno pytanie czy po instalacji Romu jak i przed robi się wszystkie WIPE te które poniżej?

– Wipe Data / Factory Reset
– Wipe Cache Partition -
- Advanced -> Wipe Dalvik cache.
ampereek

Postprzez ss1973 » 14 paź 2015, o 20:19

Wybierz Leak V4,wipe robisz tak jak pisałeś, mam Aero i na tym romie działało, o resztę nie pytaj tylko testuj.
ss1973

Pochwały: 2

Postprzez kaka12z » 18 paź 2015, o 14:42

Ktoś wie jak naprawić problem z sdk i brakiem obsługi architektury procesora w Xposed- chodzi mi oczywiście miui
kaka12z

Postprzez hormon » 22 paź 2015, o 11:24

ampereek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem jak to instalujesz, ale na wszystkich tych romach działają mi obie karty sim, z wifii nie mam problemu.
hormon

Pochwały: 6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje