• Reklama

Coolpad F1 - ROOT / ROM / RECOVERY ENG

Re: Coolpad F1 - ROOT / ROM / RECOVERY ENG

Postprzez saker2k8 » 10 lip 2014, o 14:25

Witam.

Postanowiłem założyć temat żeby nie błąkać sie miedzy stronami i szukac jakiejś instrukcji odnośnie ROOT'a czy wgrania ROM'u na nasze Coolpad'y F1.

Zatem umieszczam ten tutorial / instrukcje dla tych którzy kupili ale nie znają sie na tyle żeby poradzić sobie bez pomocy ;-) Zaczynamy...

ROOT
Jeżeli kupiliście Coolpad F1 8297W i nie wiecie czy macie ROOT należy ściągnąć aplikacje z Google Play która zwie się :
Obrazek ROOT Checker - KLIKNIJ I POBIERZ

Instalujemy -> odpalamy i naciskamy przycisk "Verify Root". Jeżeli pojawi sie taka informacja :
Obrazek to znaczy że mamy ROOT i jest OK :-)

Jeżeli natomiast pojawi sie taki komunikat :
Obrazek to znaczy że nie mamy ROOT'a i trzeba go zrobić.

Jest pełno sposobów ale ja wybrałem najprostsze które wymagają tylko kliknięcia lub nacisnięcia jednego klawisza na telefonie :

1) ściągamy cały folder ROOT, który zawiera folder ROOT - bez instalacji oraz aplikację tr.apk
KLIKNIJ I POBIERZ

Teraz sami musicie zobaczyć jaki sposób działa:
1) czy tylko skopiujecie aplikacje tr.apk na telefon --> instalujecie --> włączacie --> wciskacie "make it ra1n" --> macie ROOT
2) czy w ściągniętym folderze ROOT - bez instalacji postępujecie według załączonej instrukcji

...(w komentarzach bedziecie musieli pisac co komu zadziałało a komu nie - jest to do dopracowania)
Po wykonaniu jednej z powyżysz czynności oczywiście sprawdzamy czy mamy już ROOT.

RECOVERY
I tutaj przyda nam sie kolejna aplikacja (o ile ktoś już nie ma jej zainstalowanej) ze sklepu Play a mianowicie :
Obrazek Mobileuncle MTK Tools KLIKNIJ I POBIERZ

!!! Zainstalujcie ale jeszcze jej nie włączajcie. !!!

Teraz musicie pobrać angielksie recovery, a w sumie obraz ENG-recovery.imgKLIKNIJ I POBIERZ

Kopiujecie na karte SD i teraz dopiero włączamy Mobileuncle MTK Tools
Obrazek

i wybieramy Recovery Update - to okienko:
Obrazek

wybieramy plik/obraz ENG-recovery.img i postępujemy dalej według programu.

Teraz powinniście już mieć angielskie recovery. Aby to sprawdzić wlączamy Mobileuncle MTK Tools i wybieramy teraz Into Recovery Mode - to okienko:
Obrazek

i nasz Coolpad uruchomi sie ponownie ale wejdzie juz w tryb Recovery.
Obrazek

Ok nic nie robimy tylko wybieramy (klwiszami głośności - góra/dół) -reboot system now i zatwierdzamy klawiszem power, teraz nasz telefon uruchomi sie ponownie. Ok macie już ROOT i angielskie Recovery. Teraz czas na wgranie ROM'u :mrgreen:

WGRYWANIE ROM'u

Najpierw musicie ściągnąć ROM. Jaki ? To już zależy od Was i od własnych upodobań ale ja polecam te dwa:

1) MIUI V5 4.6.21 PL by @emjot - KLIKNIJ I POBIERZ
2) PURE AOSP V2.0 by @jonzalvo - KLIKNIJ I POBIERZ

ściągacie jakiś i kopiujecie na karte SD (nie rozpakowujecie tylko kopiujecie w formacie ZIP tak jak jest).

Teraz w telefonie musi być odłączony od komputera i włączone DEBUGOWANIE USB i NIEZNANE ŹRÓDŁA (pewnie zrobiliście to już przy okazji robienia ROOT'a ale i tak napisze na wszelki wypadek jeszcze raz) :

1) Debudowanie USB włączamy w USTAWIENIA --> OPCJE PROGRAMISTYCZNE --> Debugowanie USB
Obrazek

2) Nieznane źródła włączamy w USTAWIENIA --> ZABEZPIECZENIA --> Nieznane źródła
Obrazek

Teraz WAŻNE !!! Zróbcie sobie "backup" czyli kopie zapasową. W recovery wybieracie "- backup and restore" (czwarte od dołu) i wybieracie "backup" (telefon zapisze aktualna wersje ROM'u w pamieci telefonu) albo wybieracie "- backup to internal sdcard (kopia ROM'u zapisze na karcie pamięci).

Ok teraz wchodzimy w recovery i postępujemy według schematu:

Wybieramy po kolei w recovery:

– Wipe Data / Factory Reset -> Yes - - delete all user data
– Wipe Cache Partition -> Yes - Wipe cache
- Advanced -> Wipe Dalvik cache -> Yes - Wipe Dalvik Cache
- Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> wybieracie plik z ROM'em z dopiskiem "zip" na końcu nazwy -> Yes - Install "nazwa ROM'u"

Teraz czekamy az ROM zostanie zainstalowany i po wszystkim uruchamiamy telefon ponownie czyli wybieramy "-reboot system now" (pierwsza opcja w recovery) :) Pierwsze uruchomienie troche dłuzej trwa ale spokojnie to zawsze tak jest :)

Jeżeli postępowaliście krok po kroku według tej instrukcji na pewno udało Wam sie pomyślnie zainstalować ROM, zrobić ROOT i podmienić język w Recovery.

Jeżeli coś nie działa piszcie w tym temacie postaram sie pomóc ;-)

Pozdrawiam - saker2k8 ;-)

Pochwały przyznane za posta: 7
saker2k8

Pochwały: 13
Telefon:: Coolpad F1 8297W
ROM: PURE AOSP V2.0

Reklama

Postprzez system » 10 lip 2014, o 18:45

Ostatnio straciłem roota. Nie wiem dlaczego, chyba po zainstalowaniu Busybox. A może straciłem dlatego że usunąłem XPosed.

Próbowałem przywrócić roota bez przeinstalowywania systemu:
1. "tr.apk" nie działa.
2. "ROOT - bez instalacji" nie da się uruchomić bo nie ma połączenia USB.
3. "Framaroot" też nie działa.

Musiałem przeinstalować.

1. Tu jest oryginalny ROM z rootem: http://bbs.etbuying.com/viewtopic.php?f=18&t=4013 . Skopiować zip na zewnętrzną kartę MicroSD
2. Nie trzeba żadnych programów, wystarczy ROM na karcie, potem przy wyłączonym telefonie Volume Up + Power i tam się instaluje. Angielskie recovery nie jest konieczne. W chińskim wszystkie opcje są w tej samej kolejności. Trzeba drugą opcję (sdcard) i czwartą (wipe data) i piątą (wipe cache).
3. Gotowe.

Przy okazji sprawdziłem inne ROMY.
1) PURE AOSP V2.0 by @jonzalvo - brzydszy od oryginalnego (wygląda jak czysty android z czarnym menu). JEST W NIM OPCJA SZYFROWANIA SYSTEMU! Ale nie próbowałem jej.
2) MIUI V5 4.6.21 PL by @emjot - brzydszy od oryginalnego, nie ma nowych funkcji oprócz data limitów, backup itp. Ale to przecież można sobie wgrać ze sklepu play.
3) CoolLife UI 029 Lite by ATX - nowsza wersja oryginalnego systemu. Dużo chińskich programów, brzydszy od oryginalnego. Nie dodaje nic nowego.

Żaden ROM nie naprawił mi połączenia USB z komputerem.
system

Telefon:: -

Postprzez saker2k8 » 11 lip 2014, o 16:48

wszystkie ROM'y z http://www.needrom.com sa zrootowane więc jest ich troche do wyboru ;-)

a co do tego czy PURE AOSP i MIUI jest brzydsze to juz kwestia gustu i upodobań... Chodzi bardziej o funkcjonalność niz o wygląd tutaj oraz szybkość działania a te dwa ROM'y jednak najlepiej sie spisują póki co... a dodatkowo na PURE AOSP jest poprawiona jakość obrazu :-)

a jeszcze co do recovery to może znasz chiński :-D ale każdy woli mieć raczej recovery które jest zrozumiałe i znośne dla oczu ;-)
saker2k8

Postprzez ggstan123 » 13 lip 2014, o 20:25

saker2k8-
Super opis, ale było by super gdybyś wrzucił te ROMy na jakiś serwer z którego można ściagać bez opłat. Z chomika bez opłat mozna sciagnąc tylko 50MB.
Próbowałeś może podniść głośność głośnika z poziomu Mobileuncle Tools? Widziłem jeden opis w którym pisali że poprzez Engineer Mode->Hardware->Audio->loudspeaker
można podnieść głośnośc głosnika.
ggstan123

Postprzez saker2k8 » 14 lip 2014, o 14:44

ggstan123 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

na needrom.com trzeba sie zarejestrować i sa za darmo procedura instalacji ta sama :

MIUI V5

PURE AOSP

a jezeli chodzi o glosnik to nie nie podnosiłem głośności bo jest wystarczająca :)
saker2k8

Postprzez saker2k8 » 15 lip 2014, o 20:09

!!! UWAGA !!!

!!! 100% DZIAŁAJĄCY ROOT !!!

1) pobieracie Coolpad-F1-root_(wcdma).zip - DOWNLOAD

2) kopiujecie na karte mSD

3) wchodzicie w RECOVERY i instalujecie "Coolpad-F1-root_(wcdma).zip"
saker2k8

Postprzez system » 20 lip 2014, o 23:03

Po zainstalowaniu oryginalnego ROM http://bbs.etbuying.com/viewtopic.php?f=18&t=4013 wydaje mi się że gorzej działa GPS.
Fix trwa kilka minut i szybko się gubi po wejściu do budynku i wtedy znowu kilka minut.
system

Telefon:: -

Postprzez saker2k8 » 23 lip 2014, o 04:49

To pisz o tym w temacie ogolnym na temat F1 ;)
saker2k8

Postprzez janbu » 28 lip 2014, o 11:24

Nie mogę uruchomić telefonu w trybie recovery. Po wyborze "into recovery mode" w mobileuncle tools tel się restartuje po czym uruchamia oryginalny rom. Mam wyłączoną opcję szybkiego uruchamiania, próbowałem uruchomić z wciśniętym vol+power, przy wciśniętym vol-power pokazał się tylko na dole ekranu tekst "Root". Mam zainstylowany CoolLife UI 5.5, custom build version 62.
janbu

Postprzez saker2k8 » 30 lip 2014, o 13:12

oczywiście masz ROOT i wgrane recovery ?

miałes zainstalowane od razu MobileUncle ?
saker2k8

Postprzez janbu » 31 lip 2014, o 00:04

anremja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przewaliłem kilka recovery (w tym takie, które innym zadziałały), ale dopiero to uratowało mi dupę.

EDIT: jednak TWRP z needrom. Ten z linka nie widział pamięci wewnętrznej.
janbu

Postprzez xeros » 31 lip 2014, o 22:47

Szkoda, że emjot porzucił update MIUI dla Coolpada F1 - obecna wersja EN/CN dla modelu TD-SCDMA to 4.7.28 (http://en.miui.com/download-208.html), a czytając różne fora widzę, że użytkownicy trochę narzekają na performance MIUI w wersji WCDMA (podobno ~ 20% wolniejszy od AOSP) i w AOSP zostały niedawno zaktualizowane sterowniki kamery (zdjęcia lepszej jakości) z nowszej wersji oficjalnego fw. Sam nie mam jeszcze tego telefonu, więc nie mogę sprawdzić.
Czy może ktoś to potwierdzić?

Btw. jutro ma być nowa wersja stock fw (090) dla wersji TD-SCDMA (info: http://www.modaco.com/topic/371968-coolpad-f1-8297w/page-60#entry2221069).

Instrukcja przeróbki fw z TD-SCDMA (8297) do WCDMA (8297W): http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/#entry2212206
xeros

Pochwały: 10
Telefon:: LG L3
ROM: CM9

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje