Switch to full style
Odpowiedz

Coolpad F1 nie wstaje po flashowaniu SP Flash Tool

4 cze 2016, o 23:16

Od jakiegoś czasu w kółko zaczęły wywalać się aplikacje, a to pogoda, a to blokada ("aplikacja pogoda przestała działać"), jedyną opcją było ponowne uruchomienie. postanowiłem zainstalować inny system. Zacząłem robić wipa i tu się chyba coś wywaliło. Recovery (TWRP) działało i można było w nie wchodzić ale nie można ale było nic zainstalować. Ani nowego romu ani backupu. Nie można było zrobić wipe, bo pojawiały się błędy E: cant mount /cache, E: cant mount /system , E: cant mount /data.

Po całodziennym boju ze sterownikami, szukaniem romu z plikiem scatter w końcu udało mi się wgrać rom przez Media Tek SP Flash Tool. Cały proces doszedł do końca pojawił się zielony ptaszek. Po odłączeniu telefon nie reaguje na przycisk włączenia, nie ładuje się też bateria (sprawdzane miernikiem). Ponowne flashowanie nadal przebiega tak samo czyli kończy się powodzeniem. Niestety telefon nadal martwy. (Wyczuwany jest tylko po podłączeniu do kompa zarówno z baterią jak i bez)

Ma ktoś może jakiś pomysł jak przywrócić telefon do życia?

Re: Coolpad F1 nie wstaje po flashowaniu SP Flash Tool

5 cze 2016, o 01:23

http://www.modaco.com/forums/topic/3735 ... 2-44-roms/ . Jeszcze tego nie sprawdzałem, ale bez dostępu do fastboota to chyba nie ruszy.

Re: Coolpad F1 nie wstaje po flashowaniu SP Flash Tool

6 cze 2016, o 00:53

Chyba zostaje tylko SP Tool.

Znalazłem kolejny rom z plikiem scatter z poradnika z modaco autorstwa SODA.
Niestety nadal to samo, flashowanie kończy się sukcesem a telefon nadal martwy.

Ma ktoś może link do oryginalnego chińskiego ROMu z plikiem skatter na jakimś ludzkim serwerze? Wczoraj ściągałem z chin i po kilku godzinach w połowie pliku połączenie zostało przerwane :(

Re: Coolpad F1 nie wstaje po flashowaniu SP Flash Tool

2 sty 2017, o 03:04

Witam.
Mam dokładnie taki sam problem. Wypróbowałem już chyba wszystko co znalazłem w necie. Telefon ładuje soft przez SP Tools, YGDP, lecz nie po tym nie startuje.
Na aliexpress widziałem płytę główną za 39.90USD , zastanawiam się czy warto.

Re: Coolpad F1 nie wstaje po flashowaniu SP Flash Tool

2 sty 2017, o 12:02

Też widziałem te płyty, ale moim zdaniem nie warto. Jakby kosztowała 70 zł to pewnie bym się skusił, ale 170 + możliwy VAT to już nie bardzo.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz