• Reklama

Coolpad f1 (bądz inny MTK6592) vs. Xiaomi Redmi 1s

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Coolpad f1 (bądz inny MTK6592) vs. Xiaomi Redmi 1s

Postprzez alienv » 2 cze 2014, o 19:35

Jednak proces technologiczny wiele zmienia. Tak samo jest w przypadku cpu na desktopy. Mylisz się (za prawie każdym razem zresztą), mali450 ma 2x większą wydajność przez zastosowanie podwójnego układu, jesteś jedynym który twierdzi inaczej.
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Reklama

Postprzez botix » 2 cze 2014, o 19:39

Niestety, ale proces technologiczny nic nie zmienia poza poborem mocy, dopiero gdy zwiększymy taktowanie, które możemy bo układ wydaje mniej ciepła widzimy róźnicę, niestety ale ty jesteś jedynym, który twierdzi, że mali 450 to podwójny układ, strona arm twierdzi co innego, a ta dyskusja się nigdy nie skończy, ja podaje wiarygodne źródła, a ty jakiś copycatów z angielskich stron.
botix

Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Postprzez alienv » 2 cze 2014, o 19:55

Tyle że właśnie wraz ze zmianą procesu zwiększano taktowanie. Niestety nie podałeś ani jednego źródła które przeczyło by tej teorii. Sam podałem stronę arm jako źródło gdzie jest to nawet narysowane w prosty sposób, niestety nawet zrozumienie obrazka przekracza twoje możliwości.
Do tego jest tam wyraźnie napisane
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

podczas gdy mali400 miał odpowiednio 4 i 1.
kolejni copycaci? :
Kod: Zaznacz cały

w załączniku masz kolejny obrazek ze strony arm, gdzie masz nawet zaznaczone to co zostało podwojone, może to ogarniesz...
Załączniki
3_ARM_Mali-450_Introduction.pdf_-_2014-06-02_18.51.20.png
3_ARM_Mali-450_Introduction.pdf_-_2014-06-02_18.51.20.png (246.69 KiB) Przeglądane 637 razy
alienv
AKTYWNY

Postprzez botix » 2 cze 2014, o 20:12

Dalej nie rozumiesz, rdzeni jest 8 narysowanych, bo tyle może mieć, te z obwódką nie są konieczne, to są dodatkowe układy, gdy potrzeba większą wydajność lub jest więcej rdzeni, poprostu poczytaj stronę arm zobaczysz ze mali 450mp4 potrafi narysować 2x więcej trójkątów, niż mali 400mp, na takim samym taktowaniu. Jak pisałem ta dyskusja nie ma sensu bo nie jesteś projektantem i nie powinno cię interesować jak zrobione jest mali szczególnie, gdy nie rozumiesz tych rysunków.

Nie ma nawet, żadnych danych, żeby twierdzić, że mali450 pobiera więcej prądu, to są sprawy producenta, a mali 400 jest słabiej taktowane nawet w tym samym procesie technologicznym. Bo jest mniej efektywne. W ogóle takie gadanie jest bez sensu bo to nie jest PC i wszystko zależy jak producent sprzętu zarządzać energią, choćby taki zachwalany iocean tego nie potrafi, ich telefon pobiera 4.9W, gdy acery na tych samych parametrach pobierają 2.7W. Dodam jescze, że niska popularność jiayu i iocean w chinach nie jest przypadkowa, bo kto kupi telefon, gdzie bez grzebania nie działa gps, i w poprzednich wersjach pojawiało się mnóstwo problemów, to tak jakby mieć do wyboru sony i goclevera w tej samej cenie i wybrać goclevera.
http://www.notebookcheck.net/Review-iOc ... 434.0.html
http://www.notebookcheck.net/Review-Amo ... 161.0.html
http://www.notebookcheck.net/Review-Hua ... 731.0.html
Jak widać rozrzut czasów działania i poborów mocy jest spory, także nie ma co gdybać bo telefon to nie jest pc na windowsie.
botix

Postprzez mrergie » 2 cze 2014, o 23:05

Dajcie już spokój z tą bezowocną dyskusją. To pozbawiony sensu spam w temacie o F1 vs Redmi 1S. Co za różnica dla przeciętnego użytkownika z czego zbudowany jest Mali 450? Zróbcie do tego oddzielny temat w którym będziecie sobie analizować specyfikacje podawane przez ARM jak i wyniki w testach syntetycznych poszczególnych GPU. Alienv prawdopodobnie ma rację ale nie mam ochoty się zabierać za czytanie tej głupiej kłótni.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez alienv » 3 cze 2014, o 00:58

@mrergie masz rację i za spam przepraszam, ale niestety prośby do moderatorów o wydzielenie postów pozostały bez odpowiedzi a botix na ostatniego pm-a już nie odpisał, a ponieważ nie lubię jak ktoś bez pojęcia wciska ludziom kit i ciągnę ten bezowocny konflikt... :roll:

w zasadzie nie ma co tu komentować, tym wpisem potwierdziłeś że naprawdę bladego pojęcia nie masz o tym jak to jest skonstruowane i dlaczego 450 jest szybsze od 400. naprawdę nie powinieneś się wypowiadać na tematy których nie znasz bo robisz z siebie głupka. podajesz dziwne dane, mieszasz fakty, cytujesz marketingowy bełkot jakby miało to jakiekolwiek znaczenie, a jak już nie ogarniasz to zmieniasz temat, naprawdę czuję się jakbym dyskutował z dzieckiem. no i zdecyduj sie czy mali400 jest ostatecznie slabiej taktowane czy identycznie z 450, bo się mieszasz.

Skoro nie rozumiem to wytłumacz co takiego jest w mali450 co powoduje prawie dwukrotny wzrost wydajności.
Ewentualnie doczytaj sobie za co odpowiada vertex i fragment processor, gdzie jest wąskie gardło w mali i jak się do tego miało np zamontowanie dwóch układów pamięci cache itd.

No tak, nie byłbyś sobą gdyby nie wieczny hejt na coolpad vs noname'y wg botixa. Nawet mi się nie chce tego po raz n-ty komentować.
Nie wiem tylko czy twoje bystre oko zauważyło że stary X7 ma największy ekran ze wszystkich w najwyższej rozdzielczości (fhd), więc nie dość że więcej pixeli do zaświecenia to dużo więcej danych do przeliczenia, zwłaszcza dla leciwego 6589, nawet w recenzji pisze, że

do tego zarządzanie energią zapewnia układ mediateka (zarówno sprzętowo jak i programowo) i każdy telefon jest w to wyposażony, nawet te za 100$
więc twoja teoria jest mocno naciągana, zwłaszcza że np Lumia potrafi pobrać więcej prądu, mimo mniejszego ekranu.
alienv
AKTYWNY

Postprzez botix » 3 cze 2014, o 01:13

Zapoznaj się z tym http://www.arm.com/products/multimedia/ ... 450-mp.php

do 256kb jeden układ, przy 512 dokłada się drugi i tak samo w przypadku innych, nie masz pojęcia w temacie to nie pisz bzdur
Mali450 jest wydajniejsze bo posiada większy rdzeń, zawierający więcej tranzystorów. Mieli w planie 2 razy powiększyć to to zrobili i nie jest to żadne połączenie 2 układów, ile razy muszę ci pisać byś przeczytał o możliwości 8 rdzeni, dlatego na tym obrazku masz tyle narysowanych.
Tematu nie zdarzyło mi się zmieniać to ty pisałeś o poborze prądu o którym jak i ja nie masz zielonego pojęcia, bo stosowne dane nie są dostępne dla zwykłego obywatela, a nie jesteś producentem soc, żeby mieć do nich dostęp.
A odnośnie pm to nie mam co pisać, bo poprzednie modele lenovo czy coolpada posiadały działający gps, który potrafił wyszukać satelity, a jiayu wyszukuje jedno wielkie zero :)
Powiedz mi jak wywalić te epo to sprawdze na coolpadzie bez tego.

Tak jak pisałem wcześniej, te 2 shadery, występują w mocniejszych wesjach. Wszystko co jest oznaczone linią przerywaną jest dodatkowe, i występuje przy większej liczbie rdzeni.
botix

Postprzez alienv » 5 cze 2014, o 12:35

No i chyba sam już sobie odpowiedziałeś. nadal nie rozróżniasz "procesorów" vertex i fragment. architektura gpu i cpu się różni, może i nie jestem producentem soc, ale wiem z jakich elementów układ się składa i co za co odpowiada. W ogóle nazywanie mali mpx kartą x rdzeniową to lekka manipulacja. Dwukrotnie powiększony został "rdzeń" odpowiedzialny za liczenie wierzchołków czyli vertex processor wg arm, liczbą pixel shaderów czyli "fragment processor"ów można manewrować (4 i 8; 6 nigdzie nie widziałem), które dodatkowo są podzielone w bloki, po dwa bądź po cztery i każdy z owych bloków posiada własny cache. Co nawet w dokumentacji arm jest dokładnie opisane L2 Cache:"64 KB-256 KB per fragment processor block".
W tekście który cytujesz nie ma "up to 2 vertex cores", na "obrazkach" też widać że oba są połączone, do tego w dokumentacji dla deweloperów jest potwierdzone że znajduje się jeden, tylko jeden niezależnie od kombinacji pixel shaderów. Zresztą różne miejsca na stronach arm różnie mówią, w każdym razie tylko podwojeniem tego układu można wytłumaczyć ponad 2krotny (teoretyczny) wzrost możliwości obliczeniowych tego układu, skoro architektura całego gpu pozostała niezmieniona.

Odnośnie danych o prądożerności to dane są dostępne, ale raczej nie na pierwszej stronie. Są one publicznie dostępne, o ile ta informacja nie zaszkodzi producentowi. W przypadku mali właśnie tak jest - stara architektura z 2009r wyżyłowana do granic możliwości, nadrabia tylko tym że nie jest zaawansowana technologicznie (w porównaniu do obecnie stosowanych gpu). A jedyne co się pojawia to puste frazesy, bez nawet szacunkowych danych.
Bo już w przypadku kolejnego modelu, coś takiego się pojawia:

Zdecydowanie powinniśmy już zakończyć tą dyskusję bo od paru postów nie ma ona już większego sensu
alienv
AKTYWNY

Postprzez mickiewicz » 22 sty 2015, o 13:19

witam
nie chcąc zakładać specjalnie nowego wątku - co myślicie o wyborze pomiędzy coolpadem f1 a redmi 2?
cena obecnie taka sama, wiadomo redmi 2 nowsze, ma dobre wsparcie softu od miui, lte, 64-bit, itd.
coolpad sporo staniał i jak na 2gb ramu jest to kusząca cena. w benchmarkach wiadomo, f1 wygrywa.
osobiście nie gram na telefonie, liczę na płynne działanie aplikacji, dobre wykonanie, niezłą baterię. znajomy ma redmi 1s i w sumie wszystko działa jak należy, jednak widać jak niewiele ramu jest nieużywanego, czasami trzeba zabijać aplikacje (na razie to wystracza, jednak wiele aplikacji ma tendencję do rozrastania się - fb, messenger, hangouts itd).
co byście doradzili za te ok 140$?
mickiewicz

Pochwały: 1
Telefon:: htc desire

Postprzez fzfzfz » 22 sty 2015, o 19:48

mickiewicz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wsparcie jest od xiaomi. MIUI to nakładka. Redmi 1s miało fatalne wsparcie. Redmi 2 to nowość i jeszcze nie wiadomo jak będzie z tym wsparciem.
fzfzfz

Telefon:: l620

Postprzez bergmen » 23 sty 2015, o 13:12

Colpada f! mogę polecić z czystym sumieniem. Nigdy mi sie nie zacial mimo katowania :) Bateria i 2 - 3 dni wytrzyma. Ja bym wybrał Coolpada
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez mickiewicz » 23 sty 2015, o 13:49

no właśnie cena kusi, na serio spadła już do 140 $ (pandawill), więc z 2gb to okazja.
zastanawiałem się nad redmi2 z racji podobnej ceny i po prostu nowszych podzespołów.
mickiewicz

Pochwały: 1
Telefon:: htc desire

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów