• Reklama

CoolPad 7320 [Mini Recenzja]

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

CoolPad 7320 [Mini Recenzja]

Postprzez Stofro » czwartek, 28 sierpnia 2014, 14:13

Witam wszystkich.

Z racji tego, że od kilku tygodni jestem posiadaczem owego telefonu, postanowiłem zrobić amatorską mini recenzję.

Wymiary
150,00 x 77,00 x 7,90 mm. Obawiałem się właśnie trochę tego rozmiaru, ale okazało się, że niepotrzebnie. Telefon daje rade obsługiwać jedną ręką, chociaż czasami trzeba się posiłkować drugą(a dłoń mam raczej standardowych rozmiarów), pewnie leży w dłoni, jest lekki, dla mnie aż za lekki.

Ekran
Jak wiadomo mamy tutaj 5,5' o rozdzielczości 1280/720 - i tu jest po prostu świetnie! Kątów widzenie już lepszych mieć nie można. Jasność, ostrość, kolory - idealne. Czułość na dotyk również.
Mimo, że smartfony do oglądania filmów raczej nie służą, to na nim całkiem dobrze się ogląda:)
Ekran podatny na palcowanie, ale który nie jest? Dodatkowo matryca pokryta jest "gorylem", więc nie trzeba się martwić(ponoć) o zadrapania.

Budowa i wykonanie
Telefon prezentuje się świetnie, jako wzrokowiec naprawdę muszę powiedzieć, że wygląda pięknie. Jakość wykonania wygląda bardzo solidnie, wszystko dopasowane, przy bocznych przyciskach jak i przy głośnikach żadnych szparek dla zbierającego się kurzu. Zatrzaski klapki trzymają ją bardzo dobrze i nie ma mowy aby bez naszej "zgody" się odczepiła od telefonu. Sama klapka jest w kolorze "czesanego metalu" i wygląda bardzo ładnie, dodatkowo nie "palcuje" się tak bardzo jakby się mogło wydawać.

GPS
Tutaj za wiele nie napiszę, bo nie mam wielkiego doświadczenia z GPS'ami bo po prostu z niego nie korzystam. Ale odpaliłem go w całkowitej głuszy, w lesie 20km od najbliższego miasta...bardziej miasteczka i włączył się natychmiast i dokładnie pokazał moje położenie.

Multimedia
Ogólnie to wszystko chodzi bardzo płynnie, 0 jakichkolwiek przycięć.

Frontowego aparatu nie sprawdzałem, natomiast głównym 13MP troszkę się pobawiłem. Zdjęcia jak dla mnie są całkiem dobrej jakości, jeśli będziecie chcieli to wrzucę kilka fotek i jakiś filmik (jak znajdę na to czas).

Aero działa bez problemów. Jakość rozmów bardzo dobra.

Głośnik jest w porządku, chociaż mógłby być głośniejszy. Gra czysto, nawet na maksymalnej głośności. Na zwykłych dousznych słuchawkach jest w porządku, natomiast jak podłączyłem potężne słuchawki od Pioneera(stanowczo za duże na miasto:D), które grają nieziemsko czysto, to na 2 ostatnich poziomach głośności słychać było drobne nieczystości. Może z lepszą Apką do odtwarzania muzyki tego problemu nie będzie.

System
Na pokładzie mamy Antka 4.2.2. Ogólnie mój telefon fabrycznie jest dość ogołocony z aplikacji. Na szczęście to też się tyczy chińskich dziwadeł, bo znalazłem tu tylko ze 4 czy 5.
Spolszczone jest niemal wszystko, na oko myślę, że jakieś 95%+. Np. po podłączeniu telefonu do komputera, wyświetlane menu wyboru jest po angielsku.

Jak wiadomo w środku siedzi procesor MT6592 8x1,7GHz wraz z Mali 450MP4 - i ten zestaw jak dla mnie daje radę. W Antutu wykręcił wynik 27730. 1 GB ramu od biedy też wystarcza. Problemy pewnie mogą być dopiero przy intensywniejszym korzystaniu z mocniejszych aplikacji. Bez usuniętych śmieciowych aplikacji telefon pochłania jakieś 60-65% ramu i myślę, że po usunięciu ich będziemy mieli ponad 50% wolnego ramu.

Bateria
Mogło być lepiej, ale 2,500mAh to i tak całkiem sporo. Myślę, że 2 dni solidnego użytkowania wytrzyma bez problemu. Mi wytrzymał ponad tydzień w pracy, ale wtedy głównie leżał odłogiem i tylko czasami w coś zagrałem/skorzystałem z neta czy zadzwoniłem. Wydaję mi się, że ładuje się szybko, od 0 do 100% to jakieś 2,5-3h.

Zakup
Nieoczekiwanie kupiłem go w Polsce, w prawdzie drożej, ale za to mam gwarancje w polskim serwisie i chyba inny rom.
Stofro

Reklama

Re: CoolPad 7320 [Mini Recenzja]

Postprzez hellhammer » piątek, 29 sierpnia 2014, 11:48

Napisz czy masz jakies probklemy z tym telefonem? Np czytalem ze mmsy nie dochodza z orange. Ze smsy z banku tez nie dochodza, jak robisz np przelew itp[.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25

Postprzez Stofro » piątek, 29 sierpnia 2014, 12:23

Mam w nim wsadzoną kartę z t-mobile i areo2...i problemów, które wymieniłeś nie mam, sms'y z banku czy orange jak z każdej innej sieci do mnie dochodzą.
Stofro

Postprzez hellhammer » piątek, 29 sierpnia 2014, 14:33

Stofro napisał(a):Mam w nim wsadzoną kartę z t-mobile i areo2...i problemów, które wymieniłeś nie mam, sms'y z banku czy orange jak z każdej innej sieci do mnie dochodzą.

Dzieki za konkretna odpowiedz :) uspokoiles mnie troche :)
hellhammer
VIP

Pochwały: 25

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin