• Reklama

Coolicool.com Identity Thief?

Oferta i promocje sklepu coolicool.com

Coolicool.com Identity Thief?

Postprzez Nibiru » poniedziałek, 9 lutego 2015, 19:53

Witam wszystkich.

Zwracam się z pytaniem do osób które miały styczność z w/w stroną.

Ostatnio zachęcony promocją na Ulefone Be Pro zarejestrowałem się na tej stronie i dokonałem zakupu. Odrazu zapłaciłem kartą debetową z T-Mobile.

Zadowolony wylogowałem się i czekałem na telefon, gdy dzisiaj w skrzynce zobaczyłem takie coś :

Hello ****           
Thanks for your order#20150206497496           
This is your first order in our shop and your order is with big amount 119.99 USD payment via credit card.
Now your order is in risque.               

We need to ask your confirmation and some information to check.

Please pass us these copies or pictures which related to shipping address:

1. your ID card

2.the shipping address confirmation(eg electricity bill, gas, water ...)

3.your credit card, show the last 4 numbers and cardholder name(please hide the other information and protect your information)

If you can't pass us these copies, i am sorry to say that your order

Will be refunded and cancelled.

Thanks to your understanding.

Best regards

coolicool.com team

Dla tych co nie rozumieją. W skrócie chcą skan dowodu tożsamości, karty kredytowej i rachunku z potwierdzeniem adresu.

I tutaj chciałbym zadać pytanie użytkownikom. Czy ktoś z kupujących tam KIEDYKOLWIEK wcześniej dostał podobną wiadomość? Jeżeli tak to jak do tego podeszliście i czy dostaliście paczki z tego sklepu.

Przyznam że gdy ktoś prosi mnie o takie dane PO wpłaceniu pieniędzy to zapadła mi się czerwona lampka z napisem "uważaj złodziej".

Translation for coolicool.

I have a question to people which bought something at coolicool .

Encouraged by promotion on Ulefone Be Pro on this site I made purchase. Immediately after purchase I paid with debit card from T-Mobile for the smartphone .

Today i saw in such a thing in a mail box:

Hello ****
Thanks for your order # 20150206497496
This is your first order in our shop and your order is with big amount of USD 119.99 payment via credit card.

Please pass us These pictures Which copies or related to the shipping address:

1. your ID card

2.The shipping address confirmation (eg electricity bill, gas, water ...)

3.Your credit card, show the last 4 numbers and cardholder name (please hide the other information and protect your information)

If you can not pass us These copies, and am sorry to say That your order

Will be refunded and canceled.

Best regards

coolicool.com team

Here I would like to ask a users of this forum . Has got anyone here similar message? If so, how do you approach to this and did you get the package from this store.

I admit that when someone asks me for such informations, AFTER my payment is complite, in my head lights red light that says "beware of a thief".

BTW coolicool. I dont want to be impolite but maybe this is normal in China that you ask such things (id's ect.) after someone pay you money. In Poland do it only thiefs and scamers that why this is very very strange for me.

Regards
Nibiru
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:42 przez Nibiru, łącznie edytowano 5 razy
Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 15

Reklama

Re: Coolicool.com Identity Thief?

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 9 lutego 2015, 19:57

Po pierwsze, nie feruj od razu wyroków. Nazywanie kogos złodziejami w tym wypadku jest chyba trochę przedwczesne.
Po drugie, gdybyś poszukał na forum, wiedziałbyś, ze takie praktyki czasami mają miejsce. I nie po to by wyczyścić komuś konto ale uwiarygodnić transakcję. Rozwiązaniem jest przesłanie wymaganych dokumentów z zasłoniętymi najważniejszymi danymi. Z tego co wiem pomagało.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 206
Ostrzeżenia: -1

Postprzez ddr » poniedziałek, 9 lutego 2015, 19:59

Muszę przeszukać kosz czy mi przypadkiem czegoś takiego nie przysyłali :D.

@EDIT

Czysto, w spamie też.

Na Twoim miejscu bym napisał prosto do coolicool zapytanie czy to od nich wyszło, jeżeli tak to jedyne co bym wysłał to screen z płatności. Jak to za mało to dosłać zdjęcie z wystawionym środkowym palcem.
Ale co kto wyśle to już jego sprawa.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Nibiru » poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:21

Blue założyłem temat żeby spytać naszych użytkowników i dodatkowo wywrzeć presję na sklepie który jest aktywny na forum, a nie odpowiada na wiadomości.
Przy udostępnianiu takich danych nie można być zbyt ostrożnym.
Dodatkowo blue. Dla mnie mogą wymagać nawet rozmiaru stanika i grupy krwi, ale POWINNI O TO PYTAĆ PRZED ZAKOŃCZENIEM TRANSAKCJI, a nie dopiero wtedy gdy wpłacę do nich pieniądze!

DDR napisałem do nich, odpowiedzieli w stylu aliexpress "zajmujemy się tym, spokojnie przyjacielu" :)
Z tego co wiem to wiadomość jest od nich (doczytałem na rosyjskim forum).

Niżej : OK. Ale wstaw jakieś lekkie ale dosadne tłumaczenie "identity Thief" tak żeby nasi użytkownicy też zrozumieli o co chodzi po samym temacie.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:28 przez Nibiru, łącznie edytowano 1 raz
Nibiru
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:25

Nibiru, wszystko ok. Tylko jedna rzecz - za szybko nazywasz sklep złodziejami, dlatego usunąłem to słowo z tytułu wątku.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez Dablju » poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:33

Blue tam jest "?", to pytanie nie stwierdzenie. I bardzo dobrze, że taki wątek powstał, mnie też interesuje czy ktokolwiek miał taką przygodę.
Dablju
VIP

Pochwały: 31

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:39

O ile się nie mylę nie jest to wyłącznie ich praktyka. O podobnej sytuacji pisało parę osób na forum w odniesieniu do różnych sklepów.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez Nibiru » poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:44

Szukałem tu i na google. Znalazłem tylko podobne dyskusje na forum rosyjskim i hiszpańskim. Bez odpowiedzi ze strony sklepu.
Nibiru
AKTYWNY

Postprzez Maksu » poniedziałek, 9 lutego 2015, 21:11

O to samo spytałem dziś w tym wątku widząc Twój przypadek: post156256.html#p156256

Też przy pierwszym zakupie w danym sklepie wolałbym wiedzieć, że będą wymagać wrażliwych danych. To pewnie wpłynęłoby na decyzję co do zakupu w tym czy innym miejscu.
Nie wiem, czy mają jakiś zapis w swoim regulaminie, który regulowałby tę kwestię?

POWINNI O TO PYTAĆ PRZED ZAKOŃCZENIEM TRANSAKCJI, a nie dopiero wtedy gdy wpłacę do nich pieniądze!

Zgadzam się.

Mam nadzieję, że Colicool wykaże się postawą prokliencką i wszystko zakończy profesjonalnie wywiązując się z zawartej umowy sprzedaży - zakupu :)
ULEFONE BE PRO za 490zł z VAT z CooliCool od 26.02.2015. (nadal ok, za wyj. wymiany baterii po 7 m-c)
Pobożne życzenie: http://pastebin.com/A0eDyc1g
Maksu
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez ddr » poniedziałek, 9 lutego 2015, 21:55

POWINNI O TO PYTAĆ PRZED ZAKOŃCZENIEM TRANSAKCJI, a nie dopiero wtedy gdy wpłacę do nich pieniądze!

Po wpłacie następuje moment "przed zakończeniem transakcji".
Myk jest taki, że podejrzewają o płatność kradzioną kartą.

Widocznie mieli już z tym problem i chcą się zabiezpieczaćna przyszłość.
Po części ich rozumiem, ale trochę za wiele danych wymagają.
Billing z płatności powinien ich w pełni zadowolić bo oznacza on jednocześnie dostęp do konta.
Ciężko żeby złodziej karty miał dostęp do konta.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez coolicool » wtorek, 10 lutego 2015, 05:56

Nibiru napisał(a):Witam wszystkich.

Zwracam się z pytaniem do osób które miały styczność z w/w stroną.

Ostatnio zachęcony promocją na Ulefone Be Pro zarejestrowałem się na tej stronie i dokonałem zakupu. Odrazu zapłaciłem kartą debetową z T-Mobile.

Zadowolony wylogowałem się i czekałem na telefon, gdy dzisiaj w skrzynce zobaczyłem takie coś :

Hello ****           
Thanks for your order#20150206497496           
This is your first order in our shop and your order is with big amount 119.99 USD payment via credit card.

Please pass us these copies or pictures which related to shipping address:

1. your ID card

2.the shipping address confirmation(eg electricity bill, gas, water ...)

3.your credit card, show the last 4 numbers and cardholder name(please hide the other information and protect your information)

If you can't pass us these copies, i am sorry to say that your order

Will be refunded and cancelled.

Best regards

coolicool.com team

Dla tych co nie rozumieją. W skrócie chcą skan dowodu tożsamości, karty kredytowej i rachunku z potwierdzeniem adresu.

I tutaj chciałbym zadać pytanie użytkownikom. Czy ktoś z kupujących tam KIEDYKOLWIEK wcześniej dostał podobną wiadomość? Jeżeli tak to jak do tego podeszliście i czy dostaliście paczki z tego sklepu.

Przyznam że gdy ktoś prosi mnie o takie dane PO wpłaceniu pieniędzy to zapadła mi się czerwona lampka z napisem "uważaj złodziej".

Translation for coolicool.

I have a question to people which bought something at coolicool .

Encouraged by promotion on Ulefone Be Pro on this site I made purchase. Immediately after purchase I paid with debit card from T-Mobile for the smartphone .

Today i saw in such a thing in a mail box:

Hello ****
Thanks for your order # 20150206497496
This is your first order in our shop and your order is with big amount of USD 119.99 payment via credit card.

Please pass us These pictures Which copies or related to the shipping address:

1. your ID card

2.The shipping address confirmation (eg electricity bill, gas, water ...)

3.Your credit card, show the last 4 numbers and cardholder name (please hide the other information and protect your information)

If you can not pass us These copies, and am sorry to say That your order

Will be refunded and canceled.

Best regards

coolicool.com team

Here I would like to ask a users of this forum . Has got anyone here similar message? If so, how do you approach to this and did you get the package from this store.

I admit that when someone asks me for such informations, AFTER my payment is complite, in my head lights red light that says "beware of a thief".

BTW coolicool. I dont want to be impolite but maybe this is normal in China that you ask such things (id's ect.) after someone pay you money. In Poland do it only thiefs and scamers that why this is very very strange for me.

Regards
Nibiru

Dear customer,

To ensure your card security, audit is required by the Bank of China. We verified with the bank today, you are a good customer of integrity, so we will send your oder as soon as possible . We also apologize for the inconvenience.
$199.99 for Elephone S7

Obrazek
coolicool
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Nibiru » wtorek, 10 lutego 2015, 11:13

Hello coolicool.

Anyway may you tell us what gives you copy of id card, credit card and some bill?

If I was thief, and i have to use stolen credit card then what gives you copy of this documents?

How I see, Id and bill, shows you only the adres which I write you for a shipping. This isnt aby proof that a credit card is mine.
Also copy of credit card show you only that I have this card in my hand, but still I can use stolen credit card.

Thanks for sending smartphone anyway, but please explain this situation to our community.
Nibiru
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do coolicool.com