• Reklama

Confirm Order Received zaraz po nadaniu przesyłki.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Confirm Order Received zaraz po nadaniu przesyłki.

Postprzez KacperX » 4 wrz 2014, o 11:36

Witam
Nowy jestem jeżeli chodzi o zakupy na ali, no i wczoraj zakupiłem fona przelałem pieniądze zostaly zatwierdzone, chińczyk dzisiaj nadał numer przesyłki czyli chyba wysłał a ja zaraz zatwierdziłem przez opcję Confirm Order Received czyli jak się nie mylę zatwierdziłem że przesyłka doszłą i on otrzyma kaskę od ali ? czy zostawić tak jak jest i nie ma strachu czy anulować tranzakcję ? chodzi mi żeby było bezpiecznie że nie stracę kasy albo dostanę szmelc i nic nie będę mógł zrobić. Proszę o wyjaśnienie.
KacperX

Telefon:: xperia

Reklama

Re: Confirm Order Received zaraz po nadaniu przesyłki.

Postprzez basa » 4 wrz 2014, o 11:41

Tranzakcji juz nie anulujesz skoro potwierdziłeś. Czekaj cierpliwie licząc na uczciwość chińczyka.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez fake4r » 4 wrz 2014, o 11:41

Pokaż link co to kupiłeś i od kogo.
Ja przypadkowo ostatnio też zatwierdziłem aukcję, pomimo że przesyłki w ogóle nie było w trackingu.
Ale zawsze jest jeszcze opcja przedstawić całą sytuację ali i wtedy dostajesz swój nr sprawy i w razie czego odzyskasz pieniądze. Aktualnie mam taki spór otwarty na alibabie.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez KacperX » 4 wrz 2014, o 11:44

A jak bym napisał do ali żeby oni cofneli tak jak powinno być, przecież widać że zatwierdziłem zaraz po nadaniu numeru wysyłki ?
KacperX

Postprzez KacperX » 4 wrz 2014, o 11:45

KacperX

Postprzez fake4r » 4 wrz 2014, o 12:07

Sprzedawca raczej pewny. Poczekał bym kilka dni aż pojawi się lub nie info w trackingu. Jeżeli się nie pojawi to pisać do centrum pomocy aliexpress i przedstawić sprawę tutaj http://www.aliexpress.com/help/newContactUs.htm
fake4r
VIP

Postprzez bartazzz » 4 wrz 2014, o 12:20

pisz do niego co i jak. W tej sytuacji ochorna kupującego nie działa, wieć została Ci dobra wola chińczyka i modlitwa, że nie bedzie oszukiwał
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez fake4r » 4 wrz 2014, o 12:23

Działa, działa bartazzz, tak jak pisałem wcześniej mam spór otwarty na alibabie, bo przypadkowo omyłkowo zatwierdziłem telefon Lenovo S820.
fake4r
VIP

Postprzez KacperX » 4 wrz 2014, o 12:45

W takim razie czekam około 2-3 dni. Dzięki za szybkie odpowiedzi.
KacperX

Postprzez fake4r » 4 wrz 2014, o 13:29

Tak to wygląda jakby ktoś chciał wiedzieć.
Obrazek

Obrazek
fake4r
VIP

Postprzez bartazzz » 4 wrz 2014, o 13:31

a jak założyłeś spór po potwierdzeniu zamówienia, bo szczerze mówiąc nie wiedziałem o takiej opcji
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez fake4r » 4 wrz 2014, o 13:36

http://www.aliexpress.com/help/newContactUs.htm Tutaj wybierasz czego dotyczy twoja sprawa i łączy Cię z konsultantem na czacie. Opisujesz sytuację i podajesz mu to co chce wiedzieć. Nr zamówienia i jakie tam masz inne dowody w zależności o co chodzi. Powiedziano mi że przekażą sprawę tam gdzieś wyżej (w wolnym tłumaczeniu) i żebym czekał na maila. Myślałem że będzie lipa bo tylko dostałem słowo od kogoś na czacie. Ale faktycznie po kilku dniach otrzymałem maila z linkiem do logowania i po zalogowaniu jest to co wkleiłem w screenach wyżej, spór u alibaby. Tutaj opisałem sytuację, potem opisał sprzedający i teraz w sumie czekam co dalej.
fake4r
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI