• Reklama

Co robic

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Co robic

Postprzez mentorkmk » 11 gru 2013, o 11:27

Prosze o pomoc, bo nie wiem co zrobic
kupiłem u tego sprzedawcy http://www.aliexpress.com/store/404001 jiayu g3t, z kuponem wyszlo mnie 160$, odczekalem 9 dni na processing no i nasza komunikacja z ostatnich dni:
wendy He:
22:13 Dec 10,2013

Dear friend, thank you for your reply
Yes, we have put a fake tracking number in your order since we have to make the shipment in time or the order will be cancelled automatically,in order not to wast your time ,can we send you a lenovo a820 phone with a 32GB sd card instead ?
you may check it from this link http://www.aliexpress.com/store/product ... 25921.html
Im sorry for the inconvenience,pls let me know your answer,thank you, have a nice day !
Me:
00:02 Dec 10,2013
thanks
i thought that end of the processing time is the time of you making the shipment, you've changed the status of the item but haven't posted it yet??
wendy He:
23:29 Dec 09,2013
Hello friend,dont worry,we will tell you the tracking number once we make the shipment,
Me:
05:54 Dec 09,2013
Could you send me the tracking number once you have it??
regards
Wojtek
wiadomosci sa w kolejnosci odwrotnej chronologicznie
co powinienem zrobic z tym tematem?? jakie mam mozliwosci
temat nr 2, jesli sie nie zgodze pewno nie bedzie problemu ze zwrotem kasy, ale w miedzyczasie musialem wymienic karte z ktorej placilem na paypasa, no i tamta jest juz nieaktywna, nie wiem wiec co sie stanie jesli sklep chcialby zwrocic mi na nia kase
temat 3, mam mozliwosc doplacenia jakiejs kwoty do innego telefonu i kupno drozszego??
mentorkmk
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Reklama

Re: Co robic

Postprzez KarlosW » 11 gru 2013, o 11:38

1. też tak miałem, jaja robią i fejki wysyłają..
2. zadzwoń do właściciela karty.
3. nie wiem
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez mentorkmk » 11 gru 2013, o 11:40

karta jest moja wiec to nie problem
ale miales z tym sprzedawca?? czy chodzi Ci o tracking??? najsmieszniejsze jest to ze nie wyslali mi zadnego, wiec nie wiem o co jej chodzi z wyslaniem mi wlasnie fake'a
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez ventura » 11 gru 2013, o 11:48

Jakby nie wysłali fake'a - numeru nadania jak się domyślam transakcja była by anulowana a tak toczy się dalej. Osobiście bym zrobił wszystko by odzyskać pieniądze i od takich sprzedawców trzymać się z dala - jak można sprzedawać towar którego się nie ma.
ventura
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Tronsmart ts7
ROM: stock

Postprzez mentorkmk » 11 gru 2013, o 11:59

no tak, ale co z kasa??
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » 11 gru 2013, o 12:02

a jaki masz status zamówienia? Jeśli masz awaiting shipment to kliknij request order cancellation aby anulować zamówienie przed wysyłka wtedy wystarczy ich zgoda i kasa wraca. Jeśli kliknęli już full shipment to wtedy tylko pomoże otwarcie sporu który można otworzyć dopiero po około 5 dniach
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez mentorkmk » 11 gru 2013, o 12:08

ale fakt ze kasa poplynela do nich z karty ktora jest juz zamknieta nie przeszkadza, wysla mi na konto a nie przez karte??
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez KarlosW » 11 gru 2013, o 12:12

mi dx.com fejka zrobiło. Niby wysłali china postem 1.12 i zmienili przesyłkę 4.12 na swedena i jak na dzis cisza i spokój i brak w trakingu wiec widzę, że tak kitajce mają.. Tydzień później zamówiłem akcesoria z innego sklepu i wczoraj doszły a telefonu ni widu ni słychu..:) Ale akcesoria są..:) (z antelife.com po 5 dniach)
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez Hardknox » 11 gru 2013, o 12:22

Mialem taka sytuacje kasa byla placona z innej karty, zmienilem karte ze wzgledu na paypass i kase mi alie zwrocił na zastrzeżoną poprzednią kartę i ta kasa popłynęła w czarną nicość. Alie odsyłał do banku i własności karty a bank do osoby która mi ta kasę wypłaciła ponieważ musiała dostać zwrot na nieaktywną kartę.

Tak się skończyła moja historia z kartami za prawie 300$ które gdzieś po świecie krążą albo zasiliły kieszeń aliexp :)
Radzę dobrze przeanalizować z której karty korzystałeś i próbować uzyskać ewentualnie zwrot od sprzedawcy
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez mentorkmk » 11 gru 2013, o 12:25

zaoferowal mi red rice'a za 187, kalkuluje sie??
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez kapao0 » 11 gru 2013, o 22:34

W tej cenie można oczekiwać ładnego fejka na którego sam czekam, a kilka osób z forum już go dostało :) Po sprzedawcy u jakiego złożyłeś zamówienie nie spodziewam się niczego więcej.. choć oczywiście nigdy nie wiadomo ;)
Dopiero spojrzałem na jego feedback. Ponad 12k i prawie 100% pozytywów, nieźle. Widziałem tańsze aukcje Xiaomi RR, ale cena którą Ci zaproponował nie jest wygórowana patrząc na większość pewniaków na ali.
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI