• Reklama

Co po Z1 - multimedialny potworek

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Co po Z1 - multimedialny potworek

Postprzez gooru2 » 10 maja 2015, o 21:58

Cena (z VAT): Z polskiej dystrybucji ok 1200zł, z chin 900zł,
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:FullHD, 5-5,2 cala. Acz jak będzie coś fajnego to i może być większy. Ale nie przesadnie.
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB+/32GB lub slot na kartę/nie mam wymagań
Dual/Single sim: jak będzie to ok, jak nie nie będę płakał.
Preferowane marki: sprawdzone, np Jiayu, Elephone, iOcena, Asus, Lenovo, Xiaomi, Meizu itp
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Najchętniej Polska lub Europa.
Wymagania (parametry, funkcje): Co do wydajności ma po prostu być bezproblemowy. Wystarczą mi okolice 32k+ w Antutu, przy niezłej optymalizacji. Bardziej zależy mi na mutlimediach, którymi jestem rozpuszczony w Z1. Dla mnie podstawa to niezły aparat ( powiedzmy o poziomie galaxy s4, może być trochę poniżej ), bardzo dobry dźwięk na słuchawkach, radio fm. Mile widziany Lolipop
Opis: Robiłem wstępne rozeznanie. Dla mnie optimum byłby sprzęt na MT6595. Z tego co widzę ten SoC zawiera Wolfsona WM8281 jako domyślny przetwornik. Z popularnych modeli znalazłem
Meizu MX4 - dostępny w Polsce. Ma sporo zalet. Chyba obok Samsunga Galaxy s6 najlepszy aparat na rynku, fajny ekran. Dobrą baterię. Rozmiar też bardzo ok. Ale od niego odpycha kilka rzeczy. Cena za 32GB wersje jest już wysoka. Brak radia FM, nie widziałem też modów na dodanie belki nawigacyjnej.
Lenovo Vibe X2 - na chwilę obecną faworyt. Najtańszy. 32GB, Radio. Do tego zapowiedziany lizak aparat mógłby być lepszy. Do tego najbardziej odpowiadający mi rozmiar. Brak slotu, ale przy 32GB da się przeżyć. Z wad, brak polskiej dystrybucji. Aparat tylko poprawny. Bateria też mogłaby mieć te 300-400mAh więcej.
Zopo ZP999. - dostępny w naszej dystrybucji ( w przyzwoitej cenie, w kontekście sprowadzania z Chin ). Podobno bardzo przyzwoity aparat. 3GB. 32GB plus slot. Do tego fizyczny spust aparatu. Chyba najbardziej podoba się customizacja systemu. Z wad. Mógłby by być mniejszy. Do tego mógłby mieć większa baterię. No i podobno różnie bywa z wsparciem.
Asus Zenfone 2 - nie wiem czy ściągać z Chin czy poczekać na wejście na nasz rynek. Oprócz rozmiaru brak wyraźnych wad. Gra podobno nieźle. Nie wiem jak u niego również z radiem. Polowałbym chyba na wersję 2GB. Ale czy to ciekawa alternatywa.
A może jest coś ciekawego na rynku poza wymienionym przeze mnie sprzętem.
gooru2

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Co po Z1 - multimedialny potworek

Postprzez Maltis » 11 maja 2015, o 09:14

Zostań przy z1.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez Dablju » 11 maja 2015, o 09:28

Wg mnie nie ma zbytnio sensu się przesiadać na tylko nieco lepszy, bądź wątpliwie lepszy sprzęt. Wszystko czego oczekujesz masz przecież w Z1, Lollipopa jeśli jeszcze nie ma to będzie na dniach.
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Postprzez gooru2 » 11 maja 2015, o 10:36

Tak tylko, w Z1 aby wymienić ekran ( pękł ) muszę wydać 800zł. Tyle życzy sobie serwis za naprawę z zachowaniem wodoszczelności. Pokątny serwis zrobi to za prawie 700. Stąd moje pytanie
gooru2

Postprzez shayk » 11 maja 2015, o 10:41

Nic lepszego nie znajdziesz, skoro vibe dla Ciebie faworyt to możesz go śmiało brać. Ja bym polecił jeszcze tani ze snapem 800 gionee e7, przyzwoity aparat, 32gb pamięci oraz osiągi ok. 40k w antutu. Ale jednak MT6595 to wyższa półka..
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez Dablju » 11 maja 2015, o 11:24

Nie wspomniałeś o uszkodzonym ekranie stąd moje lekkie zdziwienie. W takim razie ten Lenovo X2 będzie dobrym wyborem, jego cena to aktualnie ok 210$ co po aktualnym kursie pozwoli się zmieścić w 800zł, z ewentualnym VAT wyjdzie ok 950zł
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Postprzez gooru2 » 11 maja 2015, o 11:47

Przy tej cenie nie ma sensu sprowadzać - u pośredników w moim mieście widzę je poniżej 900zł.
gooru2

Postprzez gooru2 » 4 lip 2015, o 11:45

Awaria samochodu odłożyła zakup o ok miesiąc. Ale wracam do pomysłu. Po prześledzeniu rynku i drobnym ograniczeniu budżetu ( niestety naprawa trochę kosztowała ). Teraz to ok 900zł. Odpadają więc Zopo i Meizu. Gdybym miał przekroczyć budżet to chyba dopłaciłbym do Sony z2 i Lg g3. Ale z produktów państwa środka wytypowałem na chwilę obecną.
Lenovo vibe x2 - wciąż bardzo kusi. Zwłaszcza, że ma Wolfsona. A i nowe rome vibe ui podobno są już całkiem stabilne. No i dla mnie optymalny rozmiar ( choć należę do ludzi o wielkich dłoniach ). Aparat przeboleję bo nie jest tragiczny. Brak slotu jak pisałem wcześniej trochę boli, ale nie tak jak przy 16GB romu.
Lenovo k3 note - trochę duży. Ale za to ma dwa atuty niż 2. Bateria - podobno do 5h na wyświetlaczu. Czyli 2 dni umiarkowanego używania. No i slot na kartę pamięci. Ten dodatkowy rozmiar trochę przeszkadza, ale łatwiej też będzie pożerać multimedia. A i z racji popularności może być niezłe wsparcie zarówno na xda jak i od producenta. No i cena jest niezła.
Ecoo e04 - Też trochę za duży. Tu główny atut to 3 GB ramu i chyba najlepszy aparat i wyświetlacz. Brak z kolei dokładniejszych informacji jak ten sprzęt gra. Opinie są od bardzo przeciętnych do dobrych.
Jiayu s3 - najdroższy i chyba bez wyraźnych atutów. W tym sprzęcie taki średniak. Ale cena sprawia, że zaczynam się rozglądać za czymś popularnym - sgs4, sgs5, lg g3 xperia z2.
gooru2

Powrót do Jaki telefon kupić ?