• Reklama

Co myśicie na temat kupna HTC M7 ONE z Aliexpress?

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Re: Co myśicie na temat kupna HTC M7 ONE z Aliexpress?

Postprzez borsooq » poniedziałek, 28 listopada 2016, 12:27

Brat dokładnie takiego kupił. Bedzie z półtora roku temu już. Nie wiem, czy czwarty, czy piąty raz już na gware poleciał. Generalnie bardzo usterkowy model. Można poczytać na ifixit, jak bardzo skomplikowaną ma budowę.
Generalnie firmy z Chin sprzedają sprzęt uszkodzony, to czy się zorientujesz, czy nie, to jest ich zysk. Mój brat dostawał różne egzemplarze z różnymi uszkodzeniami - (nigdy) urządzenie nie było wolne od wad. Usterki są różne od niedziałającego głośnika (to akurat szybko można wykryć) do niedziałającego przycisku volume+.

W mojej opinii kupowanie refurbów z Chin, to głupota. Chinole kręcą bardziej niż nasi rodacy, a to już sztuka. Sprzedają sprzęd ewidentnie uszkodzony i tylko wachlują tymi telefonami, aż się skończy gwarancja.

Nie warto, a na pewno nie warto HTC M7

2Le napisał(a):
tomikitwo napisał(a):Tak się składa, że ostatnio kupowałem czerwone HTC One M7 z Ali dla mamy i generalnie jest wszystko okey, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że to nie jest nówka. Są ślady na plastikowej ramce. Ekran na bank nie jest oryginalny, bo nawet palec się po nim normalnie nie chce ślizgać - dopiero zamontowanie szkła ochronnego niweluje tą niedogodność. Podświetlenie prawego klawisza dotykowego "przebija się" na ekran i skutkuje to tym, że na czarnym lub ciemnym tle prawy, dolny róg ekranu jest podświetlony przez diodę od tego klawisza. Przycisk od ściszania trzeba nieco dokładniej wcisnąć żeby zaskoczył.
Zdecydowanie najdziwniejsze jest to, że w bootloaderze za żadne skarby komputer nie może go poprawnie wykryć. Co prawda sprawdzałem tylko na Win10, ale pomimo usilnych prób nie udało mi się go wykryć. Chciałem zrootować telefon w celu wywalenia niepotrzebnego syfu od HTC. Tak czy siak wady tego egzemplarza są na tyle małe, że mamie w niczym nie przeszkadzają.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wiele rzeczy już mi uświadomiłeś. Jednak zrezygnuję z zakupu tego modelu z aliexpress. Co do Twojego problemu z wykryciem telefonu to bardzo możliwe, że jest to wina Win10. Jest on jeszcze niedopracowany i posiada wiele błędów. Poza tym wiele funkcji i programów na nim nie działa. Miałem już problemy z telefonami na systemie Win10.

Dziękuję wszystkim za info.
Pozdrawiam.

O ile to jest na 100% HTC...

Kiedyś kumpel kupił od Pakistańca telefon Nokia (jakiś-tam). Komputer nie chciał go wykrywać i miał trochę dziwne ikonki, ale poza tym niby działał. To był właśnie Refurb. Kombinował długo z tym telefonem, aż w końcu poszedł do serwisu, kobitka podpięła telefon do kompa i powiedziała, że to jest urządzenie, co prawda w serwisowym Nokii ubraniu, ale nie jest to Nokia, tylko podróba Nokii.
borsooq

Pochwały: 8

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Co myśicie na temat kupna HTC M7 ONE z Aliexpress?

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 28 listopada 2016, 15:25

Na 100% HTC :) Matka dalej używa to czerwone M7, które jej wtedy kupiłem. Zadowolona.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Poprzednia strona

Powrót do INNE MARKI