• Reklama

Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristband?

SmartWatch, dyskusja o inteligentnych zegarkach z androidem, opinie, pomoc, zakup.

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez ra-vau » 24 lis 2015, o 00:30

Ciekawostko dla potomnych, mam trzecią wersję DZ-09 w rękach, każda była... INNA. :shock: Inne kartoniki, tzn rozmiar ten sam, nadruki, wytłoczki inne, kable inne, ładowarki teraz brak, koperta zegarka z innego stopu, pasek z innego tworzywa, tylna pokrywka różne rodzaje plastiku, różne spasowania.

... różne softy. Najnowszy, działa ultra szybko, niema homescreena, tylko godzine i date, wraz z widżetem wyświetla na jednym z ekranów menu. Mam także wrażenie, że wyświetlacz jest ostrzejszy... ale może to złudzenie, nie mam jak teraz porównać.
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Reklama

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez luciowisla » 24 lis 2015, o 00:35

Rangiz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie jestem jakimś fanboyem Apple z Gimnazjum, by walczyć za tę markę :) Wiem, że Andrek jest dużo bardziej popularny, a i akcesoria pokroju SW pozwalają na wyciśnięcie z nich dużo, dużo więcej :) Korzystałem z Androida przez kilka ostatnich lat i moja przesiadka na iOS była świadoma, a biorąc pod uwagę, że za 9 zł które zapłaciłem za mojego 4s (więc moim zdaniem na elitarności iP sporo stracił) mógłbym mieć coś pokroju HTC 310/510 (którego miałem wcześniej i niby spełniał swoją rolę, ale wciąż czegoś brakło) - nie będę się więc obrażał na cały świat za to, że do mojego tel nie mogę kupić zegarka za parę złotych :) A i nie mi decydować, który system jest najlepszy bo się aż tak na tym nie znam, a wszystko raczej zależy od indywidualnych potrzeb :)

Gdybym się postarał, może i mógłbym pozwolić sobie na dużo droższy zegarek, ale tu pojawia się zdrowy rozsądek- po co mam wydawać grubą kasę na coś, co być może nie będzie działało tak, jakbym chciał, albo okaże się, że ten gadżet jednak nie jest dla mnie. To tak jak z telefonem- mogłem wydać 2k na 5s, mogłem dozbierać na 6s, albo kupić topowego Andrka za 3 tysie, tylko czy aby potrzebne mi to by wysłać kilka smsów, zadzwonić, sprawdzić pocztę, wejść na Fb i mieć pewność, że przy tym telefon nie zamyśli się na kilka minut?

Podobne rozważania dotyczą zegarka. Szukam czegoś taniego, godząc się na podstawowe funkcje i liczne ograniczenia, bo niektóre elementy są mi zbyteczne. Najważniejsze, by zegarek informował mnie o przychodzącym połączeniu i pokazywał kto dzwoni (przez MiBand uzależniłem się chyba od funkcji powiadamiania o połączeniu, brak tylko informacji kto dzwoni:) ), jeśli obsłuży sms, Fb itp. to będzie super :)
luciowisla
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2015, o 15:55
Telefon:: HTC

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez Rangiz » 24 lis 2015, o 00:44

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To prawda, ja dostałem bez ładowarki, z samym kablem usb i instrukcją, bez ochronnej folii do naklejenia na ekran, która powinna być w zestawie i ... z 4-5 aplikacjami preinstalowanymi, po chińsku, których nie było w żadnym unboxie na yt. Góra kartonika też inna niż pokazywał to np. gearbest. Za to trafił mi się jak na Azję, bardzo obszerny, duży pasek, Pudzianowskiemu i Burneice zostałyby jeszcze 1-2 dziurki luzu, więc jest na każdą rękę, od chińskiej, po koksa.
Wgrane 2 azjatyckie języki + tylko angielski, reszty brak. Ostatecznie zgodziłem się dać za niego chińczykowi połowę kwoty czyli jakieś 40 zł na Aliexpress, bo oczywiście poszedł spór i nie szedłem na żadne opcje ugodowe, tylko poszło na moich warunkach.
Nie wiem czy ryzykować modyfikowanie czegokolwiek, podobno 3/4 zegarków przy takiej próbie pada i już nie wstaje, chciałem chociaż dograć języki i zrobić mu soft na czysto. Jednak zabicie smartwatchy na amen przy próbie zmian i aktualizacji jest wielce prawdopodobne.
Rangiz
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 22:38
Pochwały: 14
Telefon:: Unknown

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez Gravis » 24 lis 2015, o 10:57

Ja tak chciałem kupić jakiś smartwatch, który zastąpi mi mojego MiBanda, ale jakoś nie mogę nic znaleźć godnego uwagi... zwłaszcza, że kurs dolara oszalał.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez luciowisla » 27 lis 2015, o 08:48

Koledzy i koleżanki, moje poszukiwania wciąż trwają i w sumie wybrałem już chyba do decydującego wsparcia dwa modele:
Zeblace Crystal - [url]lhttp://www.gearbest.com/smart-watches/pp_226806.html/url]
Mifone W15 - http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_175916.html

Szukam SW do iOS, zalezy mi na czasie pracy (tu lepszy wydaje się W15) oraz na jako takiej funkcjonalności- najlepiej sms, połączenia i powiadomienia Fb (zdaje się, że Crystal to oferuje).

Nie jestem jednak znawcą technologii mobilnych dlatego zwracam się do was z pytaniem- który wybrać? Może jakieś rady i plusy/minusy ewentualnych uzytkowników? :)
luciowisla
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2015, o 15:55
Telefon:: HTC

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez slavo22 » 27 lis 2015, o 09:37

Crystal to badziew, miałem go i wierz mi, nawet wygląd na żywo nie jest rewelacyjny. Gruby, duży i do tego cienki pasek. Soft w części przetłumaczony, łączy się albo i nie z fonem, nie wiem od czego to zależało. Nie ma wyboru odtwarzania audio (media albo połączenia głosowe), zawsze gra zegarek. Chcesz coś dobrego, musisz dopłacić. Właśnie na ali trafiłem na takie cuś http://www.aliexpress.com/store/product/Lemfo-LEM1-Bluetooth-Smart-Watch-0-98cm-360-360-Full-HD-IPS-Touch-Screen-Waterproof-SmartWatch/1095026_32502840581.html?spm=5261.7726059.0.29.u2TLM2
Drogo, ale wygląda że będzie działać i z androidem i z ios.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez luciowisla » 27 lis 2015, o 11:43

slavo22 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wielkie dzięki za opinię! :) Nie chcę wydawać bardzo dużo, dlatego raczej wstrzymam się narazie z zakupem. Mifone ma bardzo dobre opinie z tego co poczytałem, lecz chyba nie obsługuje smsów..., Jak zobacyzłem ze Crystal będzie w promo (32 $) to ziarno niepewności zostało zasiane, bo na sfotoszopownaych fotkach wyglądał ciekawie :) :)
luciowisla
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2015, o 15:55
Telefon:: HTC

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez slavo22 » 27 lis 2015, o 13:52

No na zdjęciach crystal wygląda extra. Bawiłem sie nim tydzień i odpuściłem. Mimo że lubię duże zegarki to ten mi nie podpasił. Jego działanie też pozostawia wiele do życzenia. Ale też zależy jakie się ma oczekiwania. Ja nie wyobrażam sobie żebym gadał przez zegarek albo słuchał muzyki, no chyba żeby było wejście słuchawkowe. Poza tym preferuję zegarki okrągłe. Poczytaj jeszcze, może jednak tobie będzie odpowiadał, poszukaj zdjęć z nim na ręku.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez TrololoManPL » 28 lis 2015, o 14:04

Witam, zakupiłem DZ09. Wkurza mnie jedynie to, że jako ekran blokady da się ustawić tylko analog clock (3 do wyboru). Da się coś z tym zrobić?
Avatar użytkownika
TrololoManPL
 
Posty: 25
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 08:20
Lokalizacja: 192.168.10.102
Telefon:: Goclever QUANTUM 4
ROM: Stock

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez Maksu » 28 lis 2015, o 15:09

Ogólnie zapytam, co jest nie tak z tym smartwatchem 3G, że jest taki tani? Na co powinienem zwrócic uwagę?
GV18 Aplus Smart Watch Phone ($24.99)
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_158361.html
XIAOMI REDMI 4X od 21.07.2017
Avatar użytkownika
Maksu
AKTYWNY
 
Posty: 341
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 16:53
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi 4x 3/32

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez Borynaa » 1 gru 2015, o 13:03

witam. Poszukuje gdzie mozna dokupic pasek do DZ09. Jakies podpowiedzi?
Borynaa
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 kwi 2015, o 18:01
Telefon:: meizu m1 note
ROM: flyme 4.2.0.4l

Re: Co kupić? Smartwatch? może Smartband? Bracelet, Wristba

Postprzez Rangiz » 1 gru 2015, o 17:11

Lepszym pytaniem jest, jak w dz09 ustawić internet 2g na polską kartę sim.
Rangiz
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 22:38
Pochwały: 14
Telefon:: Unknown

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inteligentne opaski i zegarki SmartWatch



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron