• Reklama

Co kupić? Smartfon Dual SIM do 750 zł.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Co kupić? Smartfon Dual SIM do 750 zł.

Postprzez TrololoManPL » 27 sty 2015, o 09:37

Wpadły mi w oko 3 smartfony, ale ciężko się zdecydować. Po kolei:
- Xiaomi Redmi 2 4,7 cala (idealnie, 5 to jednak za dużo, choć do zniesienia, więcej jak 5 cali nie chcę, najlepiej mniej) procek na A53, LTE, ale co z gwarancją i aktualizacjami?
- Asus Zenfone 5 2GB dual SIM (tu jest problem z mnogością jego wersji, czytałem o wersjach z procesorem Qualcomm, tylko czy one mają dual SIM?) odstrasza mnie jego bateria i duże rozmiary. Wersji Dual SIM z polskiej dystrybucji nie dostanę, ale to nie problem. Chyba jedyny telefon z 2GB RAMu w moim zasięgu, czy 1GB to wystarczająca ilość? Często przeglądam internet na 5 kartach i dymki czatu otwarte. Czy wystarczy RAMu na launcher i klawiaturę jeszcze? ZenUI to też duża zaleta.
- Motorola Moto G 2014 dual SIM (2013?) - największą zaletą jest dostępność w Polsce, ergonomia i jakość wykonania.

LTE mile widziane, choć niekoniecznie. Dobra przednia kamera obowiązkowo (dobra = więcej niż 0,3 MPx). Im tańszy tym lepszy, najchętniej bym wydał ok. 600 zł (tu Xiaomi wygrywa) choć jak będzie miało to większy sens, dołożę do max 750 zł. Jestem otwarty na inne propozycje. Boję się Chińczyków takich jak np. Coolpad, Elaphone, Jiayu, Xiaomi z uwagi na aktualizacje (tu Xiaomi też jest na +) i gwarancję.
TrololoManPL

Telefon:: Goclever QUANTUM 4
ROM: Stock

Reklama

Re: Co kupić? Smartfon Dual SIM do 750 zł.

Postprzez Doman » 27 sty 2015, o 10:16

Jak sie boisz chinczykow to sobie odpusc, zebys potem nie psioczyl na nie na lewo i prawo. Musisz miec swiadomosc, ze kupujac chinczyka na dzien dobry najlepiej wymienic sobie soft (zeby pozbyc sie smieci), a w razie problemow trzeba sie nastawic na czekanie (wysylka do Chin). W zamian placisz mniejsze pieniadze za lepszy sprzet... cos za cos. Poza tym masz do wyboru swietne telefony, ktorych nie ma na lokalnym rynku (Xiaomi, Coolpad, ZTE, Lenovo, etc).

Chciesz miec swiety spokuj i pewnosc (przynajmniej teoretycznie, ostatnio na naprawe TV czekalem 3 tygodnie, innym razem serwis Sony przy problemach z telefonem stwierdzil "wine uzytkownika" i wykrecil sie z naprawy) to idz do lokalnego sklepu. Znajedziesz tam rowniez porzadne telefony (Moto G, Galaxy S4 Mini, Asus Zenfon, Honor 3c). Musisz wiec najpierw zdecydowac gdzie chcesz kupic, zeby pozniej wiedziec co masz w ogole do wyboru.

A jak chesz miec pewnosc aktualizacji (nie wiem po co Ci to) to kup Motorole, Nexusa, LG lub Xiaomi. Co komu po aktualizacjach i przeciagajacych sie niejednokrotnie obietnicach od Sony czy Samsunga, kiedy ich telefony dzialaja gorzej po tych aktualizacjach?
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Postprzez TrololoManPL » 27 sty 2015, o 14:36

Dzięki za odpowiedź. Telefon chcę kupić na aliexpress.com, nie będę dawał komuś zarobić na kilku kliknięciach, w Polsce oprócz Moto G 2 dual SIM (która też chyba nie jest z polskiej dystrybucji, ale gwarancja w Polsce jest) nic dobrego nie dostanę. Czekać na telefon też mogę,gorzej w razie gdyby była potrzeba wysłania na gwarancję, czy wysyłka nie byłaby droższa niż telefon... Czytałem o serwisie Xiaomi w Polsce, ale Redmi 2 chyba jeszcze nie jest wspierany (myślę, że to kwestia czasu). Nie wiem czy Asusa z Chin będę mógł serwisować w Polsce, interesuje mnie wersja z dual SIM, której z oficjalnej dystrybucji w Polsce nie dostanę. Decydując się na telefon z wysyłką z Chin zyskuje niższą cenę (o ile VATu i cła nie nałożą), dobry sprzęt, ale praktycznie rezygnuje z gwarancji. Aktualizacje to żaden wymóg, jeżeli telefon będzie miał 4.3 lub 4.4 będzie ok, jeżeli 5.0 (lub zapowiedzianą aktualizację) to bomba. Nie wiem, ile są w rzeczywistości warte te 8-rdzeniowe MediaTek'i. Polecicie coś dobrego, co spełnia moje nietypowe wymogi podane w pierwszym poście?
TrololoManPL

Postprzez bartazzz » 27 sty 2015, o 15:28

Kup sobie redmi 2. Polski soft wrzucasz z menu. Aktualizacje zapewnione
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez marx » 27 sty 2015, o 16:23

Doman napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie zgodzę się, są oczywiście marki które dodają sporo swoich dodatków, często chińskich i tego się pozbyć warto.
Są też marki które sprzedają telefony z czystym androidem 4.4
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez blue_voyager » 27 sty 2015, o 16:41

Doman napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak jakby np. Samsung nie dodawał masy śmieci, które tez nie nadają się do czegoś innego niż do usunięcia. To robi większość marek, nie tylko chińskie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez TrololoManPL » 27 sty 2015, o 16:56

Z tego, co wiem, aktualizacje MIUI pojawiają się co tydzień, tylko co one wprowadzają?
Obrazek
Z tego, co wiem, jeżeli telefon jest na np. MIUI v5, to aktualizacji do MIUI v6 nie będzie miał, oznaczałoby to, że będzie miał aktualizacje tylko w zakresie danej wersji MIUI, np. pojawił się na rynku z MIUI v5 na Androidzie 4.2 i jego aktualizacje skończą się na MIUI v5 na Androidzie 4.4, czy dobrze myślę? Nie za bardzo rozumiem te aktualizacje od Xiaomi.
Ewentualna wymiana softu to dla mnie żaden problem.

Asus Zenfone raczej odpada ze względu na duże wymiary i słabą baterię, chociaż 2GB RAMu i mocny procek kuszą...
Ile są warte te 8-rdzeniowe MediaTek'i?
W przypadku wyboru telefonu marek takich, jak na przykład Coolpad, Elaphone, Jiayu, ZTE, Lenovo raczej na aktualizacje nie ma co liczyć, czy się mylę?
Czy 1GB to wystarczająca ilość RAMu? Często przeglądam internet na 5 kartach i dymki czatu otwarte. Czy wystarczy RAMu na launcher i klawiaturę jeszcze?

Moje wymagania:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dual SIM musi być.
Czekam na propozycje. Póki co najbardziej mi się ten Xiaomi podoba.
TrololoManPL

Postprzez Puco » 27 sty 2015, o 23:27

Rozważ telefon HONOR 3C
Ja miałem podobny dylemat i własnie go zamówiłem w EURO za 599 zł
5 cali. dobra kamera przód i tył, porządna bateria, 2gb RAM i 8 pamięci,
wydaje mi się że jakość do ceny - nieosiągalna
jutro odbieram to napiszę jakie pierwsze wrażenia.
Puco

Telefon:: UMI X1 PRO

Postprzez fzfzfz » 27 sty 2015, o 23:42

TrololoManPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Źle wiesz, wszystko źle.
aktualizacje co tydzień przy seriach MI, nie REDMI.
Tygodniowe aktualizacje są wersjami testowymi - wiesz co to znaczy? Możliwe błędy i zdarza się, że będzie błąd co uniemożliwi normalne korzystanie.
Masz rozpisane jaki telefon dostanie androida 5. Budżetowe wersje redmi mają słabe wsparcie, np redmi 1s ma sporo błędów i xiaomi nie chce się ich naprawiać. redmi 2 to nowość i dopiero za kilka tygodni można liczyć na jakieś konkretne opinie o tym.
fzfzfz

Telefon:: l620

Postprzez TrololoManPL » 28 sty 2015, o 13:11

Dzięki za rozwianie wątpliwości. A co z wersjami Androida?
TrololoManPL

Postprzez miszaa » 28 sty 2015, o 16:03

Puco napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Brak LTE !
Procesor Mediatek, więc mogą być problemy z GPS'em...
Dość słaba bateria...
---------------
Pozdrawiam
miszaa
miszaa

Telefon:: lg

Postprzez fzfzfz » 28 sty 2015, o 17:31

TrololoManPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie chcę mi się tego szukać i tu pisać, wejdź na stronę miuipolska i tam masz wszystko napisane jaki telefon dostanie jaką wersje (dokładny adres znajdziesz wpisując to w google)
fzfzfz

Telefon:: l620

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?