• Reklama

Co kupić do $200 - elephone, umi i inne

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Co kupić do $200 - elephone, umi i inne

Postprzez Sid » 3 lip 2015, o 19:00

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po przeczytaniu tego posta kolegi Brestinder:
telefon-do-ok-800zl-glownie-do-sluchania-muzyki-t18820-12.html#p187622

sugeruję ci zainstalować Aimp-a i następnie ponowne porównać jakość dźwięku obu telefonów 8-)
Sid
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Reklama

Postprzez TLasky » 3 lip 2015, o 19:04

Jasne, że to zrobiłem, moja opinia uwzględniała już taką modyfikację :-), ale nie róbmy offtopa, bo jestem na cenzurowanym :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez Gohan » 3 lip 2015, o 20:36

thirtyseconds napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Szybszy ale tylko w benchmarku poza tym snap ma lepszy układ graficzny.
Gohan

Pochwały: 2
Telefon:: Xiami mi3
ROM: miui v6

Postprzez thirtyseconds » 4 lip 2015, o 02:25

No w benchamarku, a w czym? Zdaje się, że Adreno 330 też w benchmarku jest lepsze od Mali T760 MP2, no nie? Zaraz, zaraz... podążając za waszą logiką to coś co w benchamarku jest lepsze od czego innegoś to tak naprawdę "w życiu" jest od niego gorsze, prawda? :-D

Oj chłopaki chłopaki. Ja rozumiem, że każdy swoje chwali, ale weszliśmy już w erę 64 bitów w smartfonach i nawet wasz bóg Qualcomm w nią wszedł czy tego chcecie czy nie, a wy bronicie tutaj leciwego układu sprzed dwóch lat i krzyczycie, wytykając mi niewiedzę, że jest lepszy od układu znacznie nowocześniejszego. Tak łopatologicznie i ogólnikowo na to patrząc to idąc zegar w zegar jeden rdzeń Krait 400 to moc dwóch rdzeni Cortex A7, a jeden rdzeń Cortex A53 to też moc dwóch rdzeni Cortex A7. W popularnym MT6752 mamy 8x A53, a w Snap800 4x Krait 400. I nie wciskajcie ludziom kitu, że stare, ale wciąż jare Snapki800 są lepszym i bardziej perspektywicznym wyborem niż świeża i bardzo udana konstrukcja MediaTeka. Będziecie beczeć jak za rok każdy operator wprowadzi nielimitowane LTE i Gionee Elife E7 nagle przestanie być najlepiej wydanymi pieniędzmi. Gracze jak najbardziej niech kupują telefony ze S,napem 800 bo ma bardzo dobre GPU, ale CPU już jest leciwe i widać to w testach multicore, a taki test jest najbardziej miarodajny, bo aplkacje korzystają z wielu rdzeni, bo tylko takie układy są teraz na rynku. Mam nadzieję, że Snapdragon 820 z autorskimi rdzeniami znów pokaże, że liczy się jakość a nie ilość, bo w aktualnej generacji MediaTek wygrał z Qualcommem :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez Nojs » 4 lip 2015, o 10:27

thirtyseconds napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po co Ci LTE w telefonie? Zdajesz sobie sprawę jak ogromne prędkości ma 3g hspa+? Przecież telefony i tak ledwo hspa ogarniają.

ps. Które aplikację korzystają z wielu rdzeni?
Nojs

Telefon:: brak

Postprzez michaelred » 4 lip 2015, o 11:45

Kolejny raz piszesz, ze dla ciebie wazniejsza sa cyferki a nie ogolnie jakosc i wykonanie telefonu. Kup sobie tableta ! Bo ewidentnie widac, ze z telefonu korzystac nie chcesz :-P Co do internetu to darmowe LTE za maks rok sie wlasnie skonczy. Teraz lapia gimbusikow na darmowy internet albo no limit (ktory i tak ma limit) przyzwyaczaja a po roku beda ladnie bulic :)
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Lenovo a820
ROM: AOSP by Superthan

Postprzez maxoe » 4 lip 2015, o 11:51

Jako osoba, która założyła temat dodam, że LTE jest dość ważne moim zdaniem. Może w ofertach telefonów bardzo się nie znam, ale przeglądałem oferty abonamentowe w wielu sieciach i jedyne co mam do powiedzenia to to, że absolutnie w każdej ofercie jaką mi zaoferowano było LTE. Więc byłoby mi przykro gdybym miał to LTE a nawet nie mógł z niego korzystać.

@Tak wiem, że 3g jest szybki i wystarczający, ale nie poto chce kupić nowy telefon, żeby rezygnować z najnowszych technologi. Takie jest moje zdanie.
Ostatnio edytowano 4 lip 2015, o 11:55 przez maxoe, łącznie edytowano 1 raz
maxoe

Postprzez michaelred » 4 lip 2015, o 11:55

a sprawdzales jaki masz zasieg tego LTE u siebie albo tam gdzie najczesciej przebywasz ?
michaelred
AKTYWNY

Postprzez maxoe » 4 lip 2015, o 11:56

Ostatnio siedzę praktycznie cały czas w Łodzi i myśle, że nie będzie tam problemu z LTE.

@EDIT Dodam jeszcze, że moim pierwotnym planem był zakup LG G3, ale postanowiłem się szerzej rozejrzeć z racji tego, że nie mam nic do sprowadzanych z chin telefonów, a można kupić naprawdę coś fajnego i to w niższej cenie.
maxoe

Postprzez michaelred » 4 lip 2015, o 11:59

ale to nie znaczy ze w takiej Łodzi gdzie sporo osob korzysta juz z LTE transfer bedziesz mial wyzszy od 3G... To jest tylko technologia umozliwiajaca wyzsze transfery. Reszta infrastruktury sie nie zmienila a siec jest zapchana przez tych ktorzy maja chwilio no limit i sciagaja na potege.

Dla przykladu: moj router obsluguje po kablu 1 GIGABIT/s i co z tego jak mam pakiet internetu na 120 MEGABITOW/s :P
michaelred
AKTYWNY

Postprzez maxoe » 4 lip 2015, o 12:05

Chodzi raczej o to, że telefon planuje użytkować rok czy dwa lata. Tak naprawdę nie wiemy co się będzie przez ten czas działo i jak to wszystko się rozwinie. Uważam, ze jesli mogę dobrać sobie telefon z LTE to fajnie. Jeśli nie to nie będę płakał, bo zdaję sobie sprawę, ze 3g również śmiga aż miło bo sam teraz z niego korzystam i jestem zadowolony. Niemniej jednak wybieramy lepszy telefon, a posiadanie tego LTE jest plusem, a nie minusem :D
maxoe

Postprzez TLasky » 4 lip 2015, o 14:22

Do kolegi, który założył temat- mea culpa maxima za złą poradę odnośnie Gionee :-D pomyliłem wątki i nie zauważyłem wymagania dual sim, którego on nie ma, Pomijam rozważania technologiczne, ale wobec tego mojego niedopatrzenia i konieczności 3 GB (znów pytanie- po co? :-P) ramm to chyba Jiayu S3 Advanced będzie najlepszą w tym przedziale cenowym opcją :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?