• Reklama

cło, vat koszty

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: cło, vat koszty

Postprzez michael1447 » sobota, 25 stycznia 2014, 23:13

no, a 3 telefony sa warte kolo 40 euro, przesylka jest za darmo. Czyli po 3 w jednej paczce bym mogl ? Zawsze mozna powiedziec ze jeden do mnie a reszta do braci :D Jak radzisz ?
michael1447

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez Bazinga » sobota, 25 stycznia 2014, 23:40

No można tak powiedzieć ale równie dobrze mogą przywalić VAT :)
Nie zapomnij o tym, że jak zatrzymają to musisz mieć screen z aukcji i potwierdzenie przelewu na nie więcej niż 40 euro
Bazinga

Pochwały: 1

Postprzez serekt » wtorek, 2 grudnia 2014, 12:27

Bazinga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A czy przejdzie opcja z wysłaniem screenu z innej aukcji z innym towarem, na której też coś kupowałem, niż z tej z towarem który został zatrzymany na cle? Czy porównują w UC np. numery przesyłki, nazwiska sprzedawcy, itp., czy wystarczy jakiś invoice z moimi danymi z innej aukcji i podobną data zakupu?
serekt

Postprzez fake4r » wtorek, 2 grudnia 2014, 12:28

Odpowiedz sobie sam...
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez blue_voyager » wtorek, 2 grudnia 2014, 12:34

serekt napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A czy przejdzie opcja z wysłaniem screenu z innej aukcji z innym towarem, na której też coś kupowałem, niż z tej z towarem który został zatrzymany na cle? Czy porównują w UC np. numery przesyłki, nazwiska sprzedawcy, itp., czy wystarczy jakiś invoice z moimi danymi z innej aukcji i podobną data zakupu?

Najlepiej to im wyślij paragon z Biedronki, może nie zauważą różnicy...

Pochwały przyznane za posta: 3
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 208
Ostrzeżenia: -1

Postprzez hard2code » środa, 31 sierpnia 2016, 14:23

Witam kupiłem w promocji Umi London za 45$ - i zatrzymali mi go na cle. Czy mam wysyłać standardowe pisemko czy też cośdodać dla podkreślenia że to tylko 45$ i nie powinno być VAT ?
Czy ta granica 45 EURO to jest orientacyjna i jest wskazówką dla celnika czy to jest obowiazujące prawo. Pytam bo już parę miesiecy temu kazlai mi płacić VAT za telefon który kosztował jeszcze mniej ( coś koło 30$ ) Nie chciało mi się wtedy wykłucać z celnikami bo kwota była coś ze 30 PLN ale teraz jak mi jednak każą płacić to chciałbym wiedzieć czy to tylko ich widzimisię.
Czy i jak można w takim razie reklamowąc - chodzi o WER WAWA - czy trzeba tam jechać osobiście czy pisać jakąś reklamacje ?
Ip5->l920->m7->rn2->z9->g5-UTouch->RN3Pro->Mi5 Kilka słuchawek na zbyciu w dobrej cenie
hard2code

Postprzez fake4r » środa, 31 sierpnia 2016, 14:24

Przecież oni wiedzą "lepiej" czy mają naliczać vat czy nie ;) Nic nie ugrasz.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez clorox » środa, 31 sierpnia 2016, 15:48

@hard2code Skąd celnik ma niby wiedzieć czy na deklaracji kwota nie jest zaniżona. Wyślesz screen z zakupu + potwierdzenie przelewu nawet jeżeli będzie kwota mniejsza niż 22 euro to też nie muszą puścić. Pouczenie o sposobie odwołania się od decyzji i terminie powinno znajdować się na decyzji - tak jest na każdym piśmie urzędowym.
Ostatnio edytowano środa, 31 sierpnia 2016, 19:03 przez clorox, łącznie edytowano 3 razy
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez robot » środa, 31 sierpnia 2016, 16:40

serekt napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ty chyba nie wiesz co ci grozi za takie oszustwo.... a paczki na werach sa nie tylko przeswitlane ale tez losowo otwierane :)
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 4

Postprzez robot » środa, 31 sierpnia 2016, 16:44

hard2code napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

spokojnie naliczaja i maja do tego prawo , pokaz zapis gdziekolwiek ze nie musza tego robic przy tej kwocie...
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 4

Postprzez clorox » środa, 31 sierpnia 2016, 18:46

No to się jednak trochę pozmieniało w ustawie.
(Art. 51 ustawy o podatku VAT).
Spoiler:

Kwota zwolnienia wynosi teraz do 22 euro, ale kluczowy jest punkt 3 tego artykułu, który mówi, że zwolnieniu nie podlegają towary zamawiam na drodze wysyłkowej. Czyli furtka do urzędniczej interpretacji otwarta. Warto przeczytać tu: http://www.podatki.egospodarka.pl/12971 ... ,69,1.html
@hard2code wychodzi na to, że nie masz wyjścia i musisz zapłacić.
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI