• Reklama

cło, vat koszty

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez luxess » wtorek, 5 lutego 2013, 20:22

czyli to 78,60zł za oplaty DHL + dodatkowo przesyłka 15$ i jeszcze vat dochodzi do paczki jak by została oclona?
luxess

Reklama

Postprzez east-import.pl » wtorek, 5 lutego 2013, 20:51

tak właśnie tak by wyglądało przez wysyłkę DHL
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez mgjimmy » wtorek, 5 lutego 2013, 21:28

Jestem ciekawy jak można kupić z ali na firmę? Przesyłka gift czy jakaś inna? Jak to wygląda?
mgjimmy

Postprzez east-import.pl » wtorek, 5 lutego 2013, 21:47

Na firmę możesz na Alibaba kupić próbki
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez mgjimmy » wtorek, 5 lutego 2013, 21:51

Jakie dokumenty będzie mi musiał wystawić chińczyk? A przez aliexpress nie można?
mgjimmy

Postprzez east-import.pl » wtorek, 5 lutego 2013, 21:53

Musisz dogadać się z Chińczykiem by ci wystawił Fakturę na Próbki I tak musi wpisać w przesyłce . Jak chińczyk zrobi wszystko jak trzeba To nawet przez Kuriera nie ma zatrzymania na cle . Paczka przejdzie bez problemu
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez mgjimmy » wtorek, 5 lutego 2013, 22:06

Ja Później wystawiam F-ra lub paragon?
mgjimmy

Postprzez east-import.pl » wtorek, 5 lutego 2013, 22:13

Kolego jak kupujesz próbki to nie możesz ich sprzedać . Jak chcesz na Firmę i legalnie sprzedać z doliczeniem Vat i płaceniu tego dla Państwa. To musisz Normalne zamówienie zrobić z normalną Fakturą Zgłosić przesyłkę samemu do Celnego i zrobić legalnie odprawę czyli Koszta za odprawę dla DHL + Vat + ewentualne cło w zależności od towaru jaki sprowadzisz. Wtedy masz możliwość odliczenia sobie Vatu . I masz możliwość wystawiania Faktur Vta i legalnie sprzedać towar. Ale to zawyża wszystko Cenę końcową . Ale wiesz że jesteś wtedy czysty. Nie tak jak większość na allegro . Nimi i tak niebawem US się zajmie
Pozdrawiam
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Re: cło, vat koszty

Postprzez bolecwlkp » sobota, 18 stycznia 2014, 22:29

Witam,ja z kolei zamowilem tel za 100USD przesylka free poczta singapurska i...otrzymałem pismo,ze paczka jest na pocztowym urzędzie celnym w Poznaniu i mam doslac zalaczony formularz potwierdzenie zakupu,potwierdzenie przelewu itp.Pytanko moje takie nie ma cla na telefony ale czy dolicza VAT??Sciemniac cos,ze to np.darowizna??
bolecwlkp

Postprzez kapao0 » niedziela, 19 stycznia 2014, 18:54

Miliony identycznych pytań jak Twoje już padły. Doliczą vat i kłamanie nic Ci nie da, bo i tak zapłacisz, chociaż podobno komuś puścili bez opłat jak wszystko wysłał do UC, ale na to bym nie liczył :) Kupując za granicą musisz się spodziewać, że Vat zapłacisz, a tak jak ktoś pisał na forum, jeżeli uda Ci się jednak od tego wymigać, to będzie miła niespodzianka :D
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez michael1447 » sobota, 25 stycznia 2014, 21:04

Witam
Chce kupić 15 sztuk telefonów E71, chce to zrobić tak żeby wysłać to w 5 paczkach osobno, w każdej po 3 telefony (bo wartośc tych 3 telefonów razem to 39 euro), oczywiście bedzie to wysłane do mnie jako gift. Jakie sa szanse ze naliczą mi VAT ? Czy wtedy wogule naliczaja VAT ? Bo CŁA nie naliczaja z tego co slyszalem. DO jakiej wartosci jest bez vatu jesli jest to gift ? 40 euro czy 40 dolarow czy ile ?
michael1447

Postprzez Bazinga » sobota, 25 stycznia 2014, 21:17

Stawki cła w polsce to w zależności od rodzaju towarów, od kilku do nawet kilkudziesięciu procent wartości przedmiotów, kiedy paczka zostaje przejęta przez urząd celny należy również zapłacić Vat, jest to 23% od oclonej wartości przedmiotu. Jednak zgodnie z art 25WSZC zwolnione z należności celnych (Cło, Vat) są towary zawarte w przesyłkach wysyłanych z państwa trzeciego (np. z Chin) przez osobęfizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym UE (np. w Polsce), pod warunkiem, że taki przywóz ma charakter niehandlowy. W tym przypadku zwolnienia od cła i vatu stosuje się do kwoty 45 euro na przesyłkę.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
Bazinga

Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI