• Reklama

cło, vat koszty

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez mgjimmy » niedziela, 3 lutego 2013, 16:39

Kupuję kolejny raz u tego samego sprzedawcy zawsze wystawiał gift i wartość około 2-5$
a wartość paczki jest około 20-30$. To mówisz że najlepiej wysłać skan z banku lub ali du UC i nie oclą mi tego?

[ Dodano: 2013-02-03, 14:44 ]
A jeszcze jedno lepiej napisać tylko nazwę produktu czy trzeba podać ilość? Jak jest np. 20 szt to będzie większa możliwość zapłaty cła?
mgjimmy

Reklama

Postprzez LukC » niedziela, 3 lutego 2013, 17:10

Jak wartość paczki jest poniżej $50 to vatu nie ma, cła w ogóle nie ma do chyba 150 Euro ;-)
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez mgjimmy » niedziela, 3 lutego 2013, 17:12

Nie zależnie od ilości?
mgjimmy

Postprzez east-import.pl » niedziela, 3 lutego 2013, 17:47

Zależy od tego czy zrobią rewizje paczki. Jak celnicy stwierdzą że sztucznie zaniżona wartość to dowalą z katalogu . wszystko zależy od twojego oświadczenia od dokumentów jakie im doślesz
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez mgjimmy » poniedziałek, 4 lutego 2013, 09:29

Dziś pisze że jest wysłane z ładunkiem. Może było zatrzymane dlatego że 03.02 tj. niedziela nie pracuje UC. Miejmy nadzieje że przyjdzie bez problemu
mgjimmy

Postprzez east-import.pl » poniedziałek, 4 lutego 2013, 10:34

Zatrzymują na cle w warszawie pózniej przerzucają na celny bliżej twojej miejscowości
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez hardbass » poniedziałek, 4 lutego 2013, 14:42

A jezeli zamowie np. zegarek ścienny za 5 USD dla babci (na jej adres) i zatrzymają tą paczkę celnicy to czy wszelakie ewentualne pisma będą przychodziły na jej adres? i czy tak to ona będzie musiała im wszystko wysyłać zeby to potwierdzic? czy mozna tak zrobic ze ja za nia zapłaciłem i ewntualne roszczenia beda przychodzily na mnie i moj adres?

PS. Troche to zagmatwalem ale mam nadzieje ze zrozumieliscie :-D
Z gory dzieki za pomocne odpowiedzi ;-)
Made in Chinnnnnnnnnnna !
hardbass

Postprzez marx » poniedziałek, 4 lutego 2013, 16:22

Niestety odbiorca jest nabywcą i roszczenia też do niego są kierowane.
Dropshipping ma tę wadę że nieświadomy klient (babcia) się wystraszy, da ci negatywa na alledrogo lub wyrobi złą opinię
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez adamfon » poniedziałek, 4 lutego 2013, 16:32

Nie wkręcaj w to Babci, szkoda ewentualnych nerwów. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez wariorex » poniedziałek, 4 lutego 2013, 20:23

koledzy moze mi pomozecie.
chce kupic kilka sztuk elektroniki do auta
zauszmy chce kupic 30 zarowek paczka wyslana jako gift oczywiscie wysylka hk lub airmail.cena 45 usd czy przy rozpakowaniu przesylki przez uc beda doliczone koszty clo vat.do ilu usd nie place cla i vat.czy moga sie doczepic jak bede zamawial towar w wiekszej ilosci ale towar oczywiscie nie bedzie przekraczal 50$
wariorex

Postprzez adamfon » poniedziałek, 4 lutego 2013, 20:28

Nie ma na to reguły. Albo paczka przyjdzie bez problemów, albo ją zatrzymają. Nie można przewidzieć jak będzie na 100%. Ale tak po za tym 30 sztuk to już jest ilość handlowa. Doczepić mogą się zawsze. Mi kiedyś zatrzymali przesyłkę z zadeklarowaną wartością na $5 także tu nie ma czegoś takiego, że sama deklaracja na jakąś tam wartość pomoże w ominięciu opłat, aczkolwiek zawsze jest to trochę pomocne.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez wariorex » poniedziałek, 4 lutego 2013, 21:16

ale jestem osoba prywatna.a jak zatrzymaja przesyłke place 23% plus clo i jakies inne papiery sa potrzebne.certyfikaty czy jakies inne duperele.czy tylko napisac do chinczyka zeby wyslal fakture mi na email

[ Dodano: 2013-02-04, 19:23 ]
ale czy jak beda przychodzily wysylki do mnie regularnie co tydzien do domu moga sie doczepic?
np.kupuje fona zegarek sluchawki baterie wszystko na innych aukcjach na jedne dane i adres
za tydzien powtorka jakas zarowka halogen okulary itp.
wariorex

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI