• Reklama

cło, vat koszty

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez east-import.pl » czwartek, 24 stycznia 2013, 09:15

Zrób Fotkę płatności i wydrukuj
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Reklama

Postprzez hardbass » czwartek, 24 stycznia 2013, 13:04

Jeżeli zamówię coś z chin załóżmy za 6 - 7$ i zostanie wysłane EMS i przesyłka nie bedzie oznaczone jako gift to jakie jest prawdopodobienstwo ze paczka zostanie zatrzymana na granicy? Jakie mogą byc dodatkowe koszta?
Made in Chinnnnnnnnnnna !
hardbass

Postprzez marx » czwartek, 24 stycznia 2013, 13:17

na chybił trafił celnik to bierze, jak ma spore gabaryty to szansa duża że celnik się nią zainteresuje.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez darkman89 » czwartek, 24 stycznia 2013, 20:41

Paczka wylądowała w WER pruszcz gdański na cle, a od godziny 12 mam info, że została zwolniona przez Urząd Celny. Czy to już definitywnie zamyka sprawę z kontrolą? to już jest ostatni WER przed moją miejscowością. Pewnie i tak dowalili VAT. Tylko teraz pytanie, od jakiej kwoty.
darkman89

Postprzez xm3 » czwartek, 24 stycznia 2013, 20:56

darkman89 napisał(a): Pewnie i tak dowalili VAT. Tylko teraz pytanie, od jakiej kwoty.

To nie jest pewne jeśli nie deklarowałeś wartości bo niby jak mieli naliczyć.
Vat 23% liczą od wartości przedmiotu + kosztu przesyłki podanych w fakturze lub jesli to inaczej udowadniasz np. skanem z aukcji.
U mnie w pismie z UC ładnie podali wszystkie wymogi tj. kopie faktur w pdf i dowodu osobistego oraz adres mailowy do wysyłki i ich numer sprawy (ważne).
Ale bujali sie z wysyłką potem 10 dni.
Można ich jak ktoś będzie cięty podpier.... za nie spełnianie wymogu ochrony danych osobowych :)
Sprawdzaj status przesyłki bo powinna byc już w urzędzie pocztowym.
xm3

Pochwały: 2

Postprzez darkman89 » czwartek, 24 stycznia 2013, 21:14

No zobaczymy. Napisałem Chińczykowi, żeby mi zdeklarował na 30-40 $ no i może też tak zrobił. Koszt wysyłki był 0 $, ale jak to tam mają na fakturze, to nie mam pojęcia. Przy statusach o zatrzymaniu nie miałem nigdzie w szczegółach, że oczekują na jakiś dowód itd. Czyli cło mam już mam na pewno za sobą tak? czy może jakoś magicznie znowu wrócić gdzieś na kontrole? :) Sorki za takie pytania, ale to "mój pierwszy raz" i przy następnych będę już mądrzejszy :)

a status to sprawdzam, ostatni mam właśnie z godziny 12:54 i jak na razie cisza.
darkman89

Postprzez xm3 » czwartek, 24 stycznia 2013, 21:44

W trackingu dowiesz sie tylko o zatrzymaniu na cle. Szczegóły z UC dostajesz pismem urzędowym za potwierdzeniem odbioru.
Jak zwolnili to myslę, że już w drodze i jutro rano w trackingu pokaże się urząd pocztowy.
O kwocie cła dowiesz się na awizie , zawsze możesz nie przyjąc przesyłki.
xm3

Pochwały: 2

Postprzez darkman89 » czwartek, 24 stycznia 2013, 22:01

Miejmy nadzieję, że jest tak ja mówisz :) ważne, że paczka nie będzie dłużej przetrzymywana. A co do samego cła i opłaty celnej, to nie muszę się chyba obawiać, bo wdłg prawa, kwota (183 $) nie przekracza wolnej od cła kwoty 150 euro. Po przewalutowaniu z USD na Euro wychodzi 137 euro. Co innego z Vatem, ale nawet jeśli będzie to kwota naliczona z 183 $ (576 zł), to da się przeboleć, bo będzie to około 130-140 zł. Jak Chińczyk zdeklarował wartość na 30-40 $, to jeszcze lepiej :)
darkman89

Postprzez mgjimmy » niedziela, 3 lutego 2013, 15:53

Mam taki sam problem. Pisze że Zatrzymanie przez urząd celny. Tak samo mam czekać aż przyjdzie pismo z UC? Mam w przesyłce baterię najprawdopodobniej z logo Nokia czy oni otwierają przesyłki czy tylko po deklaracji? Proszę o pomoc
mgjimmy

Postprzez marx » niedziela, 3 lutego 2013, 15:59

Raczej nie otwierają, chyba ze zachodzi podejrzenie ze zadeklarowana zawartość i koszt jest nieprawdziwy.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez mgjimmy » niedziela, 3 lutego 2013, 16:02

To mam tylko czekać na pismo z UC? A jeżeli wartość jest mniejsza niż na aukcji to mam podać tą z aukcji czy tą co chińczyk napisał?
mgjimmy

Postprzez LukC » niedziela, 3 lutego 2013, 16:31

Jak wiesz który UC ma twoją paczkę, to najszybciej wysłać mail z opisem zawartości i deklaracją wartości popartą zrzutem z aliexpres, albo wyciągiem z banku ;-)

Twoja paczka musiała nie mieć zadeklarowanej wartości. Ja zawszę mam koło $40-50 dolarów i jest git. Wartość musi mieć sens przy zawartości!
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI