• Reklama

Cło pytanie.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Cło pytanie.

Postprzez krzysiek18792 » 14 kwi 2012, o 11:57

Witam
Mam pytanie odnośnie zakupów na aliexpress. Na początek chciałem zamówić sobie 2 słuchawki bluetooth, a w późniejszym czasie jakiś telefonik. Paczki w obu wypadkach będą wysłane prawdopodobnie China Air Mail. I tu moje pytanie. Czy mam liczyć, że na lotnisku już w PL dowalą jakieś cło?
Pozdrawiam

P.S. Gdybym pomylił działy proszę o przeniesienie.
krzysiek18792

Reklama

Postprzez adamfon » 14 kwi 2012, o 12:54

Bardzo mało prawdopodobne, aczkolwiek może się zdarzyć, że coś dowalą.
Ogólnie to licz na to, że Ci normalnie przyjdzie paczka do domu. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez shieciero » 14 kwi 2012, o 13:45

nie raczej nie ja juz tyle razy zamawiałem i nic mi nie dowalili
shieciero
Ambasador

Postprzez gramacz » 14 kwi 2012, o 14:25

Jak paczka małych rozmiarów i dodatkowo o niskiej wartości to bez problemu do domu bezpośredni listonosz po 14 dniach ci ją przyniesie.
Jak paczka duża a deklarowana wartość mała to może zostać poddana rewizji.
gramacz

Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez LukC » 15 kwi 2012, o 11:34

Nawet duże paczki bez problemów przechodzą. Zamawiałem już kilka rzeczy na raz :mrgreen:
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez shieciero » 15 kwi 2012, o 12:55

swieta racja zero stresuu
shieciero
Ambasador

Postprzez adamfon » 15 kwi 2012, o 13:14

Zero to tak calkiem nie. Mi mala paczke zatrzymali, nie wiem dlaczego, nie ryzykowalem, nie przyjalem.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez shieciero » 15 kwi 2012, o 13:43

no dobra adamfon zero moze nie bo to nie polska paczka ale jakis pozadny stresik to nie mozna miec małe obawy zreszta tak jak w kazdej paczce czy zaginie czy dojdzie kiedy itp.
shieciero
Ambasador

Postprzez wariorex » 25 kwi 2012, o 17:31

Witam mam pytanie
Chciałem zamówić kable do diagnostyki aut
cena na expresie 170$ :)
w PL 1600zł :/
Ile będzie cła i vat
I? jak to wygląda wysyłka jest za pośrednictwem dhl to dhl nalicza cło i vat czy Urząd celny
wariorex

Postprzez marx » 25 kwi 2012, o 22:10

cło nalicza urząd celny, jak zostanie poddana paczka procedurą celnym to DHL cię o tym poinformuje i zapyta czy to oni mają załatwiać formalności.
Jak się zgodzisz na ich usługę to dopłacisz ok 70 zł, dostaniesz też na emaila do wypełnienia kilka dokumentów ( co to za towar, czy nie do celów wojskowych, oświadczenie o tym ze ich upoważniasz do załatwiania spraw w UC + skan dowodu osobistego.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez wujstefan » 22 maja 2012, o 18:24

a ja chyba zrobiłem mały błąd przy zamawianiu :(
Z uwagi na to że poza domem jestem od 8:00 do 20:00, zamówiłem paczkę do pracy. Bo listonosz (czy kurier) jeśli już przyniesie paczkę do domu, to zawsze zostawia u sąsiadki która nie zawsze pamięta aby mi ją oddać (ona albo synalek).
No i dziś sprawdziłem status przesyłki a tam pisze "Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)" ...
Ile mogą mi dowalić cła za takie coś ?

[ Dodano: 2012-05-31, 16:28 ]
Przesyłkę faktycznie mi zatrzymali na cle i przysłali pismo prosząc o informacje na temat zakupu (wyciąg z banku, zamówienie) i skan dowodu. Wysłałem im to mailem ... następnego dnia zadzwoniłem w celu potwierdzenia i zorientowania się w kosztach ew. dopłaty.
Okazało się że nie muszę niczego dopłacać, bo koszt nie przekroczył bodaj 150$ albo € ... tak więc tylko na stresie się skończyło. Z tej radości zamówiłem kolejny sprzęt na aliexpress :)
wujstefan

Pochwały: 1

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI