• Reklama

[aliexpress] Cło i Vat Pytania.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Cło i Vat Pytania.

Postprzez telefonomaniak » 6 cze 2013, o 20:44

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym cłem i vatem.. nigdzie nie ma sprecyzowanej informacji, mianowicie chodzi mi o to czy jeżeli zamówie produkt do 30$ to nie bd mial tego naliczonego ? i jeszcze jedno pytanie czy dobrze rozumiem ze na tej aukcji AUKCJA przesyłka jest gratis ?[
telefonomaniak

Reklama

Postprzez carlos_69 » 6 cze 2013, o 20:48

Przesyłka ChinaPost gratis (inne sposoby przesyłki - płatne).
W kwestii cła - nie ma cła.
Vat - 23% - nie odpowiem
carlos_69

Pochwały: 1

Postprzez mlb » 6 cze 2013, o 21:04

Vat moga Ci doliczyc , jak Urzad Celny zweryfikuje paczke . Czy to zrobia ? Nikt tego
nie wie .
Pamietaj ze ta najnizsza cena w aukcji dotyczy telefonu bez wifi , z jedna bateria . No i oczywiscie to nie jest samrtphone, nie ma Androida . A pixele sa jak w starym Atari .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez telefonomaniak » 6 cze 2013, o 21:16

dzięki za odpowiedzi, akurat ten telefon wrzuciłem jako przykład.
telefonomaniak

Postprzez EasyGlobalTrade » 7 cze 2013, o 00:22

Cło: powyżej 150 euro
VAT: powyżej 45 euro, jeśli przesyłka nadana jako GIFT (Chińczycy zawsze tak nadają) lub powyżej 22 euro, jeśli nadana jako MERCHANDISE. Ale to tylko teoria.
Jeśli chodzi o przesyłki pocztowe (china / hk / sg post) tak do $50 to nigdy żadna nie została zatrzymana ani obciążana kosztami, a mam na swoim koncie ponad 1000 przesyłek. Gorzej z kurierami, ale tutaj się nie wypowiem, bo zawsze brałem na firmę, a wtedy każdą obciążają.
EasyGlobalTrade

Postprzez naye666 » 7 cze 2013, o 01:30

Cło jest liczone od rodzaju produktu, a nie od wartości.
naye666

Postprzez LukC » 7 cze 2013, o 11:23

naye666 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysokość cła (procentowa) zależy od tego jaki to produkt (do jakiej grupy należy) ale wartość do zapłaty jest oczywiście uzależniona od zdeklarowanej wartości, trzeba by trochę precyzyjniej pisać ;-)
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez naye666 » 7 cze 2013, o 15:35

dzięki LuKC :) odpisywałem na poprzednią wiadomość :D ale fakt :)

Grupa -> a później cena produktu
naye666

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI