• Reklama

Cienki smartfon do 150$, do 5', z dobrym audio i aparatem

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Cienki smartfon do 150$, do 5', z dobrym audio i aparatem

Postprzez balek » 6 kwi 2015, o 17:35

Cena (bez VAT): do 150$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: do 5cali (preferowane 4,5-4,7); dla 5 cali 1280x720; dla mniejszych rozmiarów może być 960x540
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 1GB/obojętne/obojętne
Dual/Single sim: preferowany Dual sim (najlepiej z obsługą Aero 2)
Preferowane marki: obojętne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):
- możliwie jak najcieńszy, poniżej 9 mm;
- mile widziane występowanie w kolorowych obudowach, tj. innych niż czarna i biała;
- przyzwoita bateria (nie musi być jakaś mega mocna ale by przynajmniej miała taką pojemność jaką deklaruje producent);
- dobry aparat (najlepiej 13MP);
- przyzwoita jakość audio, tzn. głośnik zewnętrzny (by nie gał jakoś nadzwyczaj cicho i słabo);
- mile widziana wzmacniania konstrukcja (np. metalowa ramka)
Opis:
Przejrzałem mnóstwo ofert, opisów, testów. I powiem szczerze jest tego trochę. Więc ciężko się na coś zdecydować.
Pod względem wyglądu i parametrów najbliżej mi do Lenovo S850. Jest tylko z tym telefonem taki problem, że jest mało popularny w Polsce i praktycznie nie ma opinii i testów użytkowników z naszego kraju. Za to na zagranicznych forach można wyczytać, że telefon ma problemy z siecią (gubi sieć, nie może sam ponownie nawiązać połączenia itp.). Może te problemy w Polsce nie występują? Gdyby nie to, to bez zastanowienia kupiłbym ten telefon (pomimo wielkiego minusu jakim jest niewymienna bateria).
Poza tym biorę też pod uwagę inne telefony:
- iOcean X8 mini;
- Xiaomi Redmi 2;
- Doogee Turbo Mini F1;
- Elephone P6000;
- Coolpad F1 Plus 8297w;
- Ulefone Be Pure;
- Doogee Hitman DG850;
- Doogee DG750 Iron Bone;
- Lenovo S820;
- Lenovo VIBE X S960;
- K-touch Nibiru H1 Mars;
- THL T6 Pro;
- Cubto X9 ...
... i jeszcze pewnie kilka innych mógłbym wymienić.
Na rzecz każdego z tych telefonów przemawiają jakieś argumenty za i są też argumenty przeciw. np. Redmi 2 jest chyba z całej tej wyliczanki telefonem najpopularniejszym i "najpewniejszym" ale akurat w tym przypadku (dla mnie) jest troszkę za gruby (9,4), nie ma podświetlanych klawiszy funkcyjnych i aparat ma "tylko" 8MP. Z kolei fajnie też wygląda K-Touch ale ma jak na ten rozmiar słabą baterię (2000mAh) i jest mało popularny (brak testów i opinii jakiegoś szerszego grona użytkowników). Lenovo S820 sprawdza się dobrze w Polsce i za granicą. Generalnie ludzie sobie chwalą ten model, ale... jest on z 2013 roku (więc ma już 2 lata).
Itd, itd....!

Pomóżcie proszę coś wybrać, bo już oczopląsów dostaję od czytania tych opisów, testów, oglądania filmików na Youtube itd... Może znacie jakieś inny model, który będzie spełniał oczekiwania a po prostu ja na niego nie trafiłem

Z góry dziękuje!
balek

Reklama

Re: Cienki smartfon do 150$, do 5', z dobrym audio i aparate

Postprzez camper95 » 6 kwi 2015, o 21:05

Polecam bardzo Doogee DG850, zakupiłem go mojej dziewczynie, aparat jest świetny i codziennie robimy Sb zdjęcia nim. bateria trzyma cały dzień przy normalnym użytkowaniu, ładne kolory wyświetlacza. Jest bardzo wytrzymały, parę razy upadl z metra wysokości na chodnik i cały prócz zadrapań na kantach co jest naturalne bez etui :)
camper95

Telefon:: Doogee

Powrót do Jaki telefon kupić ?