• Reklama

Ciaponiec pisze, że out of stock po dokonaniu płatnosci.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Ciaponiec pisze, że out of stock po dokonaniu płatnosci.

Postprzez eteri » 11 mar 2015, o 18:44

Witam, strasznie niefajna sytuacja mi sie trafila, kupielm sobie telefon, po czym po dokonaniu platnosci chinczyk mi pisze, ze nie maja juz, mimo, ze na aukcji sa... mial 120tysięcy pozytywow no ok.. trace na przewalutowaniu 20zł... Kupuje u drugiego podobna cena, ale 2 tysiące pozytywów, ta sama sytuacja, trace kolejny raz 20zł i miesiąc czasu... Co można takiemu chinczykowi zrobic oprócz full refund? próbują wcisnąć mi tańszą wersje na co się nie godzę, bo ta mocna wersja to powod dla którego biore ten telefon.. Mogę mu czymś zagrozić? Za rady z góry dziękuję. :)

@edit zapomniałem dodać, że ten drugi kitajec po dłuuugiej korespondencji, ustaleniu discountów, gratisów, pisał mi dzień przed dokonaniem przelewu, że mają "many in stock now" tego telefonu, to mówię ok, super, nie będzie problemów, następnego dnia takie niespodzianki... brak mi już cierpliwości i pewnie kupie coś od forumowiczów, albo zaczekam na spadek kursu dolara...
eteri
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Niedługo Jiayu G3C:)

Reklama

Re: Ciaponiec pisze, że out of stock po dokonaniu płatnosci.

Postprzez safian » 11 mar 2015, o 18:55

Jedyne co można zrobić to przy refundzie wybrać opcję, że Item is out of stock, nic więcej nie zrobisz.
Załóż sobie konto walutowe i tyle, nie będziesz tracił na przewalutowaniach.
safian

Pochwały: 3
Telefon:: Nokia

Postprzez ddr » 11 mar 2015, o 19:45

Lub korzystaj z usług pośredników to nie będziesz tracił :P.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez eteri » 11 mar 2015, o 20:00

gdyby nie były to najtańsze oferty na ali to pewnie nie byłoby problemów, a tak to sobie z ilością magazynową z dostępnością na aukcji nie radzą.
eteri
AKTYWNY

Postprzez majkel_94 » 11 mar 2015, o 20:20

A to nie jest tak ze sprzedawca dostaje zjebke od Ali wtedy? Bo nie raz chyba kitajec blagal by zmienic powod sporu ;)
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez blue_voyager » 11 mar 2015, o 20:42

Na pewno mają jakieś nieprzyjemności. Raz miałem taką sytuację, że sprzedawca nie chciał zgodzić się na anulowanie zamówienia z przyczyny Item is out of stock, mimo, że nie miał towaru. Posunął się nawet do podania czyjegoś numeru przesyłki byle tylko nie przyznać się do braku towaru. Muszą to jakoś mocno odczuwać skoro tak się przed tym bronią.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez ddr » 11 mar 2015, o 20:51

Niekoniecznie. Po prostu tracą klienta.
Miałem przygodę z 7.11 które ewidentnie leciało w kulki z wysyłką. Bez problemu po miesiącu mogłem anulować wszystkie zamówienia od nich.
Chociaż miałem też przypadek gdzie koleś ewidentnie dał fake numer na odczepnego i odrzucał anulowanie zamówienia. Poszło mu to po ocenie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez eteri » 11 mar 2015, o 22:36

Czyli mam anulowac zamowienie z powodem out of stock nic wiecej sie nie zrobi, tak? A jesli poda jakis tracking number, bo po prostu dispute z przyczyna no tracking info. Generalnie to zapytalem sie kiedy bedzie mial na stanie, jutro rano odpisze zapewne, jak bedzie to czas nieokreslony to podziekuje... mam farta z zamawianiem fonow z ali... drugi raz zamawiam telefon, 3 problemy :P A brat za to ma farta, i na kilka telefonow tylko 1 dostal clo, a o tym, ze szly 1-2 tygodnie to juz nie mowie.. :)
eteri
AKTYWNY

Postprzez safian » 11 mar 2015, o 23:11

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hehe, to jeszcze nic :D
Zamówiłem ostatnio Jiayu G4S, na ali, po kilku dniach gość mi pisze, że nie ma, że może wysłać inny, oczywiście się nie zgodziłem i dałem refund z opcją właśnie, że item is out of stock. Gość mi odrzucił prosząc, żebym wybrał, że "I don't want to buy this product", oczywiście się nie zgodziłem i dałem refunda, on znów odrzucił i tak kilka razy.
W końcu napisałem na chacie do supportu ali, przedstawiłem sytuację i co? Babka na chacie powiedziała, żebym wybrał powód refundu ten co chce sprzedawca bo cytuję "It's dishonor to seller", no kurna no... :P
safian

Postprzez majkel_94 » 12 mar 2015, o 11:22

a mozna eskalowac jak sprzedawca odrzuca? czy to wtedy sie dodatkowy miesiac czeka? ;)
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez safian » 12 mar 2015, o 11:40

Jeżeli nie wysłał to chyba nie ma opcji eskalacji, przynajmniej ja się jej nie doszukałem nigdy przed wysyłką.
safian

Postprzez mortimer » 12 mar 2015, o 11:43

Jak odrzuca, to na ogół ma swoją jakąś propozycję. Musisz wtedy znów ją zmienić na taką, jakiej oczekujesz i eskalować. Sprzedawca nic już wtedy nie może odrzucić i Ali wkracza do akcji.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI