• Reklama

Chuwi vi8 problem z ekranem dotykowym

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Chuwi vi8 problem z ekranem dotykowym

Postprzez tasior86 » czwartek, 7 stycznia 2016, 16:44

Witam,
mam problem z ekranem dotykowym w Chuwi vi8 po update na win 10, ekran dotykowy wariuje, wcześniej pomagał restart i działało ok ale ostatnio wgrałem aktualizację i chyba wywaliło sterowniki bo nie potrafię się nawet zalogować, dotykam w jedno miejsce a ekran reaguję w innym lub kilku innych. Miał już ktoś taki problem ? Czy da się go podłączyć pod laptopa i z poziomu laptopa wgrać sterowniki ?
tasior86

Reklama

Re: Chuwi vi8 problem z ekranem dotykowym

Postprzez laki11 » czwartek, 7 stycznia 2016, 17:47

sterowniki do dotyku? Przeciez to jakas brednia. najwidoczniej ekran rozkalibrowany. od kiedy do tableta dogywa się stery ood dotyku..
laki11

Pochwały: 3

Postprzez elromano » czwartek, 7 stycznia 2016, 20:56

laki11 napisał(a):sterowniki do dotyku? Przeciez to jakas brednia. najwidoczniej ekran rozkalibrowany. od kiedy do tableta dogywa się stery ood dotyku..

Przy aktualizacji do nowszego systemu czasami wywala sterowniki.

tasior86 napisał(a):Witam,
mam problem z ekranem dotykowym w Chuwi vi8 po update na win 10, ekran dotykowy wariuje, wcześniej pomagał restart i działało ok ale ostatnio wgrałem aktualizację i chyba wywaliło sterowniki bo nie potrafię się nawet zalogować, dotykam w jedno miejsce a ekran reaguję w innym lub kilku innych. Miał już ktoś taki problem ? Czy da się go podłączyć pod laptopa i z poziomu laptopa wgrać sterowniki ?

Podpinamy myszkę
Pobieramy sterowniki z http://techtablets.com/downloads-drivers-roms/ dla Chuwi vi8 windows 8.1
Wchodzimy do panelu sterowania/ system/ menedżer urządzeń
Urządzenia interfejsu HID/ KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device i robimy aktualizację sterownika wskazując nasz, jeśli nie pomoże to
Odinstalowujemy sterownik
Później klikamy prawym przyciskiem myszki na "urządzenia interjfejsu HID" zaznaczamy skanuj w poszukiwaniu sprzętu
Wchodzimy na szczegóły sterownika "nieznane urządzenie"
Aktualizujemy sterownik na wcześniej pobrany czyli
HIDClass/ KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device
Może się zdarzyć iż komputer poprosi w wybranie nazwy dla urządzenia więc wybieramy ją z listy która się ukaże
Urządzenie interjfejsu HID (dokładnie nie pamiętam, ale ma być najkrótsza nazwa z HID)
Wykryje poprawnie zainstalowane urządzenie i gotowe.

Tak to mniej więcej wygląda, dokładnie nie pamiętam.
Ostatnio edytowano czwartek, 7 stycznia 2016, 21:30 przez elromano, łącznie edytowano 5 razy
COOLICOOL- gwarancja braku gwarancji
elromano

Pochwały: 2

Postprzez tasior86 » czwartek, 7 stycznia 2016, 20:58

Od wtedy gdy wszedł win 8 i 10 lub wczesniej. Są sterowniki na stronie Chuwi .
tasior86

Postprzez tasior86 » czwartek, 7 stycznia 2016, 21:08

Elromano, a jest możliwość zrobienia tego z poziomu laptopa? Na tablecie ten ekran tak wariuje, ze nie dojde do tego. Mam win 10.
Ok nie zauważyłem najważniejszego... podpinamy myszkę :) Dzięki wielkie powinno pójść łatwo, chyba, że sterowników od myszki nie znajdzie...
tasior86

Postprzez elromano » czwartek, 7 stycznia 2016, 21:13

Jeśli tylko dotyk nie działa to zrobisz to z poziomu tabletu myszką przez kabelek otg który był dołączony do zestawu.
Sterowniki możesz pobrać laptopem, rozpakować na kartę micro sdhc i włożyć do tabletu.
Inaczej chyba się tego nie da zrobić.
elromano

Postprzez tasior86 » sobota, 9 stycznia 2016, 19:58

Podłączyłem myszkę, pobrałem i wypakowałem sterowniki dla win 8.1, ale jak wchodzę w HID minidriver for touch... i później sterownik to opcje Update driver, uninstall i resztę mam nie aktywną, nie da się tam wejść, jedynie driver details jest aktywna.
tasior86

Postprzez elromano » niedziela, 10 stycznia 2016, 19:32

Hmm, musisz go jakoś usunąć, nawet jak klikniesz prawym przyciskiem myszki to nie ma opcji? A menedżer urządzeń nie wykrywa jakiegoś
nieznanego urządzenia?
Albo pobierz program Driver Booster 3, może on zaktualizuje poprawnie sterownik, warto spróbować.
elromano

Postprzez tasior86 » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 20:18

Jakoś udało mi się odinstalować ten sterownik ale później zniknęła kategoria tego sterownika. Aktualizowałem driver boosterem wszystkie stery ale tego dalej nie ma ekran w ogóle nie reaguje na dotyk i jak się chce zalogować klikając myszką na pole z hasłem to nie wysuwa się klawiatura ekranowa... Ok już się udało zalogować, próbuje dalej...
tasior86

Postprzez elromano » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 23:07

i bardzo dobrze że nie ma klawiatury, teraz powinno wykryć nieznane urządzenie i dopiero wówczas instalujesz sterownik według opisu, tylko pamiętaj, że jak go już odinstalowałeś to nie możesz uruchomić tableta ponownie gdyż ponownie wadliwy sterownik zainstaluje. Usuń, zainstaluj sterownik na nieznanym urządzeniu. Też się nad tym główkowałem, opis dałem mniej więcej dobry. Pokombinujesz i zainstalujesz.
elromano

Postprzez tasior86 » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 23:59

OK zrobione, nie wiem do końca jak bo na początku nie działało wariował mi ekran itp. ale już wszystko działa tak jak powinno. Stery zgrałem z tego poradnika:
When reinstalling Windows 8.1 there is an annoying driver error which can occur which causes the calibration on the touchscreen to no longer function correctly. It will register taps but not in the correct spot on the screen.

This error can be resolved by installing the correct drivers in the correct order.

The Intel(R) HD Graphics display driver needs to have been installed on the tablet before the KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device which runs the touchscreen.

If you are having the error where the touchscreen is not calibrated properly:
go into Device Manager and uninstall The Intel(R) HD Graphics display driver, check the box to delete the driver from the system
continue in Device Manager and uninstall the KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device driver, check the box to delete the driver from the system
Install the Intel(R) HD Graphics Display driver from the pack available at: http://techtablets.com/chuwi-vi8/downloads/ (Chuwi Vi8 Win8.1 Drivers April 2015 79.1 megabytes) and reboot the tablet
Install the KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device_11.59.20.989_x86_non driver available at: https://yadi.sk/d/SleAozlXdtSAJ in Nori_Win8.1_Driver_S801_S805_S895_S105_v150110.1_Stable.zip (subdirectory Nori_Win8.1_Driver_TP10_VI8_150110_Stable / 1_Other / KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device_11.59.20.989_x86_non) and reboot the tablet

Touchscreen ought to be calibrated properly after these changes

Dzięki ElRomano za wsparcie i pomoc :)
tasior86

Powrót do TABLETY