• Reklama

CHUWI VI8 8 tani z tablet z Win 8.1 i 32GB

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: CHUWI VI8 8 tani z tablet z Win 8.1 i 32GB

Postprzez kepak » niedziela, 4 stycznia 2015, 02:07

Dopiszę się jeszcze
Znalazłem chińską stronę producenta, niewiele tam jest ,ale przynajmniej o tym tablecie piszą.
http://www.chuwi.com/

I ostatnio pojawiło się kilka unboxingów
https://www.youtube.com/results?search_query=chuwi+vi8
kepak

Reklama

Postprzez kepak » wtorek, 6 stycznia 2015, 20:56

Dostałem go wczoraj. Tablet bardzo fajny. Ładnie wykonany, ale mocno plastikowy. Ten plastik jest dosyć dobrej jakości, jedynie co mnie razi to napisy. Ma na ekranie fabryczną folie, która jest troszeczkę matowa, przez co nie widać tak odcisków palców.

Cały system po angielsku. Jedyne chińskie krzaczki są w informacjach we właściwościach mojego komputera. Żadnego crapware. Po zainstalowaniu języka polskiego miałem problemy by wbudowane aplikacje przestawiły się na polski. Musiałem je usunąć i zainstalować od nowa ze sklepu.

Co do wydajności to na razie jest ok .

Ekran jest zrobiony w Technologii IPS, w przeciwieństwie do mojego poprzedniego tabletu (Tracer OVO, a właściwie któryś stary Ployer MOMO9) jest perfekcyjny. Nie widać w ogóle jakichś kątów widzenia.

Kamery są raczej kiepskie. Przednia ma koszmarne kąty widzenia, i szumy przy małej ilości światła. Tylna jest (znacznie) lepsza. Podobno obie mają po 2 megapixele, ale to różne modele (przynajmniej wg skypa).

Jeszcze coś dziwnego spostrzegłem. Jak podłączyłem słuchawki z mikrofonem do tabletu to zamiast dobrej jakości dzwięku miałem kakafonie. Okazało się ,że takie słuchawki powodują sytuacje w której zwarty jest sygnał z obu słuchawek (dla przykładu ,test stereo, zarówno dla lewej jak i dla prawej słuchawki, odgrywany był na obu słuchawkach.
Naprawiło się to gdy podłączyłem słuchawki bez mikrofonu.

Zapraszam do zadawania pytań.
kepak

Postprzez ad_no2 » wtorek, 6 stycznia 2015, 21:41

Jak wygląda płynność przeglądania internetu w przypadku otwarcia znacznej ilości kart w przeglądarce? Mocno ścina? I zastanawia mnie jeszcze czy obsługuje MHL jako alternatywę do braku hdmi.
ad_no2

Postprzez bar4u » środa, 7 stycznia 2015, 10:59

Ja też mam pytanie, ekran to szkło? Oczywiście gg się nie spodziewam...
bar4u
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez bar4u » piątek, 9 stycznia 2015, 20:56

@kepak jeszcze pytanie o Office, jest w zestawie roczna subskrypcja?
bar4u
AKTYWNY

Postprzez Bandy » sobota, 10 stycznia 2015, 15:27

W zestawie jest rok Offoca 365, ekran to oczywiście plastik, a nawet bardziej folia. Otworzyłem 20 kart w mobilnym IE (facebook, youtube, aliexpress, inne flashowe, canvas), IE zabierał wtedy 700mb ramu (ok 200 jeszcze wolne) i choc nie lagował, to niektóre karty byly juz przeladowywane, gdy sie na nie przelaczyło.

Ale generalnie to az 20 mocno rozbudowanych stron, przy kilkunastu śmigał bez problemu.
Bandy

Pochwały: 1

Postprzez bar4u » sobota, 10 stycznia 2015, 17:58

Dzięki @Bandy cenne info. Ekran ugina się pod dotykiem? wygodnie się korzysta z tej "folii" nigdy nie miałem z czymś takim doczynienia, zawsze szkło, a te 100$ kusi żeby sprawdzić co to CHUWI warte.
bar4u
AKTYWNY

Postprzez Bandy » sobota, 10 stycznia 2015, 18:31

Mam wrażenie, że trochę jakość ekranu ta folia pogarsza, ale może tak tylko mi się wydaje. Dopóki nie położysz obok Chuwi jakiegoś innego urządzenia, to raczej tego nie zauważysz. Co prawda mocno to "coś" się rysuje, ale nie głęboko i widać tylko pod światło. Szkoda, że nie ma hdmi, nie wiem czy to mhl by zadziałało... czy polecam... sam nie wiem. Tablet jest ok, co prawda kamerka wręcz nieużywalna, ale jak nie potrzebuję wideorozmów, to to w ogóle nie przeszkadza. Kupiłem ten tablet, aby sprawdzić Windows 8.1 na tablecie i.... na tym nic nie ma. Internet się przegląda świetnie (lepiej niż na Androidzie), ale w sklepie Windowsowym pustki. Niby można odpalić zwykłe aplikacje, ale obsługa palcem na 8" jest ciężka, a wiekszosc gier w ogóle nie będzie kompatybilna dotykowym ekranem (np. warcraft 3 - nie działa zwykle kliknięcie poprzez "tapnięcie", co utrudnia grę)

Szkoda, że nie ma dualboota jak Teclast x80h
Bandy

Postprzez ad_no2 » sobota, 10 stycznia 2015, 21:14

Dzięki za informacje. Mimo to zamówiłem go. Jestem ciekaw jak wyjdzie mi z tym ubezpieczeniem za 5% wartości co to go pandawill oferuje. U mnie przechodzi przez wer zabrze więc na 99% będzie vat. Ogólnie wiadomo, każdy system ma wady i zalety, ale nie zmienia to faktu, że jest to praktycznie w pełni funkcjonalny komputer ważący około 300g :) Podłączasz klawiaturę i myszkę i możesz popykać w starsze gierki. Też brałem pod uwagę tego teclasta, ale szkoda mi było dopłacać 100 zł tylko ze względu na port hdmi.
ad_no2

Postprzez Bandy » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 00:26

Teraz Chuwi Vi8 występuje w wersji dualboot (Android + W8.1; poza tym chyba dodali w niej hdmi) i w takim wydaniu fajnie to wygląda. Jednak Windows na małym tablecie przy wielu zaletach, ma też dużo wad (praktycznie brak aplikacji dedykowanych tabletom, o ile obsługa palcem programów jakoś daje radę, to o graniu w gry nieprzystosowane możemy zapomnieć). A w nowej wersji - reboot i mamy android. Potrzebny windows? Wystarczy jeden restart.
Bandy

Postprzez ad_no2 » wtorek, 27 stycznia 2015, 02:59

Z drugie strony android i windows na 32gb pamięci to trochę kiepsko. Ceny modeli z hdmi i dualbootem też są odpowiednio wyższe ( z tego co patrzyłem to o ok. 30$), ale za jakiś czas stanieją. Podejrzewam, też że na pewno istnieje jakaś metoda wgrania androida na tym tablecie, tylko trzeba byłoby poszperać w internecie.
ad_no2

Postprzez Bandy » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:50

Widziałem u jednego sprzedawcy w tej samej cenie - 98$. Poza tym Android nie zajmuje aż tak dużo, a zawsze można dołożyć kartę. Obawiam się, że cieżko będzie znaleźć jakiekolwiek informacje dot. zmiany systemu na tym tablecie z powodu "popularności", a raczej jej brak.
Bandy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY