• Reklama

Chuwi ILife V7 Test, recenzja, opinie

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Chuwi ILife V7 Test, recenzja, opinie

Postprzez marx » sobota, 20 sierpnia 2016, 00:12

Test inteligentnego odkurzacza Chuwi ILife V7.
http://gadzet.telchina.pl/recenzja-ilif ... odkurzacza

Wszyscy z nas dążą do wygodniejszego życia, w naszych domach gości coraz więcej inteligentnych urządzeń. Na popularności w Polsce zyskują roboty sprzątające, niestety ceny urządzeń takich jak Roomba są bardzo wysokie, najlepsze modele kosztuje ponad 3000 złotych. Na szczęście do gry weszły chińskie marki i oferują one szeroką gamę produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Dziś przetestujemy robota Chuwi iLife V7 który kosztuje poniżej 700zł z przesyłką.
Obrazek
iLife to mała chińska firma która specjalizuje się w produkcji inteligentnych odkurzaczy, może produkować około 80 tysięcy sztuk robotów miesięcznie, co w porównaniu do iRobot, nie jest wielkością ogromną, ale firma zalicza się do średnich producentów tego rodzaju sprzętów.


SPECYFIKACJA
Napięcie zasilania (V): 24V
Moc (W): 22W
Typ baterii: Akumulator litowo-jonowy
Pojemność baterii: 2600mAh
Waga produktu: 2.950 kg
Rozmiar produktu : 34.00 x 34.00 x 8.00 cm

W PUDEŁKU
Na wstępie powiem że odkurzacz przyszedł w cztery dni od wysłania, w piątek został nadany DHLem , w poniedziałek było święto, a we wtorek kurier zapukał do moich drzwi!
Sam karton jest sporych rozmiarów : 53.00 x 42.00 x 13.50 cm i ma wygląd walizki z uchwytem do wygodnego przenoszenia.
Obrazek

W kartonie znajdował się odkurzacz,
Obrazek

pilot zdalnego sterowania,
Obrazek

szczotka boczna, 2 x mop, 2 x filtr, szczotka o konserwacji odkurzacza i podstawa ładująca
Obrazek


Instrukcje obsług, angielska i chińska oraz coś w rodzaju gwarancji lub certyfikatu z pieczątkami.
Obrazek


BUDOWA
Podobnie jak większość automatycznych odkurzaczy tak i ten jest okrągły, jego średnica wynosi 34 centymetry.
Obrazek

Na górze widzimy duży pojemnościowy przycisk "CLEAN", którym możemy załączyć robota, informuje on też kolorami o stanie pracy, np czerwony kolor sygnalizuje błąd, gdy np odkurzacz się zaplątał a kable. Kolor żółty mruga podczas ładowanie, zielony oznacz że jest naładowany i gotów do pracy.
Obrazek

Jest też drugi, tym razem mechaniczny przycisk "push" którym po naciśnięciu otworzymy górna pokrywę.
Obrazek

Pod pokrywa mamy dostęp do pojemnika na zebrany kurz i inne śmieci.
Obrazek

Pojemnik ma ruchomy uchwyt i otwierana górna pokrywę gdzie mieszczą się dwa filtry. Nie są to filtry HEPA, ale według producenta należy je wymieniać co 6 miesięcy, a maksymalnie co rok.
Obrazek

Od spodu odkurzacza widzimy po bokach jego koła napędowe i na przedzie ruchoma rolkę.
Gumowanej koła są szerokie , pozwala mu wspiąć na przeszkody do 1 cm. Wysokich dywanów nie zdobędzie, ale tradycyjne dywany nie sa dla niego przeszkodą.
Obrazek

Pomiędzy kołami widzimy "turboszczotkę" która jest większa niż w wielu droższych robotach. Turboszczotka została zaprojektowana w kształcie litery V i posiada zarówno miękkie włosie jak i wycieraczki gumowe. Sprawdza się to idealnie do zbierania kurzu jak i sierści zwierząt.
Obrazek

Ponadto, wałek może być łatwo wyjęty do oczyszczenia z nawiniętych włosów.
Obrazek


Na tył można zamontować ścierkę z mikrofibry , mop jest łatwy do umycia.
Obrazek

V7 posiada 3-calową boczną obrotową szczotkę, która pomaga wymiatać kurz blisko ścian i listew przypodłogowych. Niektóre modele posiadają parę obrotowych miotełek, ale jedna daję w zupełności radę.
Obrazek

Z przodu znajdują się dwa metalowe punkty, które służą do automatycznego ładowania odkurzacza w bazie.
Obrazek

Odkurzacz może być ładowany bezpośrednio, w tym celu ma gniazdo za prawy kółkiem.
Włącznik zasilania znajduje się pod pokrywą z mikrofibrą, pod gniazdem ładowania/
Obrazek

Na obrzeżu odkurzacza są umieszczone czujniki które dbają o to aby odkurzacz nie spadł np. ze schodów.
Obrazek

W przedniej części odkurzacza mamy gumowy zderzak, a nad nim jest tworzywo za którym kryją się czujniki odległości.
Obrazek

UŻYTKOWANIE
Odkurzacz posiada w zestawie pilot, którym możemy włączyć /wyłączyć odkurzacz, można też ręcznie kierować robotem za pomocą strzałek kierunku.
Inna funkcją jest możliwość zaplanowania godziny rozpoczęcie sprzątania, przycisk PLAN . Robot może to robić pod naszą nieobecność. Niestety nie można zaplanować godziny zakończenia, dopiero wyczerpanie baterii spowoduje powrót robota do bazy. Przyciskiem CLOCK ustawiamy aktualny czas. Przycisk ze ślimakiem uruchamia tryb czyszczenia miejscowego, punktowego, odkurzacz wtedy jeździ w obrębie jednego miejsca.
Środkowy przycisk z Domkiem wysyła odkurzacz do stacji ładującej. Trzeci przycisk ze strzałkami zmieniającymi kierunek po rogach włącza odkurzanie z naciskiem na rogi, kąty, listwy przypodłogowe.
Automatyczny tryb mycia pozwala mu poruszać się w częściowo kontrolowany zygzakowaty sposób.

V7 jest wyposażony w rozbudowany system sensoryczny. 10 czujników podczerwieni oraz zderzak dbają , aby robot nie obijał naszych mebli. Odkurzacz zwalnia przed dużą przeszkodą, 5mm od niej zawraca. w przypadku małych przeszkód jak noga krzesła, dobija do niej i dopiero wtedy następuje nawrót. Działa wtedy czujnik na zderzaku
Urządzenie ma 4 czujniki sprawdzające czy znajduje się pod nim posadzka, chroni go to przed upadkiem ze schodów.
Obrazek

V7 ma algorytm który dba aby trafił we wszystkie miejsca gdzie tylko może dojechać. Sprzątanie trwa na tyle długo, że niemal zawsze mu to się udaje. Problemem powstaje gdy stworzymy mu labirynt z wąskimi trasami. W tym przypadku nie zawsze odwiedzi wszystkie możliwe powierzchnie do sprzątania.

Oczywiście poddałem odkurzacz testowi polegającemu na zbieraniu rozsypanego cukru, ziaren żyta i mąki. Najlepiej wywiązał się z odkurzania cukru i ziaren, choć zamiatarka część ziaren rozrzuciła, ale finalnie zostały wszystkie pozbierane. Trochę gorzej mu szło z mąką , to co wpadło pod turboszczotkę zostało wciągnięte do odkurzacza, a to co pod zamiatarkę, zostało rozrzucone. Ale tak jak poprzednio, wszystko zostało dokładnie odkurzone, tylko robot potrzebował więcej czasu na tą operację.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek


Pojemnik nie jest największych rozmiarów, ale przy codziennym używaniu będzie można opróżnić go raz na 2 dni, jeśli używasz robota co kilka dni, to może będzie trzeba wypróżnić pojemnik po każdym użyciu. W pojemniku na śmieci umieszczono tez dwa filtry, które co 6 -12 miesięcy należy wymienić.
Obrazek

Siłą ssąca jest wystarczająca do posprzątania wszystkich śmieci z podłogi, a także do odkurzenia dywanów z krótkim włosiem.Siła ssania jest regulowana za pomocą aplikacji na telefon.!. Ilife V7 radzi sobie z drobnymi śmieciami, włosami i sierścią kota. Co ciekawe, po odkurzaniu zwykłym odkurzaczem, Ilife nazbiera jeszcze sporo różnych śmieci. Ulubiony trik na pokazach domowych organizowanych przez różnych sprzedawców. .
Turbo szczotka ma tendencję do zbierania nitek i włosów, dlatego co jakiś czas wymagany jest zabieg ich usunięcia, na szczęście szczotka jest łatwo wyjmowalna.
ObrazekOdkurzacz jest robotem, który sprząta z posadzki wszystko jak leci, niestety jego wrogiem są leżące kable, sznurki i małe dywaniki. Mogą one spowodować zapętlenie się na szczotce odkurzacza i jego unieruchomienie. Napis CLEAN będzie wtedy świecił na czerwono.
Obrazek
Odkurzacz ma 8 cm wysokości może się zdarzyć, że wjedzie pod jakiś mebel gdzie zrobi się prześwit mniejszy od wysokości odkurzacza, co też spowoduje jego unieruchomienie. Pierwsze odkurzania warto zrobić gdy będziemy w domu, aby usunąć newralgiczne punkty.
W przypadku odkurzania dywanów należy zdemontować mopa, ponieważ robi on duży opór, tarcie utrudnia mu manewrowanie.
Robot nie daje sobie rady z odkurzaniem dywanów z długim włosiem, bez problemu odkurza tradycyjne dywany.
V7 w przeciwieństwie do większości odkurzaczy ILife, ma możliwość regulacji siły ssania za pomocą aplikacji mobilnej. Domyślnie jest ustawiony na najsłabszym poziomie ssania.

Kolejną zaletą jest bardzo cicha praca, pracuje on znacznie ciszej niż roboty iRobot Roomba.
Producent podaje głośność na poziomie 50 decybeli, ale przekładając to na warunki domowe, to można spokojnie oglądać TV w czasie sprzątania. Jedynie od czasu do czasu dochodzą stuki wywołane kolizjami odkurzacza z krzesłami itp. Producent twierdzi, że można spać podczas odkurzania, ale mnie raczej te stuki by obudziły.

Odkurzacz ma funkcję auto powrotu do bazy, można to wywołać z pilota, robot zrobi to też automatycznie w celu naładowania baterii. Warto pamiętać o prawidłowym ulokowaniu bazy, musi być obok niej spora wolna przestrzeń, robot musi odebrać sygnał z bazy aby do niej trafić. Najlepiej schować go pod łóżkiem, jak ktoś ma taką możliwość, na pewno nie stawiamy bazy za jakimś meblem.

Z tej strony można pobrać anglojęzyczną instrukcje obsługi http://download.appinthestore.com/uploa … Manual.pdf , ja otrzymałem też wersje papierową.

AKCESORIA
Niestety, do odkurzacza nie dodano ” wirtualnej ściany” jak w większość robotów z wyższej półki. Dostaliśmy za to pilot z bateriami, szczotki czyszczące, dodatkową parę filtrów, dodatkowe wąsy zamiatające i zapasowy mop.

Warto wspomnieć, że robot może być sterowany za pomocą aplikacji na smartfony. Aplikacja działa poprzez Bluetooth i może sterować odkurzaczem w czasie rzeczywistym. To rzadko spotykana funkcja w automatycznych odkurzaczach poniżej 2000zł

UWAGA, można dokupić moduł wirtualnej ściany za 11,33$ http://www.gearbest.com/storage-boxes-b ... 01611.html


BATERIA

Według zapewnień producenta robot może pracować przez 120 minut, dzięki baterii o pojemności 2600 mAh. Bateria jest wymienna. Mój odkurzacz po pierwszym solidnym naładowaniu pracował blisko trzy godziny, zanim skierował się do stacji dokującej.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ
W tej chwili odkurzacz jest w sprzedaży w chińskich sklepach internetowych, z których w zdecydowanie najniższe ceny oferuje sklep Gearbest.com w którym kosztuje on 158$, ale można użyć kodu GBCWV7 aby otrzymać zniżkę do 145.99$ Warto kupić z Europejskiego magazyny, unikniemy Vatu. Warto śledzić temat o odkurzaczach ILife, aby nie przegapić promocji i aktualnych kuponów zniżkowych.PODSUMOWANIE

Automatyczny odkurzacz, robot iLife V7 przekroczył moje oczekiwania, stosunek cena / jakość wypada naprawdę imponująco. Odkurzacz będzie idealnym narzędziem u osób które maja duże powierzchnie w płytkach, panelach i innych sztywnych powierzchniach. Odkurzacz w przeciwieństwie do większości innych robotów w jego cenie, radzi sobie z odkurzaniem dywanów z krótkim włosiem, choć w tym wypadku tradycyjny odkurzacz może to zrobić lepiej, a w przypadku dywanów z długimi włosami tradycyjny odkurzacz jest nadal niezastąpiony. Odkurzacz nie posiada funkcji mycia na mokro, jeśli takiego poszukujesz, to idealny będzie ILife V7S. Przydała by się też wirtualna ściana, ale można ja dokupić. Wielu z was zauważy że robot po wcześniejszym odkurzaniu zwykłym odkurzaczem, jest w stanie nazbierać wiele różnych śmieci i okruszek. Mogę z cala pewnością polecić ten odkurzacz, tym bardziej że cena jest bardzo przystępna.PLUS
Automatyczny powrót do bazy i ładowanie
Czujniki antykolizyjny
Cichy

MINUS
Brak wirtualnej ściany w zestawie
Sprząta do wyczerpania baterii, brak czasowego ograniczenia.


Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator
 
Posty: 5965
Dołączył(a): sobota, 6 marca 2010, 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 191

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Chuwi ILife V7 Test, recenzja, opinie

Postprzez marx » niedziela, 21 sierpnia 2016, 10:38

dodałem juszcze film z prezentacją odkurzacza ilife V7 oraz testem sprzątania https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Mnq58Eof0a
marx
Administrator
 
Posty: 5965
Dołączył(a): sobota, 6 marca 2010, 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 191


Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z ChinKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama