• Reklama

CHUWI HiBox Mini PC Android 5.1 + Window 10 Dual OS

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

CHUWI HiBox Mini PC Android 5.1 + Window 10 Dual OS

Postprzez coobah » 9 sty 2017, o 17:41

Cześć,

Tym razem wpadła mi w ręce nowość ze "stajni" Chuwi.
Mianowicie model HiBox.

Było to moje kolejne zamówienie ze sklepu Gearbest.com
A kolejne, bo jak zwykle zrealizowane szybko, elegancko zapakowane i bez dodatkowego haraczu :)

Coś o odtwarzaczu:

Player pracuje pod kontrolą Android 5.1, a także Windows 10.
Jest to już całkiem mocny sprzęt, bo procesor Intel Atom x5-Z8350 wspomagany jest przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB ROM.
Tutaj już zmieścimy sporo.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Link do sklepu:

CHUWI HiBox Mini PC

Aktualnie za 129,99 $ co uważam za bardzo dobrą cenę!

Odtwarzacz przychodzi do nas w mało atrakcyjnym pudełku.
Może to i dobrze - cena jest niższa :)

Obrazek

Na bocznej ściance pudełka mamy poglądowy rzut na specyfikację Boxa

Obrazek

W pudełku box ma bardzo wygodnie :)

Obrazek

Miłym akcentem jest pilot z funkcją air-mouse.

Obrazek

Zestaw złącz w playerze raczej standardowy: 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, slot kart pamięci, wyjście HDMI, wyjście słuchawkowe, reset...

Obrazek

Obrazek

Od spodu mam 4 solidne gumowe nóżki i miejsce na wpasowanie uchwytu montowanego do TV/monitora:

Obrazek

Wspomniany pilot z odbiornikiem USB.

Obrazek

W zestawie prosty ale dobrze spasowany uchwyt montażowy. W zestawie z nim oczywiście cztery śrubki:

Obrazek

Tak to wygląda. Proste, ale bardzo funkcjonalne:

Obrazek

Obrazek

Tutaj mój pulpit po instalacji kilku programów:

Obrazek

System Windows 10 mamy oczywiście aktywowany:

Obrazek

W menadżerze urządzeń bez niespodzianek:

Obrazek

Wolnego miejsca na HDD jeszcze prawie 27 GB, a śmieci trochę poinstalowałem :)

Obrazek

Z pulpitu możemy wywołać program przełączający Box między Windowsem a Androidem. Wiąże się to oczywiście z automatycznym zamknięciem Windowsa i ponownym samoczynnym uruchomieniem boxa:

Obrazek

Wewnętrzna pamięć pod względem prędkości spisuje się całkiem nieźle:

Obrazek

AnTuTu na Win 10 pokazuje takie wyniki:

Obrazek

Obrazek

Kilka zrzutów z programów diagnostycznych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako, że nie mam czasu aktualnie nagrać filmu z plikami testowymi posłużę się zapożyczonym z innej relacji wynikiem:

Obrazek

Chuwi świetnie spisuje się w środowisku Windows.
Aktualizacje zainstalowały się bez problemu, ja od siebie uruchomiłem tylko uaktualnienie sterowników i sprzęt był gotowy do pracy.
Kodi 17 pracuje bez problemów.
Pilot z funkcją Air-Mouse bardzo mile mnie zaskoczył, bo nie było z nim problemów ani pod Win, ani pod Androidem. Całkiem precyzyjnie da się nim sterować.
Ja do tego zestawu dołączyłem już moją klawiaturę bezprzewodową, która także odnalazła się doskonale przy tym sprzęcie.

Co może wkurzać?
Android w wersji 5.1 nie widzi mojego dysku sformatowanego w NTFS :x
Można to "naprawić" instalując dodatek do Total Commandera, ale niestety w Kodi czy SPMC dysk nadal nie będzie widoczny.
Pozostaje tylko liczyć, że z kolejnymi aktualizacjami Boxa producent coś temu zaradzi. Inaczej działanie pod banderą Androida nie będzie miało dla mnie sensu.

Z playerem oczywiście otrzymujemy przewód HDMI o długości około 1 metra i zasilacz, których to nie uwzględniłem na fotkach (a bo już tak ładnie za szafką pochowałem :D ).

Podoba mi się dołączony uchwyt do powieszenia. Jest to fajny akcent, który spora ilość użytkowników może wykorzystać. Powiesić i zapomnieć :D

Podoba mi się ilość ROM i RAM, które pozwalają na sporą swobodę przy użytkowaniu Chuwi.

Za te niecałe 130 $ jest to bardzo fajny sprzęt. Osobiście system Android traktuję w nim jako dodatek, a śmigam wyłączenie w WIN 10.

Polecam.
coobah

Pochwały: 6

Reklama

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin