• Reklama

Chiński telefon po 3 latach użytkowania

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Chiński telefon po 3 latach użytkowania

Postprzez tmk10 » 31 gru 2016, o 10:13

Witam,

Chciałbym podzielić się wrażeniami z użytkowania telefonu z Chin przez 3 lata. Co prawda równe trzy lata mina za kilka dni, ale jest teraz trochę czasu, więc postanowiłem napisać ten post.

Przed kupnem swojego telefonu posiadałem Nokię C6. Nokia jak to Nokia. Kupiona, gdy Androidy zaczęły powoli forsować drogę do czołówki. W końcu zdecydowałem się na wymianę telefonu. Przegladałem oferty i jako młody byczek postanowiłem kupić jakiś telefon do 600zł. Ówcześnie Samsung SII kosztował właśnie tyle, jednakże były to głównie używane egzemplarze. Samsung SIII był od jakiegoś czasu na rynku, jednakże jego cena, jak na tamte realia, powalała. Niewiele osób było skłonnych do wydania 1500-1800zł na telefon. Kiedy ja kupowałem swojego chińczyka, S3 kosztowało już w granicach 1100-1300zł.

W grudniu telefon został zamówiony, przyszedł w pierwszym tygodniu stycznia 2014 roku, a było to Lenovo A850.
Pamiętam ten sceptycyzm, gdy mówiłem o telefonie z Chin, jednak ludziom, z którymi rozmawiałem opadała szczęka. "Jak to kupiłes ten telefon za 550zł i GTA działa ci tak samo, jak w moim S3?" 8-)
Telefon kosztował około 150$, złote czasy dolara, wyszło łącznie właśnie 550zł.

Ci ludzie równiez podejrzewali, że Lenovo padnie po kilku tygodniach "PSZECISZ NIE MASZ GWARANCJI, A TO CHIŃCZYK!!!!!", no i czas pokazał, że się mylili. Przez ten okres 36 miesięcy nie działo się ABSOLUTNIE NIC. Nie zmieniałem ROMów, nie bawiłem się plikami systemowymi, jedyne co zmieniłem to kartę pamięci na 32GB. Nawet nie czyściłem go, a do dziś działa zadowalająco. Myślę, że gdybym zrobił factory reset to działałbym tak, jak nówka.

1GB RAM i 4-rdzeniowy Mediatek może dziś nie powala, ale do zwykłych czynności jak dzwonienie, przeglądanie internetu czy granie w jakieś zwyczajne gry wystarcza. W sumie to zastanawiam się, czemu ludzie kupują dziś smartfony z 6GB RAM i bestialskimi procesorami niczym i7. Żeby grać? Za taką kasę złożysz komputer albo kupisz konsolę z pełnym zestawem gier i kontrolerów. Ani myślę o wymianie telefonu na nowy, chyba że ten się popsuje, a na razie nic na to nie wskazuje :-)

Postanowiłem podzielić się tymi przemyśleniami, bo denerwowało mnie to, co mówili ludzie kilka ładnych lat temu, a obecnie większość z nich śmiga z chińczykami przy uchu.

Możecie pisać w tym temacie swoje zdanie i dzielić się wrażeniami z dłuższego użytkowania telefonu z Chin.

Pozdrawiam
tmk10
AKTYWNY

Pochwały: 7

Reklama

Re: Chiński telefon po 3 latach użytkowania

Postprzez tpawel » 31 gru 2016, o 10:25

Lenovo robi świetne sprzęty, i Twój post jest tym potwierdzeniem. Co do zakupu kompa czy konsoli zamiast telefonu to jednak pozwolę się nie zgodzić. Zabierz kompa do pracy, szkoły, autobusu czy pociągu. Inna sprawa że dziś już średnia półka zapewnia super wydajność.
Wracając do tematu, co teraz kupujesz?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 52

Postprzez piechucki » 31 gru 2016, o 10:57

Mam Coolpada 8297W (F1) od blisko dwa i pół roku. Z tyłu silikon, z przodu szkło założone na dziewiczy ekran i (żeby nie zapeszyć) śmiga. Wytrzeszcz oczu, opad szczęki i zdziwienie wszystkich dookoła było takie samo. Teraz już przywykli, a wielu (podobnie) używa chinoli.
Reasumując - nie zmieniam, póki działa, bo cyferki nawet jak na dzisiaj ma nie najgorsze, a bez LTE można normalnie żyć. Pst..., żeby nie zapeszyć ;)
piechucki
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez Garib0001 » 31 gru 2016, o 20:03

Posiadam ponad 3 lata pierwsze xiaomi hongmi. Działa dalej rewelacyjnie, GPS, internet, bateria. Szkło gorilla pięknie chroni ekran.
Pozdrawiam
Garib0001

Postprzez tmk10 » 31 gru 2016, o 20:53

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nawet nie mam ryski na ekranie :shock:
tmk10
AKTYWNY

Postprzez atoh » 6 sty 2017, o 23:01

W październiku 2013 roku zakupiłem Lenovo A820, moja panna używa go do dzisiaj i powiedziała, że jak kiedyś padnie, to chciałaby drugi tak sam egzemplarz. Popieram kolegę, Lenovo robi świetne telefony :)
atoh

Pochwały: 1

Postprzez robertsl » 7 sty 2017, o 10:23

Witam. Żona również posiadała A850 do końca tamtego roku. Wszystko działało bez zarzutu, lecz złapała wirusa który to blokuje dostęp do pamięci głównej, nic nie pomaga ( factory reset, nowy rom ) po restarcie zawsze jest to samo jak w chwili zainfekowania. Można żec że służył jej pełne trzy lata, bo tak na święta był zamówiony. Ja posiadam ulefone p6 ( 3 lata razem kupowane ) i wszystko jest OK. Jedyny minus to że wygioł się od noszenia w kieszeni ale nie przeszkadza to w niczym.
robertsl

Postprzez 40rozbojnik » 7 sty 2017, o 11:02

U mnie dalej działa pierwsza wersja Xiaomi Red Rice. Używa jej rodzicielka - jest tak zadowolona, że nawet nie chciała słyszeć o nowym telefonie. Poza tym miałem UMI Zero, który mniej więcej po dwóch latach nie nadaje się do użytku (zapylona kamera, trzeszczacy głośnik a po upadku problemy z dotykiem).
40rozbojnik

Postprzez Flyagaric » 7 sty 2017, o 13:40

Mam dalej działający Haier W910i. To ma chyba ze 4 lata. Konfig miał prawie identyko jak Galaxy S3, ale obudowę mocniejszą. Bateria wciąż trzyma przyzwoicie. ROM jakiś custom, bazujący na AOSP i wciąż zadziwiająco dobrze działa. Moja żona używa go wciąż jako budzika i czasem do grania wieczorem, jak swój podłącza do ładowania. Bardzo mnie zaskoczył na plus ten fon.

Z drugiej strony: Gionee Elife E7 - bateria po 7-8miu miesiącach zdegradowała się strasznie. ROM zaczął lagować i wypadałoby mu wipe'a zrobić, wsparcie producenta nie istnieje. Mimo, że zdawał się dobrze wykonany, to jednak w użyciu okazało się, że sztywność obudowy nie jest za dobra. Szybko odkleił się digitizer. Ten telefon jak wyszedł to kosztował fortunę i Gionee uważa się za markę Premium ...
Ostatnio edytowano 7 sty 2017, o 13:46 przez Flyagaric, łącznie edytowano 2 razy
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez KarlosW » 7 sty 2017, o 13:42

Oprócz rozwalonego LCD to u mnie elegancko hula 2 czy 3 letnie Jiayu g3t.

Powstało na Nubia Z7 Max
KarlosW
VIP

Pochwały: 30

Postprzez atoh » 8 sty 2017, o 03:43

robertsl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Aż nie chce mi się wierzyć, że po wgraniu nowego softu uchował się jakiś wirus. Bardziej obstawiałbym problem z hardware.
atoh

Pochwały: 1

Postprzez bartazzz » 9 sty 2017, o 11:52

jak się wgra nowy rom przez flash tool z wyczyszczeniem wszystkiego też stawiam ze wirus się nie uchowa. Może jakieś zabugowane instalujesz
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 90

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin