• Reklama

Chiński telefon kilka modyfikacji

Nie piszemy tutaj o problemach typowych dla poszczególnych modeli telefonów

Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez dawcior-al » 6 sie 2014, o 19:52

Witam, od jakiegoś czasu posiadam chiński klon S4. Jest w nim kilka rzeczy, które mnie denerwują, czyli fake ram i fake pamięć oraz dziwna bateria. Procesor mtk 6577, wyświetlacz 800x480, ram raczej niecałe 512MB, aparat 5MP, jest airgestue ale działa tylko w jedną stronę. Po podłączeniu telefonu do komputera dostępne jest 2,05GB miejsca dla użytkownika. Jak widzicie w ustawieniach jest 2GB ramu oraz 16GB romu, chciałbym aby te wartości były prawdziwe. Czy ktoś z Was ma jakiś sposób aby były realne wartości? Już mnie to denerwuje, ponieważ nie wiem ile mam wolnego ramu i ile jest wolnej pamięci. Większość programów sprawdzających pokazuje własnie 2GB ram i 16GB rom. W internecie nie mogłem znaleźć tych informacji, więc bardzo liczę na Waszą pomoc. Drugą rzeczą jest bateria, która czasami ma 50% i telefon się wyłącza, a czasami telefon ma 15% i włączę go ponownie i mam znowu 100%. Z tym to nie wiem co zrobić. Trzecim problemem jest część języka polskiego i część języka angielskiego. Sprzedawca z Ali wysłał mi ROM w formacie .zip i aktualizuje się go przez fabryczne recovery, czyli takie bardzo okrojone, gdzie jest tylko apply update from sd card. Znalazłem recovery w internecie, (wszystkie nie działały, czyli tel się nie włączał) i to działa, tylko nie wiem czy działa instalowanie romu.
Telefon ma zrobionego ROOT'a.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
dawcior-al
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Samsung NOTE 3 NEO L
ROM: 4.3 Stock

Reklama

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez mrergie » 6 sie 2014, o 20:02

Dobrze ci radzę. Nie grzeb w systemie w podrabianym telefonie bo jeśli coś pójdzie nie tak to później nie przywrócisz go do stanu używalności.
Z baterią nic się nie zrobi, to wina jej złej jakości ogniw i kontrolera. Musiałbyś wymienić baterię.

Niczego się nie zrobi, a nawet jeśli można, to nie ryzykowałbym z tym. Nie bez powodu zawsze odradzamy tutaj zakupy podróbek. Nie jest tak źle jeśli ktoś się uprze na przynajmniej jakieś w miarę "markowe" podróbki, wtedy przynajmniej mniej więcej wiadomo z czym ma się do czynienia i jak coś poradzić na problem. Twój sprzęt to kompletna niewiadoma i jedna z gorszych sprzętowo podróbek.
MTK6577? Poważnie? Mamy sierpień 2014 roku, bawisz się w podróżnika w czasie w celu korzystania z przestarzałej technologii? :lol:
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez dawcior-al » 6 sie 2014, o 20:21

Ja z tego telefonu nie korzystam, a poza tym był równy rok temu kupiony za 280zł.
Sam mam Samsung Galaxy NOTE 3 NEO LTE, wiec to raczej nie stara technologia :P
Po prostu interesuje mnie czy można coś z tym zrobić. Jak się uwali to trudno i tak go nie szkoda :)
Avatar użytkownika
dawcior-al
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Samsung NOTE 3 NEO L
ROM: 4.3 Stock

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez ddr » 6 sie 2014, o 20:30

Jak nieśmigany to możesz mi oddać. Mojej siostrzenicy na pewno się spodoba. Mogę nawet potem zamieścić film z jego krótkiego żywota w jej rękach :D
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez dawcior-al » 6 sie 2014, o 20:33

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeszcze obecnie użytkowany, a nie ma drugiego na wymianę.
Da radę coś zrobić z tą pamięcią?
Avatar użytkownika
dawcior-al
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Samsung NOTE 3 NEO L
ROM: 4.3 Stock

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez existe » 6 sie 2014, o 22:13

tylko wgrywajac rom
jesli Ci nie zalezy - to przegladnij needrom.com znajdz cos na swoj procesor i sprawdzaj
oczywiscie musisz miec swiadomosc, ze wgrywajac losowo mozesz uszkodzic telefon nieodwracalnie
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez dawcior-al » 7 sie 2014, o 11:33

Nie mogę wgrywać Romów przez komputer, ponieważ telefon po chwili się odłącza. Robiłem to nawet zgodnie z filmikami na yt. Mam Rom w formacie zip nie można go na komputerze jakoś edytować?
A macie jakiś pomysł na cześć ustawień tego telefonu, np. Dane w roamingu, ponieważ mam w Play i poza siecią macierzysta nie działa, a w ustawieniach nie ma nic takiego.
Avatar użytkownika
dawcior-al
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Samsung NOTE 3 NEO L
ROM: 4.3 Stock

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez existe » 7 sie 2014, o 12:00

dawcior-al napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


skoro to zip to albo trzeba wgrac go na karte i zainstalowac z mobile uncle
albo rozpakowac :-) i wgrac przez flasha - raczej opcja nr 1
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Chiński telefon kilka modyfikacji

Postprzez dawcior-al » 7 sie 2014, o 12:47

Ale ten co mam w .zip mam już zainstalowany. Taki był od nowości. Chodzi mi czy można go edytować.
Avatar użytkownika
dawcior-al
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Samsung NOTE 3 NEO L
ROM: 4.3 Stock


Powrót do ROMy i Modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama