• Reklama

Chiński Nowy Rok

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Chiński Nowy Rok

Postprzez blue_voyager » 26 sty 2016, o 11:10

Tradycyjnie podwieszam wątek informujący i przypominający, że zbliża się Chiński Nowy Rok. Jak wiemy Chińczycy lubią świętować długo, w wielu sklepach na Aliexpress już pojawiają się informacje, że wysyłki będą wstrzymane od ok. 27-28 stycznia aż do 12-14 lutego (oczywiście w różnych sklepach ten okres może być różny). Miejcie więc na uwadze, że zakupy, które będziecie robić w najbliższych dniach mogą utknąć nawet na 2-3 tygodnie u sprzedawcy. Proszę więc nie płakać i lamentować tylko cierpliwie czekać. Jeśli macie informacje o okresach przestojów różnych popularnych sklepów w Chinach, możecie je tu podać.

Pochwały przyznane za posta: 2
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 219
Ostrzeżenia: -1

Reklama

Re: Chiński Nowy Rok

Postprzez saimonm » 28 sty 2016, o 12:31

Z ibuygou.com http://community.ibuygou.com/threads/ch ... ice.29030/

Od 1 do 14 lutego wysyłki wstrzymane, nie licząc wysyłek z EU.
saimonm

Postprzez poiuyt » 7 lut 2016, o 00:14

Pierwszy raz zamawiam i miałem dużo obaw, jeszcze doszło to :-?
Dziś zamówiłem Ulefone Power na aliexpress i pieniądze już doszły, żadnej informacji na stronie sprzedawcy odnoście urlopu nie znalazłem, ale znalazłem ogólnikową, że wysyłane w każde dni powszednie z wyjątkiem weekendów i świąt państwowych... Czyli pewnie sobie poczekam... :-)

PS: takie pytanko o co dokładniej z tym chodzi:
"This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 22days 21hours 15minutes 47seconds."?

Jak nie wyślą w tyle dni to automatycznie oddają mi pieniądze czy o co to chodzi?
N85 --> GT-i5800 --> WT19i --> One X+ --> Z1 --> 64 Xenon --> Power
poiuyt

Postprzez blue_voyager » 7 lut 2016, o 00:16

Tak, to jest czas jaki sprzedawca ma na wysłanie towaru, nie wyśle to masz zwrot.
Ale to nie jest wątek na takie pytania.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez poiuyt » 7 lut 2016, o 14:32

Znalazłem taką informację "W Chińskiej Republice Ludowej pierwsze 3 dni chińskiego Nowego Roku są dniami wolnymi od pracy." na Wikipedii odnoście Chińskiego Nowego Roku.
Da się do tego jakoś odnieść? To są urzędowo ustalone dni wolne od pracy, a za pewnie wszyscy biorą jeszcze urlopy?
N85 --> GT-i5800 --> WT19i --> One X+ --> Z1 --> 64 Xenon --> Power
poiuyt

Postprzez blue_voyager » 7 lut 2016, o 14:36

Nie wiem czy biorą urlop czy rozwiązują to inaczej, nie jest to istotne. Ważne jest to, że w tym czasie zamiera wszelka działalność handlowa i produkcyjna, przerwa trwa z reguły do 14-15 lutego.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez Chomeini » 11 lut 2016, o 22:49

Ja na swoje pytanko dotyczące jakiegoś szczegółu wysyłkowego od sprzedawcy dostałem wiadomość że po 13 lutym zaczyną działalność i wtedy udzielą odpowiedzi nurtujące mnie pytanie :-) Też czekam na kilka rzeczy które utknęły gdzieś tam w Chinach.
Chomeini

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI