• Reklama

Chińska konkurencja dla mainstreamowych flagowców HTC?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Chińska konkurencja dla mainstreamowych flagowców HTC?

Postprzez testerr » 13 lis 2014, o 18:09

hej, przegladam forum juz od jakiegoś czasu, bo probuje ograniczyć koszty wymiany telefonów i przesiasc się na chinskie telefony, ale wszedzie tu widze porownania i rankingi chinskie-vs-chinskie.
natomiast interesuje mnie porownanie polecanych tutaj telefonow z mainstream-owymi sluchawkami.

Sam mam HTC OneX i jestem zadowolony, ale niestety mam w nim powaznie zbity wyswietlacz.
Wiec zamiast go naprawiac za pare stowek to rozgladam sie za chinskim odpowiednikiem.

To co mi sie podoba w HTC One X to:
- szybkosc (w porownaniu do mojego Samsung Galaxy Nexus, ktory mimo 2-corów był Mułem Stulecia, to OneX śmiga z prędkością światła)
- super szybki fix GPS (Galaxy Nexus potrzebował czasem nawet 5 minut na złapanie fixa, gdy nie uzywalem GPSa np. przez miesiąc - co oznaczalo, ze przez 5 minut jechalem samochodem w ciemno przed siebie liczac, że chociaż kierunek się z grubsza zgadza).
- czas pracy na baterii (z wyłączonym 3G OneX trzyma mi 3-4 dni)
- całkiem niezły aparat
- rozdzielczosc wyswietlacza HD (720p)
- no i wiekosc 4.7-5 cala - nie potrzebuje wiekszego telefonu, bo chcialbym, zeby jego waga zamknela sie w MAX 130g
- mozliwosc wgrania Cyanogenmoda

Więc, jest tu cos chińskiego (i co konkretnie) co mogloyby bez kompromisów konkurowac z tą mainstremową słuchawką, zebym nie czuł, ze przesiadam sie na coś gorszego?
testerr

Telefon:: HTC One X
ROM: Cyanogenmod

Reklama

Re: Chińska konkurencja dla mainstreamowych flagowców HTC?

Postprzez testerr » 14 lis 2014, o 18:07

hmmm, skoro nikt nie odpowiada, to zgaduję, że mój post zalicza się do tych niepoważnych. :)

pytanie tylko czy niepoważne jest myślenie, że chińskie generyki dorównają jakości i parametrom flagowców HTC?
czy raczej niepoważne jest myślenie, że tylko flagowce drogich, mainstreamowych marek są dobre jakościowo i wydajnościowo?
:roll:
testerr

Postprzez fake4r » 14 lis 2014, o 18:24

Niepoważne jest raczej myślenie że ktoś będzie analizował cały rynek chińskich telefonów żeby wybrać akurat te modele które spełniają Twoje wymagania.
Masz dużo tematów na forum, recenzji, pytań i odpowiedzi.
Szukaj. Wiadomo że tel o takich parametrach jak chcesz nie będzie kosztował 100$ tylko więcej, więc załóż budżet od 150$ do maksymalnie nie wiem jaki tam masz. I patrz jakie modele są popularne w danych przedziałach cenowych. Jak już ograniczysz wybór do kilku słuchawek to wtedy na pewno ktoś Ci odpowie na pytania dotyczące tych modeli.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Jacuss » 14 lis 2014, o 22:55

ASUS ZenFone 5, Coolpad F1, Doogee Turbo2 DG900, ZOPO ZP998,

Jaki masz budżet?
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: ASUS Zenfone 5 2/16

Postprzez testerr » 15 lis 2014, o 02:41

dzieki Jacuss za odpowiedź - zaraz przejrzę specki tych co podałeś.

myślałem o budżecie 800zł.
bo jeśłi miałbym wydać więcej to chyba bym, wolał kupić jeszcze raz nowego One X - widze na allegro są z 2 letnią gwarancją za 650zł.
choć to jednak dość stary model, niemniej byłem z niego baaardzo zadowolony (internet działa dość szybko, fix GPS błyskawiczny, bateria przy wyłaczonym 3G bardzo ładnie, no i Cyanogenmod, do ktorego sie mocno przyzwyczailem...)

edit:
poczytalem, dg900 i zp998 wygladaja na niezle, ale niestety zaden z wymienionych nie ma supportu dla Cyanogenmoda.
testerr

Postprzez D4k3d » 15 lis 2014, o 10:15

testerr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

odpusc sobie cyanogenmoda jesli chcesz chinczyka, bo chinczyki z procesorami MediaTek nie maja supportu dla cyanogenmoda, wiec praktycznie 99% ich nie ma. wez telefon ktory ci odpowiada i zobacz na needrom.com ile i jakie romy maja, zwykly AOSP bedzie dla ciebie dobry, dograsz sobie kilka aplikacji z cyana i bedziesz zadowolony.
D4k3d
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Vanilla AOSP 2.6

Powrót do Jaki telefon kupić ?