• Reklama

Chińczyk z dobrym aparatem (1600zł)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Chińczyk z dobrym aparatem (1600zł)

Postprzez flymo93 » 19 cze 2016, o 16:01

Cześć,
Powoli dojrzewam do wymiany telefonu. Obecnie od roku mam Honor 7, ale przeraża mnie czas pracy na baterii...
Budżet to ok 1600zł
Wymagania:
- >5''
- 3/4GB RAM.
- Aparat porównywany z Honor 7 (!)
- 32/64 GB ROM
- Czytnik linii papilarnych
- Android 6
- Bateria w okolicach 3-4000mah
Zastanawiam się nad Xiaomi Mi Max, wszystko super, lecz jest trochę za duży.
Co to ekranu, nie może być mniejszy niż 5,2''
flymo93

Reklama

Re: Chińczyk z dobrym aparatem (1600zł)

Postprzez petekanetpl » 22 cze 2016, o 02:10

za trochę mniejsze pieniądze masz Xiaomi Mi5, który ma chyba jeden z najlepszych aparatów wśród chińskich marek w tym przedziale cenowym.
petekanetpl

Postprzez marik1 » 22 cze 2016, o 15:16

Zmiana z Honora 7 na Mi5 32 nie ma sensu, bardziej polecam od razu 64, choć trzeba by ciut do budżetu dorzucić. Na papierze również fajnie wygląda Meizu Pro 6.
marik1

Pochwały: 3

Postprzez Flyagaric » 22 cze 2016, o 15:41

Nieźle prezentują się zdjęcia w nowym Zuk Z2 PRO - szczególnie zdjęcia w słabym świetle, bo dzienne mogłyby być lepsze (ale źle nie jest). Mi5 ma na odwrót - super dzienne zdjęcia, a nie domaga w świetle słabym i wnętrzach. Interesujący może sie też okazać aparat w nowym OP3.

@up - a co fajnego będzie w Meizu Pro 6? Pytam, bo z tego co pamiętam, to niczego nowego w aparacie nie pokazują. Przesłona taka sama chyba od Mx4, o stabilizacji można zapomnieć - jakby to nie wiem jak niesamowity feature dzisiaj był.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez marik1 » 22 cze 2016, o 15:54

Śledzę temat Zuk'a, ale wersja Pro jest zdecydowanie droższa od podstawowej wersji i na aliexpress po 500$ są te telefony (więc przekraczają już znacznie budżet). 21 Mpx powinno zadowolić autora, tak jak przekątna ekranu, AMOLED, czy ilość RAM, ROM. Równie dobrze bym mógł sugerować Meizu MX5, ale autor liczy na urządzenie mocniejsze od Honora?
marik1

Postprzez Flyagaric » 22 cze 2016, o 15:58

marik1 napisał(a):Śledzę temat Zuk'a, ale wersja Pro jest zdecydowanie droższa od podstawowej wersji i na aliexpress po 500$ są te telefony ...

Woow, to faktycznie sporo. Atrakcyjne ceny będą najpewniej dopiero za pół roku ... Liczyłem, że wyjdzie jeszcze tańsza wersja 32GB, ale to nic pewnego.
Wersja bez PRO, jest tak wykastrowana, że nawet bym sobie głowy nie zawracał. Szczególnie aparat.

EDIT: patrzę na kimovil i jednak cena oscyluje w ok. 400EUR - czyli prawie budżet:
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy- ... ro4gb-64gb - jakaś promocja/kupon i wyjdzie idealnie.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez marik1 » 22 cze 2016, o 16:03

Na zukmobile.cc też jest wersja Pro 64 GB, jednak na powszechniej nam znanym Aliexpress, czy iBuyGou takowej nie ma (mimo kilkunastu urządzeń 128). Wracając, ten aparat to nadal 13 MPX, więc trudno porównywać z 21.

Edit. Jeszcze wczoraj ich nie widziałem, ale dziś na Aliexpress pojawiły się 2 takie oferty. Oba białe po 455$...
marik1

Postprzez Flyagaric » 22 cze 2016, o 22:25

marik1 napisał(a):.... Wracając, ten aparat to nadal 13 MPX, więc trudno porównywać z 21.
...

A od kiedy rozdzielczość zdjęć świadczy o ich i aparatu jakości?? Masz dziwne kryteria oceniania zdjęć z fonów.
Jest parę aparatów z 21MPx, które delikatnie mówiąc tyłka nie urywają. Wyszły aparaty produkujące zdjęcia w jeszcze większej rozdziałce i wcale te zdjęcia nie są lepsze. Najlepszy obecnie aparat ma Galaxy S7 i to jest tylko 16MPx. iPhone 6 ma tylko 8MPx (!) i też większość chinoli nie podskoczy. Galaxy A5(6) ma tylko 13Mpx i robi lepsze zdjęcia niż chyba wszystkie Chińczyki. Wszyscy ograniczają rozmiary, bo zdjęcia z fonów do robienia cropów się raczej nie nadają, więc ogromna rozdziałka nic nie wnosi. To był czysto marketingowy wyścig.
Flyagaric
VIP

Postprzez marik1 » 22 cze 2016, o 23:34

Drobne sprostowanie. W Galaxy s7 zdecydowali się obniżyć rozdzielczość z 16 MPx (s6) na 12 MPx (s7), zwiększając przy tym rozmiar piksela. Fakt, że większa rozdzielczość nie jest równa lepszym zdjęciom, ale to wynika z niedoskonałości urządzeń. Mam świadomość, że zdjęcia w rozdziałce 4k by wystarczyły, gdyby aparat potrafił idealnie odwzorować rzeczywistość. Jednak wyższa rozdzielczość najczęściej równa jest lepszej jakości. Poza tym, w necie znalazłem całkiem ładne zdjęcia robione tym telefonem. Co prawda kolory nie są aż tak przesycone, ale za to niezła ostrość.
marik1

Postprzez Tomaszan » 23 cze 2016, o 14:19

W lumii 1020 też aparat daję radę
Tomaszan

Postprzez Flyagaric » 23 cze 2016, o 17:37

marik1 napisał(a):Drobne sprostowanie. W Galaxy s7 zdecydowali się obniżyć rozdzielczość z 16 MPx (s6) na 12 MPx (s7), zwiększając przy tym rozmiar piksela. Fakt, że większa rozdzielczość nie jest równa lepszym zdjęciom, ale to wynika z niedoskonałości urządzeń. Mam świadomość, że zdjęcia w rozdziałce 4k by wystarczyły, gdyby aparat potrafił idealnie odwzorować rzeczywistość. Jednak wyższa rozdzielczość najczęściej równa jest lepszej jakości. Poza tym, w necie znalazłem całkiem ładne zdjęcia robione tym telefonem. Co prawda kolory nie są aż tak przesycone, ale za to niezła ostrość.

Dokładnie.
Ergo, przyznajesz, że twoje zdanie, które zacytowałem ("...ten aparat to nadal 13 MPX, więc trudno porównywać z 21..."), jest w kontekście aparatów w fonach bez sensu. Nie brnij w to dalej, bo zwrot "...wyższa rozdzielczość najczęściej równa jest lepszej jakości..." nie jest prawdziwe. Sam to udowadniasz. Możesz próbować teoretyzować o rozdzielczościach optycznych obiektywów do SLR, ale nas ten temat nie dotyczy w najmniejszym stopniu.
Jak mówiłem - kropów i tak nie będziesz robił, bo aż tak dobrze nie jest. Producenci w końcu doszli do tego samego wniosku i chwała im za to.

Co do reszty, piszesz o Z2, czy Z2 PRO?
Flyagaric
VIP

Postprzez marik1 » 23 cze 2016, o 17:56

Podtrzymywałem temat Meizu Pro 6. Nic nie staje na przeszkodzie, by autor sam zerknął na wyszukiwarkę;

http://www.gsmarena.com/results.php3?nY ... bilities=1
marik1

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?