• Reklama

Chińczycy się starają?

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Chińczycy się starają?

Postprzez Koron » 16 wrz 2012, o 23:29

Witam, po krótkiej nieobecności, nie wiem czy Wasze zainteresowanie chińskimi telefonami tak drastycznie spadło, czy nie wywarło na Was to większego szału. Mianowicie popatrzcie na allegro, na telefony typu U920, N8000, Star V12, I9300 SIII, I9220, Star N9880 jest tego na prawdę wiele, telefony z procesorami 1Ghz (tak przynajmniej mówią dane techniczne) z wyświetlaczami po 5 cali, pojemnościowe 5 punktowe dotyki, wifi, gps, dual sim i to wszystko na androidzie 4,0 w cenie od ok 600 zł do ok 800 zł! Zobaczyłem kilka filmików na youtube i całość działa na prawdę przyzwoicie, szczerze mówiąc na pewno lepiej niż iphone 3g na sofcie 4.2.1 i wydaje mi się, że lepiej niż oryginalnie dedykowanym dla niego sofcie 3.1.3 który jest najszybszym i najstabilniejszym softem do iphona 3G!! Moim skromnym zdaniem żeby mieć iphona, który działa przyzwoicie szybko trzeba zaopatrzyć się przynajmniej w 3GS'a który kosztuje tyle samo, co te chińskie zabawki z ogromnymi wyświetlaczami, minusem 3gs'a jest już to, iż pewnie za niedługo skończy się jego wspieranie software i powoli będzie na niego jakby coraz mniej działających aplikacji, co można bardzo dobrze zauważyć na wersji 2G i 3G! Zabaweczki z chin wypuszczone są natomiast na świeżutkim Androidzie 4.0! Nie zachwalam tutaj chińskich telefonów natomiast nie są to już te stare cegiełki, w których sam design menu raził po oczach, android androidem. Na mnie telefony te wywierają bardzo pozytywne wrażenie i rozmyślam nad kupnem czegoś takiego, jakie jest Wasze zdanie?
Avatar użytkownika
Koron
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 mar 2010, o 19:14
Telefon:: Samsung Galaxy S4
ROM: Android 4.3

Reklama

Postprzez marx » 17 wrz 2012, o 06:48

o tym że nastanie era chińskich telefonów na systemach operacyjnych typu android czy windows pisałem już rok temu. Powszechnie było wiadomo że bolączką chińskich telefonów był niedopracowany soft, teraz to już nie jest przeszkodą, a sprzętowo potrafią do tych telefonów wstawić nawet 4 rdzeniowe procesory.
Ostatnio popularne modele to np

NEWMAN N1
Obrazek

ZOPO ZP900
Obrazek

Star N9770
Obrazek
Ostatnio edytowano 17 wrz 2012, o 11:15 przez marx, łącznie edytowano 2 razy
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez bartekros » 17 wrz 2012, o 06:50

Koron napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

moje zdanie jest bardzo podobne do twojego...ale widzisz co raz bardziej są jakieś problemy z telefonami chińskiej produkcji...
Avatar użytkownika
bartekros
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 sie 2012, o 07:15
Lokalizacja: wawa

Postprzez Koron » 17 wrz 2012, o 10:30

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Twój news o telefonach na androidzie 4.0 jest z grudnia zeszłego roku, owszem to ponad pół roku temu ale zapewne ceny też były wyższe no i nikt do końca nie był przekonany jak to będzie działać a jak napisałem moim zdaniem całkiem przyzwoicie i iphone 3G jest słaby przy nich!
Avatar użytkownika
Koron
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 mar 2010, o 19:14
Telefon:: Samsung Galaxy S4
ROM: Android 4.3

Postprzez shieciero » 17 wrz 2012, o 12:03

Chińczycy nie powinno nikogo to dziwić przejmą władzę kiedyś nad rynkiem elektronicznym co do tego nie mam Zastrzeżeń.

Ale właśnie jeżeli chodzi o podróbki marnej klasy min. I9+++ ITP.

Nie sądzicie iż czasami nie są one sprzedawanie jako telefon ?
Kiedyś Kolega był w chinach i niestety Taki cacuszko Było Sprzedawane w HIPERMARKECIE takim jak TESCO ;P i UWAGA jako "ZABAWKA" nie jako sprzęt elektroniczny lecz jako Zabawka dla dzieci od 7lat :D

Właśnie czy to podróbki czy zabawki ? Bo widzę zabawki które są NA WZÓR IPHONA DUŻO :D a to według mnie zabawka :P

hehe

Ja sadze ze modele I9 chociaż sa za 150zł czasami za 60 to wytrwają długo ale to opisze w innym temacie ;)

Chińczycy żądzą nikt im się nie równa 8-) zaden APPLE SAMSUNG ITP Nawet to udowadniają chińczycy są pozbawieni Skrupułów Są bezczelni Ale co najlepsze Amerykańskie Firmy sa bezradne . Gdyby Apple pozwało CECT lub MEIZU do sądu do by Nie musiało Sprzedawać Iphonów :lol: hihi
Ale Chiny to chiny sąd chiński im nic nie zrobi ;D

Ponoć Chiny powiedziały stop podróbkom ! Ale i tak tego nie wprowadziły w życie .

Ale już to pozostawię bez komentarza. Jak wiadomo sam "telefon" jest ładny ale jak marxxx już powiedział wadą tych telefonów Jest zawsze soft ;)
Ja nie mogłem już jak CHIŃCZYCY PODROBILI APP STORE. :d

więc już więcej nie powiem bo wszystko zostało powiedziane CHIŃCZYCY SĄ NIEPRAWDOPODOBNE DOBRZY Tylko szkoda że nie na tyle aby stworzyć swój unikalny Patent :P
Avatar użytkownika
shieciero
Ambasador
 
Posty: 145
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 17:28
Lokalizacja: Borek Wielkopolski

Postprzez marx » 17 wrz 2012, o 13:38

O wszystkim decyduje cena, jak ktoś chce telefon za 20$ to czego się po niej spodziewać?
Tylko tego że to zabawka z możliwością dzwonienia.
Ale telefony za 200$ mają pełen wypas i nie odbiegają od światowych liderów
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez Naidoo » 17 wrz 2012, o 15:03

Faktycznie chińczycy robią coraz lepsze podróby, a co sprytniejsi sprzedają Star I9100 z prockiem MT6573 jako oryginały. :-(
Samsung Galaxy S2 > HTC Artemis > SE Aino > SE Hazel > SE K750i > SE W300i > Nokia 2720a-2 > Motorola Razor V3
Lark FreeMe 70.0 - Manta Mid 801
Avatar użytkownika
Naidoo
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 00:34
Lokalizacja: biorą się dzieci ?

Postprzez Koron » 17 wrz 2012, o 23:19

shieciero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeżeli chodzi o starsze telefony to owszem, ponieważ te o których toczy się temat działają na androidzie więc system nie ma tutaj nic do rzeczy. Jak napisałem w pierwszym poście, 5 calowy, 5 punktowy, pojemnościowy, 16 mln kolorów wyświetlacz i dotyk robią wrażenie za cenę 600 zł do tego procek 1 Ghz (nie wiadomo czy realnie) ale wydaje się działać całkiem szybko i przyjemnie! Nadal jestem w kropce ponieważ czytałem jakieś tam recenzje tego telefonu natomiast domyślam się iż te artykuły są pisane przez zwykłych zjadaczy chleba bez większego dościadczenia w temacie telefonów oraz braku porównania ich do telefonów wyższej klasy, także wydaje mi się iż przekonamy się cóż to za zabawka dopiero wtedy, kiedy dostanie w ręce ktoś kto jak już napisałem miał w rękach telefony wyższej klasy i jest w stanie napisać ciekawą obszerną recenzję na temat któregoś z tych telefonów.
Avatar użytkownika
Koron
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 mar 2010, o 19:14
Telefon:: Samsung Galaxy S4
ROM: Android 4.3

Postprzez michal76 » 17 wrz 2012, o 23:24

Mnie osobiście denerwuje to że na allegro trzeba uważać na podróby bo sprzedawcy wystawiają chińskie podróby jako oryginały, a najśmieszniejsze jest to że czasami są to więksi sprzedawcy którzy wysyłają towar (tak po ch...) prosto z chin, a mimo to wciąż widzę same pozytywne komentarze.
michal76
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 22:41
Lokalizacja: Przeworsk

Postprzez marx » 18 wrz 2012, o 09:16

Jak ktoś przeglada komentarze na aliexpress to zauważy ze są tam polacy którzy kupują po kilkadziesiąt sztuk tylko jednej marki telefonu, kupują oczywiście kilka róznych marek do tego tablety ładowarki i inne gadżety w hurtowych ilościach które trafiają na allegro . Dropshiping jest bardzo popularny, nawet jeden na największych sprzedawców z aledrogo dorobił sie na Chińskich towarach
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez marshall1 » 18 wrz 2012, o 10:25

Słuchajcie, jestem tu nowy i mam kilka pytań odnośnie chińskich telefonów.
1. Jak jest z jakością? Czy ktoś z Was posiada taki telefon, czy tylko sobie luźno dyskutujecie? Gdzie ewentualnie oddać taki telefon do serwisu?
2. Jak jest z aktualizacjami Androida? Obecnie można kupić te telefony z Androidem w wersji 4.0.4. Czy można się spodziewać aktualizacji tego systemu, czy też zawsze będzie to już tylko ten android?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
marshall1
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 10:20
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron