• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez fake4r » 25 lut 2017, o 08:47

Dla mnie to też śmiech na sali. Wszystko w artykule wyolbrzymione, taki bełkot dziennikarski. Ot nowa afera do poczytania. Ważne, że się kręci. Ehh
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 26 lut 2017, o 19:21

jd.com poczuwa sie i nie robi cyrku ze zwrotem, wszystko szybko i prawilnie, choc to
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez dexter1213 » 27 lut 2017, o 08:40

paczka idaca do mnie do Bialegostoku nie zostala zatrzymana nawet przez clo :-D Chyba, ze celnik zapomnial wbic statusu przesylki do systemu;) rano sie zmienil status z przyjeto w wer warszawa na paczka w doreczeniu:) O klopotach z "CE" juz moge zapomniec:)
dexter1213
 
Posty: 56
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 12:18
Pochwały: 1
Telefon:: Co 2 dni inny :D

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Dominico » 28 lut 2017, o 01:16

jarek1977 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Skąd informacja o konieczności wydania decyzji po 2 miesiącach? Mój telefon jest od 4.01 na celnym, 9.01 wysłałem mailem wszystkie dokumenty. Za niedługo miną właśnie te 2 miesiące i pytanie, czy jest to jakakolwiek podstawa do roszczeń? Sprzedawca nie przedłużył mi terminu ochrony, otworzyłem więc spór. Tłumaczyłem, że istnieje możliwość odesłania telefonu do sprzedawcy, jeśli urząd celny nie dopuści go do użytku, prosiłem o certyfikat CE, grałem na czas ile mogłem i nic. Aliexpress stwierdziło, że to moja wina, że czegoś nie dostarczyłem do celnego i nie przedłuży procesu. Zamknęło mi dzisiaj spór i tyle. Jak celny odeśle moją paczkę, będę kilka dobrych stówek w plecy...
Dominico
 
Posty: 21
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 01:15
Pochwały: 3
Telefon:: Samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 28 lut 2017, o 08:14

Panowie/Panie, może jakies konstruktywne pomysły jak rozwiązać ten pat. Jakaś burza mózgów.
Jakieś pismo zbiorowe do Ministerstwa Finansów z zażaleniem na opieszałość kontroli celnej ? Dołączyć do tego oświadczenia o prywatnym użytku telefonów. Może do NIK o skontrolowanie czy nie były uchylone jakieś procedury.
A może coś innego ?
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jarek1977 » 28 lut 2017, o 10:09

[quote="Dominico"]
Skąd informacja o konieczności wydania decyzji po 2 miesiącach? /quote]
Ok odpowiem choć mamy tu moderatora wszystkowiedzącego, (insynuacje ze ktoś się podszywa itp a przecież mającego dostęp do ip- poprosiłem o przeprosiny i skasował posta)
Moje założenie polega na tym , że UC nie ma jakiś swoich odrębnych regulacji tylko podlega KPA jak każdy urząd. Czas na rozpatrzenie sprawy wynosi 1 miesiąc a w skomplikowanych przypadkach 2 miesiące.
Np tu jest o tym mowa.
http://lexplay.pl/artykul/prawo_adminis ... stracyjnym
ale nie ma prosto bo zacznie się szukanie dziury w całym od jakiego czasu liczyć te 2 miesiące od dnia jak wylądowała w Przemyślu ta paczka czy od dnia jak odczytali twój mail co do zawartości i wartości przesyłki.
Dodatkowo od 1.03.2017 urząd zostaje zlikwidowany pytanie czy obowiązki przechodzą na nowa służbę.
Mnie jeszcze czas 2 miesięcy nie minął i przedłożono mi na ali ochronne wiec narazi nie kombinuję tylko czekam w nadziei ze po 01.03.20017 ktoś pójdzie po rozum do głowy i zwolni nam te paczki.
A tak to widziałem w na stronie Izby Celnej w Przemyślu formularz odnośnie np skargi na działanie Celników , na pewno taka skargę trzeba będzie złożyć na przewlekłość postępowania i wymienić wielkość szkody która poniosłeś. Na taka skargę zapewne dostanie się odpowiedz z opisem możliwości odwołania ( zapewne ze można do sądu złożyć wniosek) .
http://www.przemysl.scelna.gov.pl/pl/ja ... -i-petycje
http://www.przemysl.scelna.gov.pl/pl/ja ... ANCE_5BmH_
". Załatwianie spraw następuje według kolejności wpływu z uwzględnieniem rodzajów spraw. Całość korespondencji wpływa do sekretariatu Izby.
2. Sprawy załatwiane są w formie pisemnej. Uprawnienia do podpisywania pism określa regulamin organizacyjny Izby Celnej.
3. Sprawy załatwiane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przy poszanowaniu ogólnych zasad, tj. praworządności, terminowości, prowadzenia postępowania w sposób budzący zaufanie do organu podatkowego, zapewnienie stronie czynnego udziału w każdym stadium postępowania oraz podjęcia niezbędnych działań w celu dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego prowadzonej sprawy.
4. Terminowość załatwiania spraw regulują przepisy ustawy Ordynacja Podatkowa, a w szczególności art. 139. Zgodnie z brzmieniem ww. przepisów załatwienie sprawy wymagającej przeprowadzenia postępowania dowodowego powinno nastąpić bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, chyba, że przepisy powyższej ustawy stanowią inaczej. Terminowość załatwiania spraw regulują również przepisy ustawy Kodeks postępowania administracyjnego. Zgodnie z art. 35 ww. ustawy załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.
5. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone na podstawie dowodów przedstawionych przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub na podstawie faktów powszechnie znanych i dowodów znanych z urzędu organowi prowadzącemu postępowanie. "
https://www.arslege.pl/ordynacja-podatkowa/k38/s1387/
jarek1977
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 12:22
Telefon:: Coolpad

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez robertsan » 1 mar 2017, o 08:35

dexter1213 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

i jak tam towar dotarl?

Ja mialem podobna sytuacje po 54 dniach paczka dotarla do Polski. Z Warszawy blyskawiczna przesylka (z ominieciem WER Przemysl!) po dwoch dniach do odbioru, myslalem, ze to jakis cud.

Przy odbiorze okazalo sie, ze to nie laskawosc UC ale paczka zostala ograbiona i w kopercie zamiast telefonu znajdowal sie tylko adapter zasilacza i folia zabezpieczajaca wyswietlacz. Po prostu nie bylo EC do sprawdzenia ani co clic.

Dodam , ze przesylka Poczta Malezja.
robertsan
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 lut 2017, o 18:17
Telefon:: iphone

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 1 mar 2017, o 08:55

Ciąg dalszy walki z UC Przemyśl.
Telefon Inew L3, który był swego czasu na promocji w Gearbest.
Dostałem maila od celników, że po ich wstępnych oględzinach, telefon posiada CE, nie posiada natomiast deklaracji zgodności oraz instrukcji w j. polskim. Zaznaczam, że jest to ich wstępna diagnoza nie poparta opinią UKE.
Zadzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że robią własnie takie wstępne oględziny zanim wyślą prośbę o opinię do UKE aby ludzie mieli czas na skompletowanie tych dokumentów i dosłanie im mailowo lub listownie. Na moją sugestię, że telefon jest do użytku prywatnego i moja znajomość j. angielskiego pozwala mi na swobodne opanowanie instrukcji w tymże języku odparł, że oni będą się trzymać opinii UKE, a UKE w swojej opinii po prostu zaznacza, czego brakuje zgodnie z wytycznymi unijnymi. A wytyczne są takie, że instrukcja w j. polskim musi być.

Odnośnie innej przesyłki, od 16 stycznia, kiedy przesłałem dokumenty nie mam żadnej odpowiedzi. Jeśli się nie odezwą do 16 marca to 17-go składam skargę za pomocą formularza, który podesłał jarek w poście powyżej. Zobaczymy co odpiszą.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 1 mar 2017, o 09:29

Jak chcesz składać skargi to wyłącznie na piśmie, poleconym za potwierdzeniem odbioru. Jaką masz pewność, że ten formularz nie wysyła wszystkiego do /dev/null. Wie ktoś może czy coś się zmieniło od 1.03? Miała być jakaś reorganizacja.
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez chinczykk » 1 mar 2017, o 09:45

Dominico napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Bardzo dobrz aliexpress postapilo. To tylio twoja wina a nie sprzedawcy. Kilka stowek w plecy moze zmusi do zapoznania sie z przepisami.

Skąd informacja o konieczności wydania decyzji po 2 miesiącach? Mój telefon jest od 4.01 na celnym, 9.01 wysłałem mailem wszystkie dokumenty. Za niedługo miną właśnie te 2 miesiące i pytanie, czy jest to jakakolwiek podstawa do roszczeń? Sprzedawca nie przedłużył mi terminu ochrony, otworzyłem więc spór. Tłumaczyłem, że istnieje możliwość odesłania telefonu do sprzedawcy, jeśli urząd celny nie dopuści go do użytku, prosiłem o certyfikat CE, grałem na czas ile mogłem i nic. Aliexpress stwierdziło, że to moja wina, że czegoś nie dostarczyłem do celnego i nie przedłuży procesu. Zamknęło mi dzisiaj spór i tyle. Jak celny odeśle moją paczkę, będę kilka dobrych stówek w plecy...
chinczykk
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 01:43
Pochwały: 2
Telefon:: samsung s2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez dredu83 » 1 mar 2017, o 09:54

Walka z UC nic nam nie da, będą się zasłaniać obowiązującymi przepisami. Pytanie czy my jesteśmy w stanie pozyskać jakoś te certyfikaty CE?
Pisałem wczoraj do Majfrenda czy posiada taki dokument do fona Doogee F5. Na chwilę obecną nie ma odpowiedzi. Wydaje mi się, że z tym będzie największy problem. Zasady bezpieczeństwa użytkowania czy jak to się tam zwie da się skopiować z dolnego innego fona tego producenta oczywiście jeśli jest jakaś oficjalna strona w PL - przedstawiciel. Można się powołać na tą stronę, że są jednolite zapisy itp.
Tylko należy wrócić do pierwszego pytania - skąd certyfikat CE?
dredu83
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2017, o 09:41
Telefon:: Homtom HT6

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 1 mar 2017, o 10:01

Akurat Doogee niby ma jakiegoś oficjalnego dystrybutora w Polsce http://doogee.pl/, ale raczej nie leży w jego interesie żeby udostępniać certyfikaty CE osobom sprawadzającym telefon bezpośrednio z Chin.

Ewentualnie może ktoś czytający to forum ma ten telefon z polskiej dystrybucji i mógłby podesłać.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron