• Reklama

Budżetowy smartphone z dobrym GPS

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Budżetowy smartphone z dobrym GPS

Postprzez joseba » 22 lip 2014, o 01:18

witam
na poczatek pragne przywitac sie z Wami, jako ze jest to moja 1sza aktywnosc na forum
sledze telchina.pl od paru dobrych miesiecy, lecz w koncu postanowilem sie zarejestrowac i mam nadzieje zostac z Wami na dluzej

poszukuje swojego 1szego smartphonea, zatem i bedzie to wlasciwie debiut ze stycznoscia z androidem
moje priorytety:
- rozmiar do max 5" (4,5-4,7" najbardziej pozadane)
- aparat telefonu (nie potrzebuje 13MP, stawiam na jakosc, nie ilosc. aktualnie w poczciwym c901 zdjecia w pelni mnie satysfakcjonuja, gdyby podobna jakosc zostala zapewniona, nie mialbym najmniejszych powodow do narzekan. dioda led bedzie milym dodatkiem, choc nic nie zastapi xenona, ale chociaz funkcja latarki bedzie uzyteczna)
- GPS co najmniej na poziomie Lumii 520 (ma dzialac jak przystalo na ten standard, nie chcialbym aby gubil sygnalu, wskazywal bledne informacje podczas nawigowania. i co bardzo wazne- powinien dobrze sie znajdowac w takich programach jak endomondo, bez niebotycznych predkosci czy przebiegow, jedynie realne wskazania)
- stabilnosc dzialania (nie mam aktualnie doswiadczenia z androidem, tak wiec wgrywanie ROMow czy rootownie sa dla mnie czarna magia- tel powinien byc funkcjonalny na podstawowym poziomie)
- mile widziane dual sim oraz wcdma 900 (nie do areo), wtedy drugi slot sim przeznaczony zostalby na internet w prepaid (chyba hsdpa powinienem poszukiwac?)
- cena do 120$/450zl (moga byc takze uzywane, glownie polski rynek, jako ze samodzielnie nie zdecydowalbym sie raczej na zakup z chin)

nie zamierzam grac w gry, zatem nie jestem lakomy na jak najwieksza ilosc rdzeni czy niesamowity uklad graficzny
praca telefonu powinna byc plynna podczas przegladaniu internetu, wyswietlania filmow, pracy gps czy zwyklego poruszania sie w systemie

z wielu juz modeli jakie przegladalem, na czele pozostaly chyba lenovo a760 oraz faea f1
nie wiem jak do konca wyglada to z procesorami mtk, ale wielokrotnie wyczytywalem na forum, ze nawet po fixie i tak gps mial bledne wskazania w endomondo, a biec nigdy nie bede z predkoscia 70km/h (stad odpadl z zainteresowania np a820)
ogolnie otwarty bede na kazda propozycje, jesli bedzie ona spelniala warunek co do gps
domyslam sie, ze powiecie, ze lepiej dolozyc np do honora 3c, ale nie sadze bym mogl wykorzystac jego mozliwosci, a tez jak na 1szego smartphonea nie mam zbyt wygorowanych wymagan. oczywiscie jesli przedstawicie jakas ciekawa propozycje za nieco wieksza kwote, takze rozwaze, choc wtedy juz chyba lepeij czaczekac na tego honora

z gory dzieki za odzew na moje pytania oraz za sugestie, porady, propozycje, itp.
joseba

Telefon:: c901

Reklama

Re: Budżetowy smartphone z dobrym GPS

Postprzez Born2Be3 » 22 lip 2014, o 22:45

weź Drive 1 a będziesz na pewno zadowolony. http://allegro.pl/smartfon-krugermatz-d ... 03258.html
Born2Be3

Telefon:: Kruger&Matz D1

Re: Budżetowy smartphone z dobrym GPS

Postprzez joseba » 24 lip 2014, o 23:01

dzieki za odzew, zawsze sie to liczy
temat juz jest rozwiazny, bo choc moze to, co napisalem predzej nie pokrywa sie z tym co zadecydowalem, ale trafila mi sie okazja, wiec... nabylem uzywanego Meizu MX2
joseba

Telefon:: c901

Powrót do Jaki telefon kupić ?