• Reklama

Budżetowy fon do internetu 90$ max

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Budżetowy fon do internetu 90$ max

Postprzez reedus » 9 sty 2017, o 16:29

Cześć!

Proszę o doradztwo w wyborze mocno budżetowego telefonu do codziennego użytku.

Cena (bez VAT): 80-90 $, im mniej tym lepiej
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: najlepiej 5, większego nigdy nie miałem w dłoni i nie wiem jak się sprawuje
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2/obojętnie/nie znam się
Dual/Single sim: single wystarczy
Preferowane marki: obojętnie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Może Chiny z wysyłką z Niemiec?
Wymagania (parametry, funkcje):
Opis: Poszukuję telefonu do codziennego użytku, który nie będzie sprawiał mi wielkich problemów podczas użytkowania i nie będzie do niego potrzebna instalacja różnych cudów, aby działał w Polsce bezproblemowo.
Obecnie użytkuję Huaweia G620s i dopóki mi nie spadł z dużej wysokosci byłem z niego bardzo zadowolony. Generalnie użytkuję telefon prawie wyłacznie do przeglądania internetu, przeważnie po wifi, jedynie sporadycznie korzystam z transmisji danych. Zależy mi, aby dało się na nim otworzyć kilka kart bez zawieszania fona. Sporadycznie robię również zdjęcia, ale w tej cenie nie oczekuję żadnych cudów, byle było jako tako.
Jestem na "tight budget", wiec niech te 90$ będzie maksem. Preferowana wysyłka z Niemeic, lub od jakiegoś super pewnego chińskiego sprzedawcy.

Przeglądałem różne wątki na tym forum i anglojęzyczne i generalnie można dostać od tego padaczki, jest tego multum i chyba sam nie potrafię się na nic konkretnego zdecydować, dlatego proszę o pomoc.

Moja propozycja to THL 2015A, wizualnie podoba mi się też Lenovo vibe z2, ale pod względem bebechów telefonów jestem raczej laikiem.

Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam
reedus

Reklama

Re: Budżetowy fon do internetu 90$ max

Postprzez borsooq » 9 sty 2017, o 16:40

Lenovo vibe z2 ma SoC z górnej półki ale z ubiegłej epoki. THL 2015A ma SoC poprzedniej generacji (nie mylić z epoką) ale z niskiej półki.

Takie suche fakty. Jeśli udałoby ci się wyrwa tego Lenovo, to IMHO lepszy wybór niż THL. Do $90 jeszcze jest Cubot Manito z takich, które kupisz w DE. Jeśli możesz dołożyć, to ja bym się skusił na Redmi 4A.
borsooq

Pochwały: 12

Postprzez sonic » 9 sty 2017, o 16:44

Redmi 4A zamówisz na ali za 92 $ - jeżeli nie masz jeszcze konta i aplikacji ali to z zaproszeniem od znajomego kupisz go za 82$ z tym że to bezpośrednio z Chin
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 14

Postprzez reedus » 9 sty 2017, o 17:03

Mam już konto na ali.

Redmi 4a wydaje się fajną opcją, ale raz, że zostały już tylko różowe i złote (trochę głupio jak dla faceta) a dwa, istnieje ryzyko zapłaty Vatu, czego rpzy przesyłce z Niemiec by nie było.
reedus

Postprzez tpawel » 9 sty 2017, o 17:44

reedus napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bo nie ma innych kolorow

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 69

Postprzez borsooq » 9 sty 2017, o 20:48

Złoty jest, imho ok.
Ostatnio zamówiłem 2 rn3p - obydwa złote. Jeden dla żony, drugi dla brata.

Co do vatu, to niestety dlatego właśnie pisałem o dopłacie. Wybierając sellers shipping method od goldwaya na 99.9% unika VAT, ale to kosztuje $9.47, czyli z grubsza 40pln.
borsooq

Pochwały: 12

Postprzez Rafal1435 » 9 sty 2017, o 22:13

Złoty w xiaomi to nie złoty, kupiłem mi5 złota i nawet robiłem awanturę że wysłali inny kolor :D
Rafal1435
AKTYWNY

Pochwały: 21

Powrót do Jaki telefon kupić ?