• Reklama

[Aliexpress] Brak wysyłki do Polski przez sprzedawców

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [Aliexpress] Brak wysyłki do Polski przez sprzedawców

Postprzez drago68 » 18 lis 2013, o 21:42

Tak dokładnie taka usługa istnieje, ale tu chodzi o to, że niektóre sklepy z aliexpress wycofały się całkowicie z wysyłki telefonów do Polski, a inne przedmioty wysyłają jak folie, uchwyty, kabelki itp.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Reklama

Postprzez ryyyiu » 18 lis 2013, o 21:47

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak , ale pewnie dlatego, że nie znają tej nowej usługi, zresztą jak znam Chińczyków, niektórzy kurczowo trzymają się tylko jednego przewoźnika, np. gdy kiedyś kupowałem z pewnego sklepu wysyłał tylko przez China Post, bo twierdził, że poczta Singapurska gubi paczki :D.

A tak ogólnie o tej całej sytuacji co ostatnio się dzieje, może dostali jakiś nakaz odgórny, że większość paczek z Chin przechodzi przez cło, mi nawet ostatnio etui zostało zatrzymane na cle, ale puścili je dalej.
ryyyiu

Pochwały: 10

Postprzez dawedo » 19 lis 2013, o 01:11

ryyyiu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ile za to dopłacałeś?
dawedo

Pochwały: 1
Telefon:: -

Postprzez tomk1954 » 19 lis 2013, o 09:36

dawedo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ile za to dopłacałeś?

Kolego jak wybrałeś tą opcje bo w sposobie wysyłki nie ma tej opcji? Jeżeli tak wyglądałaby wysyłka mogę spróbować. :mrgreen:
tomk1954
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Elephone p6000PRO

Postprzez bartazzz » 19 lis 2013, o 09:59

Sprzedawca dalej ma singapore post w opcjach ale w regulaminie ma napisane że niektóre paczki mogą iść przez FLYT. Solidna to poczta, ale niezbyt szybka :(
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez bumbum » 19 lis 2013, o 15:16

U mnie paczka tez szła przez DE i tak poznań capnął ją. Co prawda nie otwierali jej ale pismo przyszło. VAT to pikuś, nie ma problemu, dlaczego mam nie płacić ale CE to juz gruba przesada dla prywatnego odbiorcy.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez bumbum » 19 lis 2013, o 17:35

Dzwoniłem do UKE w Warszawie, rozmawiałem prawie pół godziny. Tu nie chodzi o znaczek CE bo do tego UKE nic nie ma. Chodzi o deklaracje zgodnosci.
Prosciej, UKE bedzie kwestionował sprzęt który emituje fale, jakiekolwiek.
Odtwarzacz mp4 i mp3 przejdzie bez problemu, zapytałem o słuchawki bez CE, nie ma problemu, ale jeśli bezprzewodowe to juz jest.
Pytałem jakie jest wyjscie gdy zatrzymają? Opinia musi byc rzetelna przez UKE, ale wystarczy porozumiec się z producentem, lub zarządac od sprzedawcy by w swoim imieniu uzyskał deklaracje zgodnosci i nam przesłał. Wtedy paczkę wydadza. Troche to trwa, ale piszemy pismo o przedłuzenie oczekiwania.
Druga sprawa to dobra wola celnika.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez widmo82 » 22 lis 2013, o 15:40

zriel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wykruszy się kilku a na ich miejsce będzie kilkudziesięciu. Stracimy na tym MY - Zwykli okazjonalni kupujacy.
Dobrze, ze moj v987 jest u mnie od ponad miesiaca a nastepny pewnie bedzie pozną wiosną jak potanieją pierwsze nowości 8rdzeniowe, które wejda do sprzedazy na przełomie roku :)
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez eRd » 22 lis 2013, o 18:38

Tak się zastanawiam czy te smartfony z Chin mają deklaracje zgodności. Jeżeli jacyś więksi czy bardziej znani producenci jak Zopo, Thl, Umi itp mają możliwość wystawienia takich dokumentów to powinni je wrzucać do pudła ze sprzętem i tyle. To jest raptem jedna kartka, a zysk dla nich znaczny jeżeli dzięki temu towar będą mogli do UE bez problemu wysyłać. Inna sprawa czy ten sprzęt ma taką deklarację czy nie spełnia żadnych norm skoro w Chinach nie musi, ale tego nie wiem. Tak tylko głośno myślę... Jedna kartka i święty spokój.
eRd

Pochwały: 3

Postprzez gebhard » 4 mar 2014, o 23:45

No i teraz nie wiem co mam robić... Chcę kupić Xiaomi Red Rice no ale z tego co widzę mogą mi zatrzymać za jakąś niezgodność :/
gebhard
AKTYWNY

Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez dytruff » 5 mar 2014, o 03:05

A mało tych Samsungów, LG, Sony, Nokia masz dookoła?!
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI