• Reklama

Brak telefonu w paczce.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Brak telefonu w paczce.

Postprzez MrKajtoslaw » 3 lis 2013, o 21:33

Zamówiłem dwa telefony ZTE V967S z pokrowcami MOFI, w Eternal Team. Store No.103919 (57319 transakcji, 96.6% positive feedback).

Jedno zamówienie, z prośbą o wysłanie jako dwie paczki (przed złożeniem zamówienia potwierdziłem że mogą tak wysłać)
31.10.2013 otrzymałem 2 przesyłki.
Na szczęście postanowiłem nagrywać otwarcie przesyłek.
W jednej były dwa pokrowce, w drugiej tylko jeden telefon.
Otworzyłem spór ze sprzedającym, zaznaczając niepoprawną ilość towarów i prosząc o zwrot pieniędzy za drugi telefon, lub jego przysłanie, oraz zamieściłem link do filmu.
W odpowiedzi odpisał:
"The parcel we sent is 0.68kg, which consists of two phone, each of which is 0.33kg."

Odpisałem że chce mnie oszukać, na deklaracji mógł napisać co chciał i spytałem czy oglądał film. Czekam na odpowiedź.

Dodam że przesyłka nie nosiła śladów otwierania.

Czy ktoś zetknął się z takim problemem?
Jak może zareagować support aliexpress, na taka sytuację gdy rozszerzę spór?
Rozszerzać spór czy czekać?
MrKajtoslaw

Reklama

Re: Brak telefonu w paczce.

Postprzez arcadioush » 3 lis 2013, o 22:55

MrKajtoslaw napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dość podejrzana "zapobiegliwość" z Twojej strony. Były tu przypadki, że ktoś dostał superatę w postaci i telefonu i zwrotu kasy, a Tobie brakuje i kasy i telefonu... Ktoś kiedykolwiek nagrywał rozpakowywanie paczki? Chyba tylko, żeby pochwalić się "unboxingiem" na YT...
Choroba, teraz wszyscy będą nagrywać swoje paczki... Założę się, że na kanwie Twojej historii powstanie temat "Rozpakowywanie paczek" ewentualnie "Ważenie paczek". Poruszyłeś lawinę, chłopie...
arcadioush

Pochwały: 4
Telefon:: xxx

Postprzez ydzejdze » 3 lis 2013, o 23:00

Ja zamawiając obiektywy do aparatu czy inne droższe akcesoria na ebay zawsze nagrywam otwarcie :) I nie chodzi tu o unboxing :mrgreen:
ydzejdze

Telefon:: monte

Postprzez drago68 » 3 lis 2013, o 23:01

Niestety, ale każdą wartościowa paczkę, którą otrzymuję z Azji przy rozpakowywaniu nagrywam.
Choć przyznam, że dopiero parę paczek zamówiłem.
Jest, to dla mnie jakaś forma zabezpieczenia przed przylaniem tzw."cegły"
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez irbis9 » 3 lis 2013, o 23:04

może to działa na takiej samej zasadzie, jak kupno kamerki do samochodu i zaraz po udział w stłuczce
irbis9

Pochwały: 8
Telefon:: xperia p

Postprzez raragnar » 3 lis 2013, o 23:11

Ja też nagrywałem jak rozpakowywałem swój telefon z alie i dziwi mnie zdziwienie że ludzie nagrywają ;p Tak jak drago napisał, jest to jakieś zabezpieczenie bo co jeśli nie będziemy nagrywać otwierania a w środku będzie cegła? Ciężko by było potem udowodnić cokolwiek.
raragnar
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez zriel » 4 lis 2013, o 00:49

Sprawa prosta : otwieraj spór, eskaluj i odzyskuj kasę jak nie wyśłą drugiego telefonu.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez robek » 4 lis 2013, o 12:45

Z bajki wynika morał taki, że trzeba nagrywać otwieranie paczki leżącej na wadze... ;)
robek

Pochwały: 1

Postprzez MrKajtoslaw » 4 lis 2013, o 13:36

robek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Masz rację, ale zaczniemy popadać w paranoję.

chińczyk odpisał:
"Dear friend, we've seen the video you provide. We don't know why there is only one phone. But we also have the packing picture to prove us to send you two phones. And the weight shipping company received the parcel is right to contain two phones."
Czyli mają zdjęcie paczki przed wysłaniem i wagę przesyłki na dokumencie nadania.
Jeżeli to prawda, to znaczy że paczka zgubiła część zawartości po drodze....
Pakowana była w szarą foliową kopertę kurierską, i jeżeli drugi telefon był zapakowany tak samo jak pierwszy, to do tej koperty na pewno by się nie zmieścił.
Więc jeżeli ktoś wyciągnął jeden z telefonów, musiałby zgrzać kopertę. Trochę nie chce mi się w to wierzyć, ale różne rzeczy się zdarzają.
"Eskalowałem" spór, zobaczymy co dalej.
Jeżeli przegram, to jakie mogą być dalsze kroki, żeby odzyskać pieniądze/telefon?
MrKajtoslaw

Postprzez fake4r » 4 lis 2013, o 13:45

Na tyle przesyłek co idzie to możliwym jest i nie było by to nic nadzwyczajnego, że zdarzy się jakiś zachłanny pracownik co uszczupli zawartość paczki. Jednakże podejrzanych jest zbyt wielu, bo jak na razie nie ma jasnych dowodów że sprzedający jak i kupujący maczali w tym palce. Ciekaw jestem jak to się zakończy.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez szatri » 26 lis 2013, o 00:39

Jak tam sytuacja się rozwinęła?
szatri

Postprzez MrKajtoslaw » 8 gru 2013, o 19:02

Temat można zamknąć.
Otrzymałem pełny zwrot za nieprzysłany telefon.
Pomogła eskalacja sporu i kontakt poprzez buyer@aliexpress.com

Ale od tamtej pory nagrywam ważenie paczek i ich rozpakowanie.
I polecam takie działanie każdemu.
MrKajtoslaw

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI