• Reklama

BRAK TELEFONU W PACZCE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: BRAK TELEFONU W PACZCE

Postprzez cieloszka68 » 8 lut 2016, o 19:43

Na stronie PP nie ma żadnej wzmianki o wadze (list polecony ekonomiczny).
Przesyłka ubezpieczona w LITB, tylko czy oni nie będą kwestionować nic?
Bo fizycznie paczkę dostałem...,czekam na ich odpowiedź.
cieloszka68

Pochwały: 1

Reklama

Postprzez BUDZAK » 8 lut 2016, o 22:01

Więc co do tej wagi o której wszyscy tak piszą, odebrałem już kilkanaście paczek z różnymi przedmiotami i bardzo rzadko waga z paczki zgadzała się z faktyczną wagą zazwyczaj deklaracja wagi na paczce była niższa niż w rzeczywistości nie wiem czy nie ma to wpływu na koszt jaki ponosi nadawca. Kilka telefonów przychodziło normalnie w kopercie bąbelkowej latało sobie w niej i prawda jest taka że jak ktoś by poświęcił trochę czasu to spokojnie taką paczkę można rozciąć zabrać tel wsadzić do pudełka kawałek blachy i ładnie skleić klejem i ciężko by było cokolwiek zauważyć. Najlepiej zapakowane paczki to właśnie z jd.com są wszystkie krawędzie oklejone i dodatkowa srebrna tasiemka na spodzie i górze. Dobrym rozwiązaniem jest też jak sprzedający wysyła zdjęcie paczki przed wysyłką bo wiadomo jak dokładnie wyglądała paczka i jeżeli coś nam nie pasuje lepiej nie odbierać.
BUDZAK

Pochwały: 3

Postprzez KarlosW » 8 lut 2016, o 22:24

Ponawiam:
NAGRYWAJCIE FILMY.
KarlosW
VIP

Pochwały: 30

Postprzez XON » 9 lut 2016, o 09:37

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nagrywanie filmów należy traktować jako dodatek, ponieważ nie każdy rodzaj pakowania przesyłki gwarantuje niemożliwość ingerencji osób trzecich.

Podstawa w takich sytuacjach to oficjalne pismo tzw. PROTOKÓŁ SZKODY.
Przewoźników obowiązuje międzynarodowe Prawo przewozowe - jeśli istnieje podejrzenie co do zawartości przesyłki - przwoźnik MA OBOWIĄZEK umożlić adresatowi otwarcie przesyłki w jego obecności.

Jeśli przesyłka nie została otworzona w obecności przewoźnika to adresat ma prawnie 7 dni od obebrania przesyłki na złożenie reklamacji ale wówczas to adresat musi udowodnić, że szkoda powstała w czasie między przyjęciem przesyłki do przewozu a jej wydaniem.
Sprzedaż Xiaomi, Meizu, OnePlus i nie tylko:
-najniższe ceny w polskiej sieci
-wpłata na PL konto
-pewna gwarancja
-raty allegro
http://tinyurl.com/hyed3q3
XON

Postprzez Adam77 » 22 kwi 2016, o 23:17

I jak się skończyła sprawa z telefonem?
Adam77

Pochwały: 4

Postprzez cieloszka68 » 23 kwi 2016, o 09:16

Adam77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W moim przypadku LITB zwrócił pieniądze.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka
cieloszka68

Pochwały: 1

Postprzez sopellos » 28 kwi 2016, o 08:36

Adam77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

BRAK ZWROTU PIENIĘDZY I BRAK TELEFONU
KILKA RAZY ROZMAWIAŁEM NA ICH CZACIE NIBY JAKIŚ TAM WYŻSZY MIAŁ SIĘ TYM ZAJĄĆ I DO MNIE WYSŁAĆ MAILA I NIC.

Nie pisz capslockiem!!
@blue
sopellos

Postprzez data17 » 16 wrz 2016, o 11:08

Te zwroty na alliexpress to bujda. Ja zamówiłem adapter audio usb. Przyszła pusta paczka płaska z dziurą. Piszę do Chińczyka o zwrot kasy a on że wysłał i nic mi nie przysługuje

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
data17

Postprzez blue_voyager » 16 wrz 2016, o 11:12

Sugeruję żebys poczytał FAQ, tam jest napisane jak takie sprawy się załatwia. Słowo klucz - spór.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 218
Ostrzeżenia: -1

Postprzez Azael » 16 wrz 2016, o 12:48

Ja przy otwieraniu zawsze nagrywam filmik gdzie widać numer przesyłki i zawartość. Wtedy chyba nie ma opcji aby nie otrzymać zwrotu podczas sporu?

Wysłane z mojego thor
Azael
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 1

Postprzez tpawel » 16 wrz 2016, o 13:22

data17 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bujdą jest to co napisał Ci Chińczyk.
Jeszcze mi się nie zdarzylo zebym w sporze nie wygrał. A miałem ich kilkanaście
tpawel
VIP

Pochwały: 46

Postprzez data17 » 16 wrz 2016, o 14:55

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Azael napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki spróbuję sporu. Filmiku nie nagrywałem bo listonosz wrzucił płaska już kopertę do skrzynki. Chociaż nie wykluczam że gdzieś po drodze ta dziura powstała

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
data17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI