• Reklama

BRAK TELEFONU W PACZCE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: BRAK TELEFONU W PACZCE

Postprzez BlueMan » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:23

Ok, ja kumam, że odebrać przesyłkę muszę. Ale co w sytuacji jak waga i zawartość będzie się różnić od tego co ma być.
Polska w Chinach, Chiny w Polsce.
SPRZEDAM - Obudowa/plecki do Xiaomi Redmi Note 2
BlueMan

Reklama

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:26

Jeśli paczka jest podejrzenie lekka, nie odbierać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez 2Le » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:29

blue_voyager napisał(a):Bo tak jest. Nie wiem skąd pomysł, że można otworzyć paczkę na poczcie i nie przyjąć jej gdy będzie coś nie tak. Nikt jej nie wyda bez podpisania odbioru, a po podpisaniu nikogo ona już na poczcie nie obchodzi.

motiv napisał(a):Bo mylicie protokol szkody u kurierow z dostarczanie. Przez poczte. Nie ma takiego czegos ze otwieracie paczke przy listonoszu czy na poczcie bez podpisania odbioru. Potem jak wyzej napisane juz nikogo to nie obchodzi.

Panowie to czemu mi chińczyk z en.jd.com napisał mi tak "............. Please open the parcel in post officer`s presence. If the parcel damaged or empty (stolen), please refuse to sign and ask the post office to provide official document, especially the claim request paper."??
iOcean x7 HD > VKworld VK700 > HOMTOM HT7 > Umi ROME X > LeEco x600 > Blackview A8 >Vernee Thor> Leagoo M5 > LEEco x600
2Le

Postprzez motiv » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:35

No to chyba zrozumiale jak widzisz ze waga paczki za mala, albo paczka uszkodzona lub nosi slady otwierania to nie odbierasz i tyle... I to Ci napisal sprzedawca. To nie jest rownoznaczne z tym co pisalismy wczesniej.. To 2 rozne rzeczy.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
motiv
AKTYWNY

Pochwały: 8
Ostrzeżenia: 2

Postprzez widmo82 » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 23:51

Gdzieś mi się rzuciło, ze masz film z rozpakowania paczki... ale jakoś nie rzucił mi się link do filmu. Można go prosić?
PS: Myslałeś o złożeniu reklamacji do PayPala lub charchback zapoczątkowany przez wystawce karty?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez baku1991 » wtorek, 26 stycznia 2016, 02:31

Ja bym atakował przez charge-back
baku1991
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez Prelude » wtorek, 26 stycznia 2016, 08:24

Tylko z tą wagą to też różnie bywa bo chinczyki często wypisują jedną wage na wszystkie paczki. Ile musi ważyć paczka, żeby była podejrzana? :D Mi się wydaje, ze poniżej 300g.

Wysłane z mojego Desire 610 przy użyciu Tapatalka
Prelude

Postprzez Masiakox » wtorek, 26 stycznia 2016, 14:28

Prelude napisał(a):Tylko z tą wagą to też różnie bywa bo chinczyki często wypisują jedną wage na wszystkie paczki. Ile musi ważyć paczka, żeby była podejrzana? :D Mi się wydaje, ze poniżej 300g.

Wysłane z mojego Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Poniżej 300 nie powinno, leciał do mnie X600 i Meizu M2 note, to zestaw X600 na na naklejce na pudełku miał napisane 0,6kg a meizu 0,4kg.
Masiakox

Pochwały: 8

Postprzez X5PRO » wtorek, 26 stycznia 2016, 14:56

https://miuipolska.pl/forum/topic/7505- ... rizaxon24/

Tutaj podobny przypadek zniknięcia, a nawet cudownej transformacji telefonu w drodze z Chin.
X5PRO

Postprzez sopellos » czwartek, 28 stycznia 2016, 10:33

https://www.youtube.com/watch?v=kwzLvfE ... e=youtu.be
Film z otwierania paczki

Wczoraj taki dokument dostałem z poczty polskiej Co mam napisać chińczykowi żeby on zrozumiał jaki dokument ma mi wysłać żeby poczta mi zwróciła pieniądze Obrazek
http://zapodaj.net/8c17351d95979.jpg.html
sopellos

Postprzez cieloszka68 » poniedziałek, 8 lutego 2016, 19:23

Witam.
Ja dzisiaj dostałem przesyłkę z LITB, nadana NL Post. Zamówiłem Zuk Z1, niestety przyjechało samo opakowanie :-(
Dziwne, bo paczka w sobotę nad ranem wylądowała w Warszawie, a dzisiaj już listonosz ją przyniósł.
Zawsze przesyłki z LITB trafiały na VAT, a ta ważąca 0,1kg, mimo zadeklarowanej wartości ponad 300usd nie.
Paczkę odebrała żona, a że czasami przychodziły jakieś pierdoły, więc waga nie wzbudziła jej podejrzeń.
Nie bardzo wiem jak udowodnić, że dostałem puste pudełko. Nigdy nie nagrywałem żadnych filmów...
Napisałem do sklepu póki co, zobaczę jakie oni zajmą stanowisko.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 lutego 2016, 22:11 przez cieloszka68, łącznie edytowano 1 raz
cieloszka68

Pochwały: 1

Postprzez tpawel » poniedziałek, 8 lutego 2016, 19:28

A po trackingach nie widac gdzie zgubila wage? Brales ubezpieczenie?

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI