• Reklama

BRAK TELEFONU W PACZCE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: BRAK TELEFONU W PACZCE

Postprzez baaltic » środa, 30 grudnia 2015, 14:11

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wyjątek nie robi reguły. Dużo zamawiam z wysyłką do paczkomatu i nigdy nie miałem żadnej przygody, zawsze szybko dostarczane na miejsce, sms że paczka już czeka, odbiór paczki zajmuje 10 sekund a jak nie mia miejsca w paczkomacie docelowym to kurier stoi paczkomatem mobilnym i wydaje paczki z samochodu. Przepraszam z góry za offtop
baaltic

Pochwały: 2

Reklama

Postprzez widmo82 » środa, 30 grudnia 2015, 16:28

reklamował ktoś cos na banggood lub jd.com ? domniemam że na jd.com raczej nie ma szans na pozytywne zakończenie sporu (uszkodzenie paczki, sprzetu, inny towar, kolor, rozmiar, model...) -chyba ze sprzedawca jest samo JD a nie jakis EWOO
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez ziooomekk2 » środa, 30 grudnia 2015, 16:36

widmo82 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ja reklamuje w 2 przypadkach prosto przez paypal'a. Jedną rzecz reklamuje przez JD i jak narazie kontakt jest. Sprzedawca chce żeby wysłać filmik z działania sprzętu. Czekam na rozwój sytuacji
ziooomekk2

Postprzez blue_voyager » środa, 30 grudnia 2015, 16:54

Chyba ta dyskusja rozłazi sie w offtopach. Do autora - czy cos istotnego jeszcze jest do dodania? Jeśli nie, proponuję zamknięcie tematu i ewentualne otwarcie znów gdy bedziesz miał nowe informacje w sprawie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 208
Ostrzeżenia: -1

Postprzez sopellos » środa, 30 grudnia 2015, 19:18

Tak więc dzisiaj podjąłem działania złożyłem reklamację na poczcie Pani powiedziała że jeśli taka paczka była powinienem zostać o tym poinformowany tak więc na przyszłość widzicie coś nie tak od razu niech wam piszą. Reklamacja razem z opakowaniem pojechała gdzieś do centrali pewnie trochę to potrwa za czym coś mi odpowiedzą. 2 czynność jaką podjąłem to oczywiście otwarty spór na aliexpress na obecną chwile ze sklepem, dostałem odpowiedź, że telefon wysłany był, tylko że ja go nie mam. 3 czynność pojechałem na policje. Pan policjant powiedział, że sprawa przyjmuje i jeśli telefon jest w Polsce lub na terenie Unii Europejskiej jest do znalezienia, co wyjdzie zobaczymy.
sopellos

Postprzez widmo82 » środa, 30 grudnia 2015, 23:34

Pan policjant powiedział pewnie ze w ciagu 30dni dostaniesz decyzje o wszczeciu postepowania.... a za kilka miesięcy lub pod koniec roku dostaniesz o umorzeniu. Jedno jest pewne, jak paczka wygląda jakoś nietypowo oklejona to rzucamy ją najpierw na wagę a później otwieramy wylacznie w obecnosci pracownika poczty. Zwłaszcza jeśli nie nosi sladów oklejenia przez oddział celny.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez sopellos » czwartek, 31 grudnia 2015, 01:56

Przed chwilą odczytałem wiadomość od użytkownika tego forum

Od: prilas
Do: sopellos
Witam.

Piszę do Ciebie ponieważ znalazłem się w identycznej sytuacji o której pisałeś w wątku "BRAK TELEFONU W PACZCE". W Czarny Piątek zamówiłem identyczny telefon u tego samego sprzedawcy na Aliexpress
http://www.aliexpress.com/snapshot/7143 ... 3677608561

Paczka która dzisiaj przyszła była tak sano zaklejona taśmą od góry, a po otwarciu okazało się że w środku nie ma telefonu. Chciałbym wiedzieć czy jesteś tak jak ja jesteś z okolic Trójmiasta, ponieważ byłoby to bardzo podejrzane, że od tego samego sprzedawcy u osób z jednego regionu nie było telefonu w przesyłce.

Jutro zamierzam iść na pocztę i policję, czy oprócz numeru IMEI telefonu policja potrzebowała jeszcze jakieś dane, bo nie wiem czy muszę coś jeszcze spisać z opakowania które zatrzymają na poczcie.

Z góry dziękuje za odpowiedź

ZBIEG OKOLICZNOŚCI
KOLEGO PRILAS PODAŁEM CI MÓJ NUMER KOMÓRKOWY W PRYWATNEJ WIADOMOŚCI ZADZWOŃ DO MNIE JUTRO

CO DO POLICJI ZAJĘŁA SIĘ SPRAWĄ BARDZO PORZĄDNIE MUSIAŁEM ZEBRAĆ WSZYSTKIE DOKUMENTY JUTRO POJADĘ JESZCZE RAZ I TAM JE ZŁOŻE
sopellos

Postprzez marcoos1 » czwartek, 31 grudnia 2015, 12:03

Ja kupowałem od tego sprzedawcy Doogee X5 we wrześniu i pamiętam, że szybko przyszła paczka i wszystko było ok.
Przesyłka nie była jakoś dziwnie pakowana (nie wzbudziła moich podejrzeń z wierzchu).
marcoos1
VIP

Pochwały: 40

Postprzez BUDZAK » piątek, 1 stycznia 2016, 00:35

Co do ważenia paczek to mam pytanie bo właśnie dzisiaj przyszła do mnie paczka z JD oklejona ładnie firmową taśmą oraz naklejka srebrna o góry wszystko pięknie tylko jak wrzuciłem na wagę to się zdziwiłem wszędzie na paczce waga 380gr a u mnie pokazuje 450gr otwarłem w środku wszystko co być powinno ale ta waga mnie zdziwiła sprawdzałem waga waży dobrze.
BUDZAK

Pochwały: 3

Postprzez ddr » piątek, 1 stycznia 2016, 01:54

Chińskie powietrze jest cięższe. Musiałbyś lecieć do Chin i tam ważyć :-).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez marcoos1 » piątek, 1 stycznia 2016, 14:31

Odwrotnie. Chińskie powietrze jest lżejsze skoro u nas paczka waży więcej.
Albo celnicy dorzucili coś od siebie
marcoos1
VIP

Pochwały: 40

Postprzez prilas » piątek, 1 stycznia 2016, 22:24

Tak jak w przypadku autora wątku w mojej paczce nie było telefonu i kabla USB typu C. Zamówiłem ten sam model, od tego samego sprzedawcy. Na paczce żadnych pieczątek z UC o uszkodzeniu przesyłki(opakowanie było zaklejone taką samą taśmą i lekko rozerwane, koperta bąbelkowa była rozcięta z boku). Obie przesyłki przechodziły przez WER Warszawa, porównując tracking w systemie obie obie wysyłki będące już w Polsce zanotowano z różnicą 5 minut

http://www.17track.net/en/track?nums=RF366453407SG&fc=0

Komentarze aukcji na stronie sklepu są pozytywne, wydaje się mało prawdopodobne że sprzedawca nie wysłał telefonu. Ktoś wyjął albo przed wysyłką z Azji, albo po dotarciu do Warszawy.

Zgłosiłem reklamację na poczcie, bylem na policji (kazali najpierw zareklamować na poczcie), założyłem spór.
prilas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI