• Reklama

BRAK TELEFONU W PACZCE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: BRAK TELEFONU W PACZCE

Postprzez Maltis » środa, 30 grudnia 2015, 00:30

ja myślę, że chińczyki zajumali. Może ten, kto odbierał paczkę od sprzedawcy gdy ten ją wysyłał. Wiedział, że gość nosi często telefony na pocztę to sobie jednego postanowił zabrać;)

bo w PL to raczej na ślepo nie otwierałby paczki bo skąd miałby wiedzieć, że warto to robić? po wadze? mało prawdopodobne.

Chyba że ważą jak wlatuje do POLSKI? bo sam nie wiem jak to jest, nigdy się nie zastanawiałem.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Reklama

Postprzez widmo82 » środa, 30 grudnia 2015, 00:34

Przykro mi to pisać, ale jak jest głupi to Ci odda kase. Powinien zapytać o spisany protokół z otwarcia. Jak Ci odda kase to zaraz lawina zakupów u niego będzie i nagle zginie dziesiątki telefonów... przecież oddaje.
Polak to cwaniak, zaraz wykorzysta nieszczescie drugiego.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez ddr » środa, 30 grudnia 2015, 00:59

@2xup
Po wadze i wymiarach i opisie. Jakbym miał w UC wyłapywać takie paczki to nawet te pakowane w ten sposób co na zdjęciu w większości by nie przeszły.
@up nie odda

Jeszcze nigdy nie widziałem brązowej taśmy u chinoli. Tylko żółta i rzadziej bezbarwna, czasem z logo sprzedawcy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez ebola1972 » środa, 30 grudnia 2015, 01:20

W wątku Goldwaya wczoraj czytałem, że Mi4 z paczki zajumali. Otwieranie było nagrywane przy listonoszu i był protokół przez listonosza napisany. I reklamacja idzie jak krew z nosa.

wysłano z 1+1
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez ra-vau » środa, 30 grudnia 2015, 03:10

Ja miałem paczke uszkodzona, to były pieczatki kobiety z wer wawa, ze paczka sie uszkodzila, ze bez rewizji, znalem jej imie i nazwisko, oraz adnotacja ze waga bez zmian... Calosc byla w dużej foliowej torbie.

Jesli nie wprowadzali wagi, to tak jak pisalem, trudno będzie udowodnic gdzie telefon ukradli...

Dla potomnych:

Przychodzi paczka uszkodzona, dziwnie klejona, itp... Prosicie by zostala na wage wrzucona, a potem w obecnosci pracownika poczty, plus z telefonem w rece i nagrywaniem wlaczonym, ja odpakowujecie...
Generalnie jak paczke listonosz do domu dostarcza, tolepiej mu kazac ja awizowac, a na poczte podjechac i postapic tak jak sugeruje...

Ja z dwa lata temu, listonoszowi 'czekolade' na stół położyłem i unboxing z kamerka na statywie przy nim robilem.. Bo mialem watpliwosci. To sa ludzie... zrozumieja, a z pomoca tym bardziej :P :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez Avis33 » środa, 30 grudnia 2015, 04:10

Mi przyszła paczka uszkodzona i w Wer Wawa była dodatkowo zafioliowana (znaczki Wer Wawa) + kartka że uszkodzona doszła do PL. Była to po prostu kurtka, a uległo uszkodzeniu tylko folia zewnętrzna.
Motorola Defy >> Xioami Red Rice >> Lenovo K3 Note (wysłany do Chin) >> Motorola Defy >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32 gb
Avis33
AKTYWNY

Postprzez majdan » środa, 30 grudnia 2015, 04:38

Bardzo nieciekawa sytuacja aż strach zamawiać jakiś telefon za ponad 1000 zł,jak się takie rzeczy dzieją :shock:
majdan

Pochwały: 2

Postprzez clorox » środa, 30 grudnia 2015, 12:25

[HIPOTEZA]
Spoiler:
[/HIPOTEZA]

Myślę, że takie insynuacje są nie na miejscu... Proszę na przyszłość o przysłowiowe "ugryzienie się w język"...

EDIT: Proszę przeczytać post dokładnie. Wyraźnie napisałem, że to tylko hipoteza, bo taka sytuacja hipotetycznie jest możliwa. Nie oskarżam nikogo, ale w mediach było parę przypadków "odwinięcia" numeru właśnie przez listonosza, łącznie z upozorowaniem napadu na siebie. To niestety listonosz najdłużej pozostaje w kontakcie z przesyłką, bez dodatkowego nadzoru.
Ostatnio edytowano środa, 30 grudnia 2015, 13:18 przez clorox, łącznie edytowano 5 razy
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 36

Postprzez robot » środa, 30 grudnia 2015, 12:44

i tu wychodzi przewaga kuriera - czy to dhl czy innego. Jedna firma odpoczatku do konca zalatwia transport i wiadomo kto jest odpowiedzialny... z rok temu przesylke ostarczono zniszczona - wszystko spisane i po jakims miesiacu kasa na konto wrocila .... nie bylo problemu z chinczykiem
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 4

Postprzez clorox » środa, 30 grudnia 2015, 12:56

To moja osobista historia z kurierem. Wysłałem używany rowerek sprzedany na allegro. Rower opakowany starannie kartonami, z naklejkami "góra" i "ostrożnie", z ubezpieczeniem (wysyłany z mojej firmy, która ma umowę z kurierem). Odbiorca po odpakowaniu stwierdził, że wygięte jest przednie koło zębate i połamana osłona. Ewidentnie ktoś w magazynie wlazł na paczkę nogą. Zadzwonił od razu do kuriera i umówił się na spisanie protokołu, zawiadomił mnie, zrobił dokumentację foto. Finał sprawy - reklamacja odrzucona...
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 36

Postprzez KarlosW » środa, 30 grudnia 2015, 13:01

Mój przypadek z InPost: status po 3 dniach "przesyłka zagubiona" a powinna być na miejscu bo adresat z tego z samego miasta. W końcu doszła po 1.5 tyg.. Kurier sobie zapomniał wyjąć z paczkomatu.. Nie polecam. A dodzwonić się do nich to już cud..
Tak więc wszędzie jest tak samo..
KarlosW
VIP

Pochwały: 24

Postprzez robot » środa, 30 grudnia 2015, 13:40

Tak czy inaczej nie widze duzych szans na odzyskanie czegokolwiek...a to boli...
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI