• Reklama

BRAK TELEFONU W PACZCE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: BRAK TELEFONU W PACZCE

Postprzez marik1 » piątek, 4 listopada 2016, 13:56

Dajmy już z tematem spokój, sprawa słabo wygląda, ale wielu z nas by wzięło tą paczkę w pośpiechu czy emocjach. Może tak pakują, lub paczka się otworzyła - pierwsze myśli. Poszkodowany otrzyma telefon, cieszmy się, że to jeden incydent a nie plaga.
marik1
AKTYWNY

Pochwały: 3

Reklama

Postprzez Flyagaric » piątek, 4 listopada 2016, 14:02

Ja również uważam, że nie powinniście skupiać się na ekspresji autora filmu. Przyjęcie podejrzanie wyglądającej paczki to błąd, ale to wcale nie przesądza bezwzględnie winy odbierającego. Wiem, że nie przesądza też winy kuriera, ale sprawa nie jest jednoznaczna. Autor filmu postąpił nierozsądnie, ale tak bywa jak doświadczenia brakuje.
Z faktu, że przewoźnik uwzględnił reklamację można podejrzewać, że takie rzeczy już im się zdarzały.
Dobrze, że Goldway nie musi tego pokrywać z własnej kieszeni.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez robot » piątek, 4 listopada 2016, 14:05

Flyagaric napisał(a):Ja również uważam, że nie powinniście skupiać się na ekspresji autora filmu. Przyjęcie podejrzanie wyglądającej paczki to błąd, ale to wcale nie przesądza bezwzględnie winy odbierającego. Wiem, że nie przesądza też winy kuriera, ale sprawa nie jest jednoznaczna. Autor filmu postąpił nierozsądnie, ale tak bywa jak doświadczenia brakuje.
Z faktu, że przewoźnik uwzględnił reklamację można podejrzewać, że takie rzeczy już im się zdarzały.
Dobrze, że Goldway nie musi tego pokrywać z własnej kieszeni.

oczywiscie ze sie zdarzaly i beda zdarzac :) np kowalczykowi przy przeprowadzce z hiszpani zgubili caly kontener :) jakies pamiatki itp . Komus tam innemy caly silnik ukradli - tylko ze ta osoba potem znalazla go na aukcji ebay - bo to byl bardzooo nietypowy model . Kradna i beda krasc , a goldway / a wlasciwie kupujacy tez kradna / oszukuja wlasne panstwo wybierajac przecylke pozwalajaca ominac VAT . Czyli tutaj sporo osob jest oszustami ... sami oszukujecie to i was beda oszukiwac - tylko potem placz na forum.
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 4

Postprzez marik1 » piątek, 4 listopada 2016, 14:20

Zapewne gdyby VAT nie był tak wysoki, to by się nie opłacało "kraść". Powinniśmy mieć z 15% VAT.
marik1
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » piątek, 4 listopada 2016, 14:28

Robot, robisz offtop, ten wątek nie dotyczy VAT. To po pierwsze. Po drugie zanim kogoś nazwiesz oszustem, sprawdź czy na pewno masz ku temu powody. I potraktuj to jako ostatnie upomnienie, kilka Twoich offtopicznych postów na ten temat poleciało, nie będę w kółko po Tobie sprzątał.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez robot » piątek, 4 listopada 2016, 14:35

blue_voyager napisał(a):Robot, robisz offtop, ten wątek nie dotyczy VAT. To po pierwsze. Po drugie zanim kogoś nazwiesz oszustem, sprawdź czy na pewno masz ku temu powody. I potraktuj to jako ostatnie upomnienie, kilka Twoich offtopicznych postów na ten temat poleciało, nie będę w kółko po Tobie sprzątał.

ale co ty sprzatasz ? czemu temat celowego omijania vatu zamiatasz pod dywan ? teamt niewygodny bo glodway placi wlascicielowi forum czy jak ?
robot
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » piątek, 4 listopada 2016, 14:37

Powtarzam, nie rób tu offtopu.
Jesli uważasz, ze ktoś łamie prawo a Ty jesteś donosicielem, to proszę bardzo, zgłoś to gdzie trzeba, kariera delatora przed Tobą. Temat zamknięty.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez TediPower » piątek, 4 listopada 2016, 15:51

Paczka otwarta prze Zoll.
Obrazek
Odbieram sporo paczek głównie DHL i powiem tak... Jeszcze żaden dostarczyciel nie pozwolił mi otworzyć paczki przed podpisaniem odebrania. Po podpisaniu kilku zgodziło się zaczekać na otwarcie paczki ale..... Żaden nie zabierze jej spowrotem jak się coś nie gada, coś połamane, itp. Bo ich to nie interesuje od tego jest reklamacja on miał dostarczyć a żeby ją zabrał spowrotem to potrzebuje jakiś kwit od nadawcy z reklamacją. U jednych odesłanie darmowe u innych na własny koszt. Więc nie wiem czy wy pisząc to piszecie co przeczytaliscie na innym forum, czy z własnego doświadczenia.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez robot » piątek, 4 listopada 2016, 16:12

TediPower napisał(a):Paczka otwarta prze Zoll.

Odbieram sporo paczek głównie DHL i powiem tak... Jeszcze żaden dostarczyciel nie pozwolił mi otworzyć paczki przed podpisaniem odebrania. Po podpisaniu kilku zgodziło się zaczekać na otwarcie paczki ale..... Żaden nie zabierze jej spowrotem jak się coś nie gada, coś połamane, itp. Bo ich to nie interesuje od tego jest reklamacja on miał dostarczyć a żeby ją zabrał spowrotem to potrzebuje jakiś kwit od nadawcy z reklamacją. U jednych odesłanie darmowe u innych na własny koszt. Więc nie wiem czy wy pisząc to piszecie co przeczytaliscie na innym forum, czy z własnego doświadczenia.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka

prawei wszystko sie zgadza , natomiast mozna nie przyjac paczki - wraca do nadawcy a ty dostajesz kase spowrotem . a z kurierem mozna umowic sie na protokol szkody - niekoniecznie musi byc spisany odrazu - chociaz lepiej odrazu bo potem moga nie za bardzo chciec przyjechac bo oni tylko czas traca a kasy z tego nie maja,
robot
AKTYWNY

Postprzez marcoos1 » piątek, 4 listopada 2016, 16:28

Oczywiście, że kurier nie zabierze. Chodzi jednak o sporządzenie protokołu.
Wyobraź sobie sytuacje:
1. zamawiasz smartfona za worek pieniędzy
2. kurier przywozi paczkę i odjeżdża (nie otwierasz przy nim)
3. paczka wygląda na otwieraną wcześniej; otwierasz a tam...ziemniak
4. dzwonisz, żeby kurier przyjechał napisać protokół
5. kurier przyjeżdża i pisze
6. walczysz z nadawcą, że wysłał kartofla
7. nadawca się zabezpieczył i ma filmik, że wysłał smartfona
8. czyli to kurier zwędził towar i zrobił podmiankę
9. idzie skarga i oni oddają kasę (ściągają to od kierowcy)

Wszystko ładnie, ale kierowca wie, że jak coś nie tak to może będzie musiał płacić. Dlatego też w punkcie 5 pisze, że nie widział otwierania paczki i pudełko wyglądało normalnie. Wtedy sprzedawca ma filmik, że wysłał smartfona i nie odda kasy. Centrala kuriera nie uzna swojej winy, bo protokół napisany dzień później i wg nich mogłeś sam otworzyć, wyjąc smartfona i zapakować ziemniaka i też nie zapłaci. I masz najdroższego ziemniaka. Bo faktycznie między pkt 2 i pkt 5 kurier paczki nie widzi i możesz z nią zrobić cokolwiek. A w Polsce niestety każdego traktuje się z automatu jako oszusta i złodzieja.
Spróbuj oddać coś do sklepu na gwarancji (czy rękojmi). Od razu zachodzi podejrzenie, że uszkodzenie mechaniczne, z winy klienta, trzeba wysłać do ekspertyzy i okazuje się, że buty nosiłeś nieprawidłowo. W wielu innych krajach wymieniają towar od ręki lub oddają kasę i koniec sprawy (wiem z doświadczenia a nie z internetu).
Dlatego właśnie jak paczka wygląda podejrzanie lub zamówiliśmy coś delikatnego, to otwieramy przy kurierze.
Najpierw podpisujemy (lub płacimy jak to za pobraniem) a potem otwieramy. Musi poczekać
marcoos1
VIP

Pochwały: 39

Postprzez marik1 » piątek, 4 listopada 2016, 16:31

Powinni ważyć po przyjęciu i przed wysłaniem każdą paczkę.
marik1
AKTYWNY

Postprzez fake4r » piątek, 4 listopada 2016, 16:54

Ja robię to w ten sposób, że przy odbieraniu paczki czy to Poczta czy kurier, to po pierwsze spoglądam na nią, dookoła, czy są jakieś ślady otwierania i jakiegoś "drugiego" klejenia, czy coś jest podejrzane. Jeżeli widać że opakowanie zewnętrzne jest nienaruszone to wtedy oczywiście podpisuję odbiór i nagrywam potem całe odpakowanie, włącznie z włączeniem sprzętu (np. telefon) tak w razie w.
Jeżeli paczka natomiast wygląda dziwnie, czyli jest dodatkowo klejona, kombinowana, może waga na ręce wydaje się podejrzanie mała, to jest to sygnał że może być zonk, i wtedy trzeba poprosić kuriera o 2 minuty cierpliwości i otwieramy przy nim tę paczkę. Można poprosić żeby np. wziął nasz telefon/kamerkę do ręki (będzie łatwiej i szybciej) i pomógł nagrać przez tą krótką chwilę cały proces. Jak jest w porządku to myślę że nie będzie robił problemu. I jeśli coś jest nie tak spisujemy protokół + dodatkowo mamy też nagranie. Fajnie jak mamy jeszcze pod ręką wagę i możemy zważyć całość i porównać z wagą jaka jest zadeklarowana na opakowaniu.
Polecam też uświadomić w ten sposób członków rodziny czy inne osoby, te które będą podczas naszej nieobecności odbierać przesyłki aby zwróciły uwagę na opakowanie przed odebraniem.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI