• Reklama

BRAK TELEFONU W PACZCE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez marik1 » piątek, 4 listopada 2016, 01:37

Filmik wyglądał trochę, jakbyś wiedział, co w środku jest. Nie mniej - Przy kurierze otwierać, każdy mówi. U mnie tacy specjaliści z Poczty Polskiej, że nawet nie chcą czekać i od razu Awizo dają. Przesyłki przy takim się nie otworzy, bo ten narzeka.
marik1
AKTYWNY

Pochwały: 3

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez KarlosW » piątek, 4 listopada 2016, 01:47

--
Skasowałem wpis..
Nie będę ulatwial decyzji firmie G.
Ostatnio edytowano piątek, 4 listopada 2016, 01:51 przez KarlosW, łącznie edytowano 2 razy
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Postprzez marcoos1 » piątek, 4 listopada 2016, 01:48

@michalf345
Na filmie wygląda jak byś zupełnie się nie przejął (a nawet jak byś nie był zaskoczony). Gdybym zapłacił worek pieniędzy za paczkę, a w paczce puste pudełko, to byłoby to słychać/widać na filmie.
Mam duża wiarę w ochronę kupujących na ali (dużo większą niż na polskim serwisie), ale przy takim pakowaniu i takiej kasie to bym się wkurzył a tego zupełnie nie widać.
marcoos1
VIP

Pochwały: 39

Postprzez leoxxx » piątek, 4 listopada 2016, 01:55

marik1 napisał(a):Filmik wyglądał trochę, jakbyś wiedział, co w środku jest. Nie mniej - Przy kurierze otwierać, każdy mówi. U mnie tacy specjaliści z Poczty Polskiej, że nawet nie chcą czekać i od razu Awizo dają. Przesyłki przy takim się nie otworzy, bo ten narzeka.

Mam takie samo wrażenie, szczególnie w momencie "otwarte jest" w 1 min filmu ??
Kolejna sprawa to czy przedstawiłeś protokół od kuriera w sporze? Skoro masz protokół to w zasadzie jest dowodem, że telefon znikł zanim został dostarczony i winien jest przewoźnik.

Co do Poczty Polskiej i awizo, sprawa wygląda tak, że listonosz nie jest wstanie przynieść paczki bo zwyczajnie nie dał by rady fizycznie tego zrobić. Zabiera ze sobą tylko to co wjedzie do torby, dlatego pomimo obecności w domu zostawia awizo.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez mPiter » piątek, 4 listopada 2016, 03:26

marcoos1 napisał(a):@michalf345
Na filmie wygląda jak byś zupełnie się nie przejął (a nawet jak byś nie był zaskoczony). Gdybym zapłacił worek pieniędzy za paczkę, a w paczce puste pudełko, to byłoby to słychać/widać na filmie.
Mam duża wiarę w ochronę kupujących na ali (dużo większą niż na polskim serwisie), ale przy takim pakowaniu i takiej kasie to bym się wkurzył a tego zupełnie nie widać.

Nie ma to ja internetowa super-psycho-analiza. "Ja bym się wkurzył, ty tego nie zrobiłeś więc(podprogowo, bo grzeczność nie pozwala wprost) sugeruję, że jesteś oszustem oczerniającym świętego Goldwaya od tanich telefonów".

Sorry, każdy reaguje inaczej. Może dla niego 1000 zł to nie jest coś czym warto się stresować. Ja np. pieniędzmi w ogóle się nie stresuje, choć ich nie mam, więc mnie to nie dziwi.

Dobrze, że zgłosił na policję. Akurat kto trzymał paczkę i coś przy niej gmerał łatwo prześledzić, choć firma będzie się stawiać.
Goldway, wynajmując taką a nie inną firmę, powinien wziąć za to odpowiedzialność- tak nakazuje uczciwość. Ale my w Europie mamy inną mentalność niż chińczycy(wystarczy poczytać na grupach FB o Alie i sporach).
A na pewno nie odpuszczać firmie kurierskiej, mi też kiedyś chcieli wmówić, że laptop który wysłałem był w złym stanie, z popękaną obudową i matrycą, bo przecież DPD(tfu!) obchodzi się grzecznie z paczkami. Tak długo męczyłem, aż trzy tysiące wylądowały na koncie. Pół roku, ale wymęczyłem i polecam nie odpuszczać.

Pochwały przyznane za posta: 2
mPiter

Pochwały: 4

Postprzez michalf345 » piątek, 4 listopada 2016, 04:00

Chłopaki, możecie mi wierzyć lub nie, ale na nagraniu nie wiedziałem, co będzie w środku. Wiedziałem tylko, co powinno być, bo to nie pierwsze moje zamówienie u Goldway. Zamurowało mnie po otwarciu. Jeszcze nigdy mi się to nie przytrafiło, choć słyszałem o wielu takich sytuacjach. Tak, jak mówiłem, sprawa trafiła na policję. Powiedzmy sobie szczerze, że gdybym kłamał i zabrał telefon, celem uzyskania zwrotu z aliexpress, nie robiłbym tego. Byłem szczegółowo przesłuchiwany, wzięto IMEI, robiono zdjęcia itp.

Niby nie powinienem tego odbierać... Byłem w pracy, odebrała żona. Kurier, jak to kurier "śpieszył się". Wcześniej też zdarzały mi się paczki pozaklejane i to nie tylko z aliexpress, ale również z gearbest. Nigdy nie było problemu. Teraz po takich sytuacjach, wiem, że należy ważyć paczkę przy kurierze (mam wagę gramową). Wtedy nawet bym o tym nie pomyślał. Od razu napisałem do Goldway. Oni powiedzieli, żeby odezwać się do lokalnego DPD i poprosić o oświadczenie. Tak też zrobiłem, zadzwoniłem do nich i dogadałem się z babką, że przyjedzie na drugi dzień w godzinach 16-18 (tak kończę pracę). Co się okazało, kurier przyjechał o 14:19, gdy była tylko żona w domu. Moja żona jest zbyt dobrą i łatwowierną osobą i go przyjęła. Ten gościu obejrzał paczkę, pozaznaczał na oświadczeniu same głupoty (zaznaczył, że zewnętrzne i wewnętrzne opakowanie jest nieuszkodzone, dobrze, że napisał, że są braki, brak telefonu). Kazał szybko podpisywać, bo się śpieszy. Gdy przyjechałem i to zobaczyłem, od razu zadzwoniłem do DPD. Obstawiłem ich, że co to ma być. Tak się nie traktuje klientów. Powiedzieli mi, że się odezwą i z ich słów wynikało, że ten protokół i tak nic nie wnosi... Jak wiadomo, nie odezwali się... Wtedy sprawa trafiła na policję, bo tak też pokierował mnie Goldway. Tak, jak już napisałem, byłem szczegółowo przesłuchiwany, potem przesłuchali też moją żonę. Policjant, który prowadzi moją sprawę miał też wziąć się za tego kuriera. Czy to zrobił to już nie wiem. Zastanawia mnie jedno, czy policja nie może znaleźć telefonu po IMEI? Skoro od kradzieży minął już ponad miesiąc to telefon zapewne został już uruchomiony. Wracając do tego... Po pewnym czasie znów zadzwoniłem do DPD z pytaniem, dlaczego się nie odezwali to babka przemilczała to. Następnie prosiłem o oświadczenie w mojej sprawie i chciałem, żeby znów kurier przyjechał to twierdziła, że już za późno, bo minęło 7 dni od otrzymania paczki. Znowu ich zapytałem, dlaczego się nie odezwali skoro mieli się odezwać. Totalnie zlekceważyli mnie. Jeżeli chodzi o spór to w pewnym czasie dołączyło się do niego aliexpress. Zaproponowało mi zwrot niecałej sumy. Po przemyśleniu stwierdziłem, że już nie mam siły walczyć ze wszystkimi i przyjmę to, co mi zaproponowali, "niech stracę...". To było dziwne. Jednego dnia się zgadzałem na propozycję aliexpress, a drugiego anulowano moje przyjęcie propozycji. Takie coś powtórzyło się kilka razy. Po tym aliexpress nie brało już udziału w sporze. Ostatecznie spór się zakończył z 0,00zł refund.
Postawcie się teraz w mojej sytuacji. Jeżeli nawet telefon zostałby znaleziony przez policję to i tak pewnie byłby używany. Dlatego wolałem full refund lub chociaż częściowy z aliexpress. Nie myślcie, że jestem jakimś złodziejem. Gdybym otrzymał ten telefon znaleziony przez policję, od razu bym poinformował Goldway i odesłałbym go dla nich wraz ze wszystkimi akcesoriami. Zapłaciłem za nowy, wiec chcę nowy. Zamówiłbym u nich ponownie. W tym wypadku zważyłbym paczkę przy kurierze i nie przyjął paczki nieudolnie poklejonej taśmą.
Myślę, że to wszystkie szczegóły sprawy. Jeśli coś mi umknęło, z pewnością dopiszę.
michalf345

Postprzez Rafal1435 » piątek, 4 listopada 2016, 07:18

Goldway wysłał nowej więc też chciałby zwrot z nowym telefonem, to nie jego wina ze ktoś po drodze ukradł telefon
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Re: BRAK TELEFONU W PACZCE

Postprzez redkontakt » piątek, 4 listopada 2016, 08:57

Kolejny raz ktoś odbiera paczkę ewidentnie wcześniej otwieraną i robi dym że jest pusta i że to wina sprzedawcy. A jest prosty sposób: nie odbierasz takiej paczki lub otwierasz przy kurierze i masz argumenty do odzyskania kasy. A tak to spitoliłeś kolego sprawę i masz nikłe szanse na refund

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
redkontakt

Postprzez HongKong_Goldway » piątek, 4 listopada 2016, 10:16

michalf345 napisał(a):Chłopaki, możecie mi wierzyć lub nie, ale na nagraniu nie wiedziałem, co będzie w środku. Wiedziałem tylko, co powinno być, bo to nie pierwsze moje zamówienie u Goldway. Zamurowało mnie po otwarciu. Jeszcze nigdy mi się to nie przytrafiło, choć słyszałem o wielu takich sytuacjach. Tak, jak mówiłem, sprawa trafiła na policję. Powiedzmy sobie szczerze, że gdybym kłamał i zabrał telefon, celem uzyskania zwrotu z aliexpress, nie robiłbym tego. Byłem szczegółowo przesłuchiwany, wzięto IMEI, robiono zdjęcia itp.

Niby nie powinienem tego odbierać... Byłem w pracy, odebrała żona. Kurier, jak to kurier "śpieszył się". Wcześniej też zdarzały mi się paczki pozaklejane i to nie tylko z aliexpress, ale również z gearbest. Nigdy nie było problemu. Teraz po takich sytuacjach, wiem, że należy ważyć paczkę przy kurierze (mam wagę gramową). Wtedy nawet bym o tym nie pomyślał. Od razu napisałem do Goldway. Oni powiedzieli, żeby odezwać się do lokalnego DPD i poprosić o oświadczenie. Tak też zrobiłem, zadzwoniłem do nich i dogadałem się z babką, że przyjedzie na drugi dzień w godzinach 16-18 (tak kończę pracę). Co się okazało, kurier przyjechał o 14:19, gdy była tylko żona w domu. Moja żona jest zbyt dobrą i łatwowierną osobą i go przyjęła. Ten gościu obejrzał paczkę, pozaznaczał na oświadczeniu same głupoty (zaznaczył, że zewnętrzne i wewnętrzne opakowanie jest nieuszkodzone, dobrze, że napisał, że są braki, brak telefonu). Kazał szybko podpisywać, bo się śpieszy. Gdy przyjechałem i to zobaczyłem, od razu zadzwoniłem do DPD. Obstawiłem ich, że co to ma być. Tak się nie traktuje klientów. Powiedzieli mi, że się odezwą i z ich słów wynikało, że ten protokół i tak nic nie wnosi... Jak wiadomo, nie odezwali się... Wtedy sprawa trafiła na policję, bo tak też pokierował mnie Goldway. Tak, jak już napisałem, byłem szczegółowo przesłuchiwany, potem przesłuchali też moją żonę. Policjant, który prowadzi moją sprawę miał też wziąć się za tego kuriera. Czy to zrobił to już nie wiem. Zastanawia mnie jedno, czy policja nie może znaleźć telefonu po IMEI? Skoro od kradzieży minął już ponad miesiąc to telefon zapewne został już uruchomiony. Wracając do tego... Po pewnym czasie znów zadzwoniłem do DPD z pytaniem, dlaczego się nie odezwali to babka przemilczała to. Następnie prosiłem o oświadczenie w mojej sprawie i chciałem, żeby znów kurier przyjechał to twierdziła, że już za późno, bo minęło 7 dni od otrzymania paczki. Znowu ich zapytałem, dlaczego się nie odezwali skoro mieli się odezwać. Totalnie zlekceważyli mnie. Jeżeli chodzi o spór to w pewnym czasie dołączyło się do niego aliexpress. Zaproponowało mi zwrot niecałej sumy. Po przemyśleniu stwierdziłem, że już nie mam siły walczyć ze wszystkimi i przyjmę to, co mi zaproponowali, "niech stracę...". To było dziwne. Jednego dnia się zgadzałem na propozycję aliexpress, a drugiego anulowano moje przyjęcie propozycji. Takie coś powtórzyło się kilka razy. Po tym aliexpress nie brało już udziału w sporze. Ostatecznie spór się zakończył z 0,00zł refund.
Postawcie się teraz w mojej sytuacji. Jeżeli nawet telefon zostałby znaleziony przez policję to i tak pewnie byłby używany. Dlatego wolałem full refund lub chociaż częściowy z aliexpress. Nie myślcie, że jestem jakimś złodziejem. Gdybym otrzymał ten telefon znaleziony przez policję, od razu bym poinformował Goldway i odesłałbym go dla nich wraz ze wszystkimi akcesoriami. Zapłaciłem za nowy, wiec chcę nowy. Zamówiłbym u nich ponownie. W tym wypadku zważyłbym paczkę przy kurierze i nie przyjął paczki nieudolnie poklejonej taśmą.
Myślę, że to wszystkie szczegóły sprawy. Jeśli coś mi umknęło, z pewnością dopiszę.

Firma SF przyjęła protokół odebrania przesyłki z brakującą zawartością.
Wyślemy Ci smartfon ponownie.
Na przyszłość prosimy nie przyjmować takich paczek. Jest to wyraźnie napisane w regulaminie zakupów u Nas.

Pochwały przyznane za posta: 2
HongKong_Goldway
AKTYWNY

Pochwały: 39

Postprzez Azael » piątek, 4 listopada 2016, 11:01

Nie dowiemy się prawdy ale patrząc na ten filmik i jak wygląda paczka przed otwarciem.... To dziwne że goldi się zgodził i wyślę telefon

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY

Ostrzeżenia: 1

Postprzez mkgga » piątek, 4 listopada 2016, 11:34

Azael napisał(a):Nie dowiemy się prawdy ale patrząc na ten filmik i jak wygląda paczka przed otwarciem.... To dziwne że goldi się zgodził i wyślę telefon

Wysłane Thorem

Przecież widzisz że przewoźnik przyjął reklamację, Goldi dostanie od nich odszkodowanie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka
mkgga

Pochwały: 17

Postprzez robot » piątek, 4 listopada 2016, 13:15

michalf345 napisał(a):Witam wszystkich!
10 września zakupiłem w Goldway na aliexpress xiaomi mi5 3/64Gb wraz z case'm i szklaną szybką na wyświetlacz. 23 września otrzymałem paczkę. Okazało się, że w paczce nie ma najważniejszej rzeczy, czyli samego telefonu!!! Wszystkie akcesoria były wraz z case'm, oprócz telefonu i szklanej szybki . Całe szczęście, że nagrywam otwarcie paczek. Tu link: https://www.youtube.com/watch?v=3W3NR7iJAYY
Otworzyłem spór. Skontaktowałem się z DPD (oni dostarczali przesyłkę w Polsce), po czym przyjechał kurier w celu sporządzenia protokołu szkody. W międzyczasie sprawę zgłosiłem na policję. Jeżeli chodzi o firmę Goldway to podczas sporu proponowali mi na aliexpress 0,00zł refund. Dołączyło się potem Aliexpress, ale po pewnym czasie zawiesiło swoje propozycje (chciałem przyjąć już w ostateczności zwrot niepełnej kwoty, bo nie chciało mi się już z nikim walczyć, ale i to nie pomogło, nie chciano mi przyznać). Obecnie Aliexpress zakończyło spór z niekorzyścią dla mnie!!! Przecież ja nic nie zawiniłem, nie ukradłem telefonu, nikogo nie oszukuję... Podobną wiadomość wysłałem do Goldway PL na facebooku. Odpisali mi: "Twoja wiadomość została przekazana do naszego serwisu obsługi klienta, skontaktują się z Tobą w ciągu 24 godzin roboczych." minęło już 5 dni i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Sprawa opisana na grupie Xiaomi Polska na fb https://www.facebook.com/groups/1568991 ... 4703845659
Bardzo proszę o wszelką pomoc i instrukcje, co mam uczynić.
Serdecznie pozdrawiam.

Przeciez na tym filmie widac ze przesylka cala poklejona - albo bylo odrazu nie odbierac , bo tak to mogles sam ja pokleic... widac z gory ze cos jest nie tak.... wiec takie nagrywanie gowno daje :) nie mowie ze zakleiles sam - tylko ze mogles ty i mogl ktokolwiek inny . zreszta to cale nagywanie to wogole dupy nie urywa - podejrzanie wygladA: ) Nic tylko dogadac sie z kurierem - pisac protokoly ... i dostawac nowe telefoniki :) No ale jak dla mnie to ten unboxing jest robiony juz po twarciu paczki.... czyli drugi raz ....a telefonu pewnie w srodku nie bylo , wiec panika i niby unboxking :):):) no ale to tylko moje zdanie
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI