• Reklama

BRAK TELEFONU W PACZCE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: BRAK TELEFONU W PACZCE

Postprzez Warson » sobota, 1 października 2016, 14:38

Ja mam taki przypadek, że zamówiłem 2 telefony a w paczce był jeden, na szczęście od razu zwróciłem uwagę na małe opakowanie oraz małą wagę paczki i nagrałem filmik z otwierania i oczywiście spisałem protoków z DHL, niestety wciąż nie mogę otworzyć sporu, czy trzeba czekać 10 dni od zamówienia czy od wysłania paczki?

Jak myslicie wyślę druga sztukę czy zwrócą kasę o ile w ogóle uda mi się coś ugrać?

Sklep autoryzowany Xiaomi 98% pozytywów.

z góry dziękuję za pomoc.
Warson

Reklama

Postprzez blue_voyager » sobota, 1 października 2016, 14:43

Sorry ale Ty chyba sobie żarty robisz. Pytasz o to już któryś raz z kolei, dostałeś już odpowiedź, odesłano Cię również do FAQ, a Ty dalej to samo.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez Warson » sobota, 1 października 2016, 14:57

przecież nie chcesz nie musisz odpisywac, poprostu się martwie i tyle.

jestes taki mądry to przelej mi 650zł na konto wtedy oleje całą sprawę.
Warson

Postprzez marcoos1 » sobota, 1 października 2016, 15:09

Ale dostałeś już odpowiedź co robić i innej już nie będzie.
Nikt nie wie co ci się uda ugrać, ale skoro tak bardzo ci zależy na odpowiedzi "ku pokrzepieniu serc" to myślę, że wyślą drugą sztukę a w ramach przeprosin jeszcze trzecią gratis.

Pochwały przyznane za posta: 2
marcoos1
VIP

Pochwały: 39

Postprzez blue_voyager » sobota, 1 października 2016, 16:43

Warson napisał(a):przecież nie chcesz nie musisz odpisywac, poprostu się martwie i tyle.

jestes taki mądry to przelej mi 650zł na konto wtedy oleje całą sprawę.

Ty naprawdę nie rozumiesz? Pytasz kilka razy o to samo. Dostajesz odpowiedz i znów pytasz. Rozumiem, że się martwisz, ale do licha czytaj co się do Ciebie pisze. Następne takie same pytania polecą do kosza a Ty dostaniesz warna.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez michalf345 » piątek, 4 listopada 2016, 00:33

Witam wszystkich!
10 września zakupiłem w Goldway na aliexpress xiaomi mi5 3/64Gb wraz z case'm i szklaną szybką na wyświetlacz. 23 września otrzymałem paczkę. Okazało się, że w paczce nie ma najważniejszej rzeczy, czyli samego telefonu!!! Wszystkie akcesoria były wraz z case'm, oprócz telefonu i szklanej szybki . Całe szczęście, że nagrywam otwarcie paczek. Tu link: https://www.youtube.com/watch?v=3W3NR7iJAYY
Otworzyłem spór. Skontaktowałem się z DPD (oni dostarczali przesyłkę w Polsce), po czym przyjechał kurier w celu sporządzenia protokołu szkody. W międzyczasie sprawę zgłosiłem na policję. Jeżeli chodzi o firmę Goldway to podczas sporu proponowali mi na aliexpress 0,00zł refund. Dołączyło się potem Aliexpress, ale po pewnym czasie zawiesiło swoje propozycje (chciałem przyjąć już w ostateczności zwrot niepełnej kwoty, bo nie chciało mi się już z nikim walczyć, ale i to nie pomogło, nie chciano mi przyznać). Obecnie Aliexpress zakończyło spór z niekorzyścią dla mnie!!! Przecież ja nic nie zawiniłem, nie ukradłem telefonu, nikogo nie oszukuję... Podobną wiadomość wysłałem do Goldway PL na facebooku. Odpisali mi: "Twoja wiadomość została przekazana do naszego serwisu obsługi klienta, skontaktują się z Tobą w ciągu 24 godzin roboczych." minęło już 5 dni i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Sprawa opisana na grupie Xiaomi Polska na fb https://www.facebook.com/groups/1568991 ... 4703845659
Bardzo proszę o wszelką pomoc i instrukcje, co mam uczynić.
Serdecznie pozdrawiam.
michalf345

Postprzez KarlosW » piątek, 4 listopada 2016, 00:45

Dlatego wolę sklepy typu BG niż Ali..
KarlosW
VIP

Pochwały: 24

Postprzez omi » piątek, 4 listopada 2016, 01:04

Tylko teraz do kogo mieć pretensje. Goldway korzysta z DPD, więc powinien to uznać nawet jak przewoźnik "gówniany".
Inna rzecz to czy odebrałeś przesyłkę osobiście. Nieco inaczej wyglądałoby to otwarcie przy kurierze, a inaczej gdy kręcisz już film.
Kolejna rzecz, że kurierzy zostawiają paczki komu popadnie. Sam dostałem dwa fony odebrane przez przypadkowo złapanych sąsiadów.
Sąsiedzi OK, ale mam nadzieję, że takiej klejonki by nie odebrali.
Teraz rzeczywiście problem, niemniej to Goldway korzysta z DPD i powinien to rozstrzygnąć znając więcej szczegółów.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez kaol » piątek, 4 listopada 2016, 01:04

Na nagraniu widać, że paczka jest przyklejona taśmą co oznacza, że ewidentnie była otwierana. Było już raz na forum, że takich przesyłek się nie bierze i na poczcie prosi panią w ogienku o zważenie. Gdy waga się nie będzie zgadzać nie odbieramy paczki.

Nie ugrałeś nic ze względu na to, że sam mogłeś tak obkleić paczkę i udać, że telefonu nie było w środku... Zwyczajnie nie masz jak tego udowodnić.
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez omi » piątek, 4 listopada 2016, 01:09

Powiem tak, UPS do mnie dzwoni ( i nie zostawi przesyłki byle komu), DHL nie i też zostawia komu popadnie, DPD rozwozi przez dziadów co wożą przesyłki swoimi rupieciami.
Trudno mi coś osądzić, ale ostatnim winnym tu Goldway - pomijając DPD jako przewoźnika.
Ostatnio edytowano piątek, 4 listopada 2016, 01:11 przez omi, łącznie edytowano 1 raz
omi
AKTYWNY

Postprzez skazi » piątek, 4 listopada 2016, 01:11

Wg mnie ciężko będzie coś z tym zrobić, pewnie jakbyś otwierał paczkę przy kurierze sytuacja byłaby inna. Na pierwszy rzut oka widać że z tą paczką jest coś nie tak (niedbale owinięta szarą taśmą), widząc ją powinno Ci się zapalić czerwone światło. Postaw się w sytuacji Ali/Goldwaya jaką mają mieć pewność że nie otworzyłeś paczki, schowałeś telefon a później znowu ją zamknąłeś i nagrałeś unboxing?
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 46

Postprzez omi » piątek, 4 listopada 2016, 01:34

@michalf345 a skoro już tu zawitałeś to może podałbyś więcej szczegółów. Twój film jest "wstrząsający" niemniej średnio wiarygodny.
Takiej przesyłki nikt z nas by nie odebrał, no chyba, że przez dzieci sąsiadów. Kurierzy bywają nieobliczalni, niemniej trudno stawiać ich w złym świetle nie wiedząc nic więcej.
Inna rzecz, że przewoźnicy mogę ukrywać czarne owce. Gościa jak złapią to zwolnią i tyle w temacie. Problem rozwiązany bez sądów i prokuratury.
Ostatnio edytowano piątek, 4 listopada 2016, 01:42 przez omi, łącznie edytowano 1 raz
omi
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI