• Reklama

brak ochrony przy wysłyce towaru

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

brak ochrony przy wysłyce towaru

Postprzez Caminero » 1 paź 2014, o 18:54

Witam,

zamówiłem słuchawkę na Ali u ET za jedyne 377$. Przez około tydzień sprzedawca nie wysyłał towaru, więc go pogoniłem i założyłem spór. Zażądałem zwrotu całej kasy, po negocjacjach dał upust 10$. Podał linka do śledzenie paczki, paczka w trackingu idzie do Polski. Zaakceptowałem spór czyli te 10$ a tu niespodzianka Fund Processing a w zakładce status zamówienia Order Complete. To ja pytam jak to możliwe jakie complete?

Przesyłka w drodze, a kasa ( 367$) trafia do niego, co z ochroną transakcji? Proszę o pomoc.

pozdr
Caminero
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Reklama

Re: brak ochrony przy wysłyce towaru

Postprzez INTseed » 1 paź 2014, o 18:58

Też mam z nimi problem.
Dał byś mi na pw nr. twojej przesyłki.
Ja kupiłem honora 6 i jeszcze nie wysłali.

Wysłane z mojego ZOPO ZP990+
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez victor44 » 1 paź 2014, o 20:26

sporu sie nie akceptuje bo pieniadze ida do niego niezaleznie czy dostales paczke czy nie... juz po zawodach... modl sie zebys dostal cos
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Meizu MX4

Postprzez snajp » 1 paź 2014, o 20:46

Napisz do ali żeby otworzyli na nowo opcję zatwierdzenia przesyłki. Wyjaśmij dokładnie sprawę ze sporem. Gdzieś była opisana podobna sytuacja, i ali wznowiło potwierdzenie płatności
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Postprzez Caminero » 1 paź 2014, o 22:11

Ali mnie olewają, umywają ręce. to nie ich sprawa etc. każą cierpliwie czekać na paczkę. co za shit
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Postprzez existe » 1 paź 2014, o 22:26

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

każą wiec skalaj sie
moze cie odkażą
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Caminero » 2 paź 2014, o 16:25

Ali twierdzi, że nic nie może zrobić bo przyklepałem transakcje i kasa poleciała do sprzedawcy. Zostaje mi Chargeback z karty. Otworze paczkę przy listonoszu jeśli znajdę cegle to protokół i zwrot do nadawcy -no cóż dwa tygodnie nerwówki mam. Tak jak ktoś wcześniej pisał nie akceptuje się sporów tylko escalate dispute!!!

pozdr
pozdrawiam
Caminero

Caminero
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » 2 paź 2014, o 16:35

a przesyłka jest w trackingu?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez existe » 2 paź 2014, o 18:09

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

o Chargeback duzo sie pisze, ze ludziom sie udaje odzyskac kase, ja niestety nie mam do tego szczescia. dotad zglaszalem Chargeback 2x za kazdym razem odmownie :-(

co do otwierania paczki przy listonoszu - aby moc to zrobic, usluga musi byc oplacona - w tym przypadku tak nie jest, wiec listonosz/kurier nie jest zainteresowany aby byc swiadkiem czegos tam

z innej strony nie wiem czemu sie goraczkujesz, przeciez zaakceptowales - bo paczka idzie - nie rozumiem skad panikarskie watpliwosci o dostawie cegiel
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI