• Reklama

Brak gwarancji na towary zakupione z CHIN!

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Brak gwarancji na towary zakupione z CHIN!

Postprzez chinczyk » 17 lut 2014, o 19:17

Witam,
Kupuje zazwyczaj od sprzedawcow(Ali) z duza iloscia komentarzy pozytywnych, znanych, istniejacych juz jakis czas na rynku. Mimo to spotykam sie z coraz czesciej bolacym mnie problemem a mianowicie gwarancja na zakupione tam przedmioty.

Kupilem 3miesiace temu kamerke sportowa za ok 300zl wiec nie byl to jakis bubel, tylko znany juz niektorym model. Nagle po 3miesiacach kamera przestala reagowac i nawet nie chce sie wlaczyc. Drugi przedmiot od innego sprzedawcy videofon za podobna kwote, wszystko ok potwierdzam odbior towaru, po miesiacu czarny ekran i brak reakcji, pisze do sprzedawcy tak samo jak w pierwszym przypadku i zero odzewu, wysylam dziesiatki pytan wiadomosci, na jego konto i na maila i kompletne ZERO odzewu.

Co w takiej sytuacji zrobic, kase juz dawno maja przyznana, oceny nawet jak negatywne to nie robia na nich wrazenia, poprostu zero odzewu i tyle.
W przeciagu ostatniego czasu zostalem z dwoma urzadzeniami za laczna sume 600zl ktore po gora 3miesiacach przestaja dzialac i brak mozliwosci skontaktowania sie ze sprzedawca i zareklamowania towaru.

Jestem ciekaw jak do tego sie odniesiecie, bo kazdy zachwala zakupy z Chin, ale jak to ma tak wygladac ze cos sobie zaoszczedze, a za pare miesiecy ma mi to przestac dzialac i nie mam na to zadnej gwarancji to raczej malo oplacalna sprawa, bo nie mam ani kasy ani sprawnego sprzetu.

Prosze o rady co w tej sytuacji zrobic.
Pzdr.
chinczyk

Pochwały: 2

Reklama

Re: Brak gwarancji na towary zakupione z CHIN!

Postprzez fake4r » 17 lut 2014, o 19:27

Tak to jest właśnie z zakupami na ali. Nie wszyscy są jednak nie uczciwi zdarzają się sprzedawcy którzy oferują gwarancję.
Najlepiej chyba kupować w sklepach jak geekybuing wtedy jest więszka pewność odnośnie gwarancji.
Akurat telefony stamtąd sobie nieźle radzą i są mało awaryjne, pomijając jakieś niefirmowe buble, klony etc.
Trzeba się z tym pogodzić po prostu albo kupować w zaufanych sklepach co później nie zostawią Cię na lodzie albo dać sobie spokój z zakupami tam.

I chyba już teraz nic nie zdziałasz, oni mają kasę, transakcja zakończona więc nie przejmują się tylko zajmują dalszą sprzedażą.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez dytruff » 18 lut 2014, o 01:04

Nie zgadzam się, że w sklepach internetowych jest pewniejsza gwarancja. Wypowiadam się czysto teoretycznie. Sklepy mogą robić dokładnie to samo albo (jak i w Polsce) nie uznać roszczeń niby z winy użytkownika. Nie wykluczam dbania o renomę danego sklepu i uczciwe oraz rzetelne załatwianie gwarancji. Niemniej, na plus ali działa ich ochrona kupujących tyle, że mocno ograniczona czasowo. W sklepach tego nie ma.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez chinczyk » 28 lut 2014, o 20:56

A jaka gwarancje niby mi daje geekybuing ktorej nie daje ali?
Nie kupowalem tych sprzetow od osob niepewnych, tylko z ponad 2tys liczba opinni i 100% pozytywami odnosnie danych aukcji gdzie sprzedawalo sie ich naprawde duzo, mimo to sprzedawcy zostawili mnie na lodzie.
Ochrona kupujacych na Ali daje mi jakis miesiac-dwa na ocene produktu i przetestowanie czy dziala, co z tego skoro nawet jesli wstrzymalem sie z feedbackiem, po 5-6mies pada taki videofon za 300zl do tego za chwile kamerka za kolejne 300zl od innego sprzedawcy, w obu przypadkach pisze o tym, zero gwarancji mimo iz w opisie zapewniano ze ona jest, wystawiam nastepnie feedback negatywny 1gwiazdka z calym opisem sytuacji i mimo wszystko zero odzewu i zero zainteresowania, zostaje ze smieciami za 600zl.
Dodam ze wlasnie 4dni temu nagle bez zadnej przyczyny po 6miesiacach od zakupu telefon Zopo ktory zakupilem za 800zl po restarcie od tak nie wlacza sie i nie pomaga ratowanie go wgrywaniem Rom'ow itp wszyscy rozkladaja rece, wybaczcie ale to juz jest przegiecie.....co z tego ze czlowiek zaoszczedzi jak jego radosc trwa krotko bo nagle sprzet sie psuje (nie ma uszkodzen mechanicznych jest normalnie uzytkowany i NAGLE poprostu sie nie wlacza i nie reaguje) zostajemy z niczym a pieniadze utopione w blocie.
Przepraszam, ale to jest chore.
chinczyk

Pochwały: 2

Postprzez existe » 28 lut 2014, o 21:32

chinczyk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

rozumiem Twoje rozczarowanie, ale nie do konca :-) kieruje swoja zlosc w te sama strone
w chinach kupilem juz kilka telefonow,
jeden z nich zepsulem sam osobiscie - wgrywajac niewlasciwy ROM, wlasciwie tylko dla testu - napisalem do sprzedawcy, sciemniajac, ze przestal dzialac, to sprzedawca z aliexpress, ktory nie ma juz sprzedazy na tym serwisie (jego koncowy feedback wynosil ponizej 80% :-)) ) dostalem nawet odpowiedz na maila, ale byla ona pokretna i odmowna miedzy wierszami
wiec, moglbym powiedziec - ze to jest chore i nigdy wiecej u chinczyka
Tylko, ze ja patrze na to z innej strony.
Nie poszedlem do PoLskiego sklepu zakupic odpowiadajacego mi telefonu z bardzo wielu powodow, glownym oczywiscie powodem byla cena, bo w sklepie zaplacilbym cene x 2
Telefon w tej cenie co w chinach - mozna nabyc w polsce w podobnej cenie - ale prawdopodobnie bedzie to komis, ktory nie daje nic od momentu zaplaty i po wyjsciu z komisu - zazwyczaj umywa rece
Mozna oczywiscie dokonac zakupu np na allegro, gdzie sa sklepy dajace gwarancje wlasna (nie te producenta w chinach), ale za te usluge pobieraja oplate - To byla Twoja decyzja, ze nie chciales za to placic
Telefon zopo - mozna tez zakupic w sklepach z siedziba w Eu - ale tez doliczaja troche kasy za to, ze sa w EU, tez nie chciales za to zaplacic
Generalnie - ja na podstawie swoich doswiadczen, popieram zakup w wybranych i znanych e-sklepach niz na aliekspress, pisalem juz o tym, powodem glownym jest mozliwosc wystawienia opinii nie anonimowej - gdzies na forum, oceniajac sprzedawce z aliekspress - dokonujemy jednak oceny (w globalnym odbiorze) serwisu aliekspress a nie znajdujacego sie tam sprzedawcy, ktorzy zreszta czesto posiadaja po kilka kont o roznych nazwach, ale ja nie wykluczam, ze sa tam sprzedawcy, ktorzy przyjmuja sprzet do naprawy.
Mozna oczywiscie pisac i pisac, moja koncowa ocena watku jest taka ze zamiast kupowac 1 drogi, moge zakupic 2 tansze o tej samej (albo i czasami wyzszej) jakosci/mozliwosci i nadal bede tam kupowal, a ze rozniez w polsce sa znane przypadki olewania klienta i to czesto przez duze firmy, to chyba o tym tez wiadomo i tez chcialo by sie napisac .. chore
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez bartazzz » 1 mar 2014, o 10:53

generalnie ja zawsze uznaje że gwarancji w chinach nie ma ale cena to w zupełności rekompensuje, nawet w przypadku awarii do najpopularniejszych modeli są dostępne części. Generalnie jak telefon przychodzi w porządku to potem działa bezproblemowo, niektórzy sprzedawcy wprowadzili nawet kontrolę jakości i rzeczywiście testują bo są ślady po łączeniu wifi i rozmowach i znaczek jakosci.
Oczywiście zdarza się że telefon się popsuje np po pół roku a sprzedawca się nie odzywa, lecz traktowałbym to jako wyjątek, bo rodzina i znajomi korzystają z chińskich telefonów i oprócz drobnostek w oprogramowaniu nie zgłaszaja większych problemów. Mój v970 służy mi już rok bezawaryjnie.

Miałem kiedyś przypadek uszkodzonego lenovo a760 (gubił zasięg) to napisałem do chińczyka zrobił mi refund na paypala do tego sprzedałem telefon jako uszkodzony i pieniądze całkowicie mi się zwróciły.

Myślę że chińską gwarancję należy traktować jako nieistniejącą a ewentualne koszty napraw wkalkulować w ryzyko. Nie działamy z chińczykami w jedym systemie prawnym ani nie mamy narzędzi zmuszających sprzedawcę do wywiązania się z gwarancji oprócz gróźb, negocjacji i zakłądania profili na facebooku.
Dla kogoś kto musi mieć gwarancję są sklepy i dystrybutorzy i tak jak przedmówca napisał za taką ochronę trzeba niestety dopłacić.

Ja osobiście nie przestanę kupować chińskich telefonów, a temat gwarancji traktuję jako nieistniejący a ewentualne ryzyko wkalkulowuję.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI