• Reklama

Brak baterii w zestawie

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Brak baterii w zestawie

Postprzez adio74 » 30 wrz 2013, o 18:08

Witam,
Po 14 dniach od zamówienia odebrałem paczkę (btw wysyłka Singpostem) z Jiayu G3T od Desoon Technology z tej aukcji: http://www.aliexpress.com/snapshot/267787854.html , lecz w zestawie nie było... baterii :shock:
To mój pierwszy zakup na ali więc mam pytanie do osób bardziej doświadczonych w chińskie klocki, czy przy pierwszym kontakcie ze sprzedawcą powinienem zażądać przesłania baterii kurierem? Czy wydaje wam się, że chińczyk na to pójdzie, czy ewentualnie zrobić coś innego?

Pytanie techniczne: czy na szybko mogę kupić w Polsce baterię która chociaż przy przymocowaniu taśmą od środka będzie mogła działać zamiast chińskiej? Jeśli ktoś ma taką wiedzę i byłby na tyle miły to proszę o podanie namiaru na aukcję/produkt.
Pozdrawiam,
Mam nadzieję, że dobrze zrobiłem zakładając nowy temat. Jeśli post powinien znaleźć się w innym temacie to proszę o przeniesienie.
Proszę również o wszelkie rady
Pozdrawiam
adio74

Reklama

Re: Brak baterii w zestawie

Postprzez fake4r » 30 wrz 2013, o 18:15

Na pewno skontaktuj się ze sprzedawcą i przedstaw sprawę.
Jeżeli będzie coś kręcił to będziesz musiał otworzyć dispute pewnie.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez sonic » 30 wrz 2013, o 21:52

oby to nie było rozwiązaniem chińskich problemów z wysyłaniem baterii pocztą lotniczą :/
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez szymon_rysiu » 30 wrz 2013, o 22:06

Po analizowaniu ostatnio forum też pomyślałem o pomyśle na przesyłkę telefonu bez baterii. Może baterie prześlą DHL albo coś podobnego.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez adio74 » 30 wrz 2013, o 22:50

Coś w tym jest, gościu w sklepie z akcesoriami w moim mieście mówił, że jestem trzecią osobą dzisiaj, która nie dostała baterii do chińczyka i szukała u nich zamiennika :lol:
BTW. Przez skrajne położenie pinów w Jiayu ( zaraz przy "ściance") nie znajdę w Polsce nic co mogłoby nawet "awaryjnie" zasilać telefon.
No nic pozostaje tylko czekać na odpowiedź chińczyka i liczyć na to, że doślą baterie kurierem.
adio74

Postprzez fake4r » 30 wrz 2013, o 22:54

Wiadomo że ostatnio jest cyrk z bateriami, podobno china post cofali i zmieniali na innych przewoźników, Ty mówisz że zamawiałeś signapore postem i dostałeś bez baterii. Ciekawe od czego to dokładnie zależy i jak tak dalej pójdzie jaki będzie to miało wpływ na wysyłkę telefonów tylko przez kurierów ? Wtedy już vat murowany.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Corv » 30 wrz 2013, o 22:57

Na pewno nie potwierdzaj odbioru telefonu zamykając transakcję. na pewno skontaktuj się ze sprzedającym i jak trzeba otwórz spór. Na pewno żądaj dosłania baterii na koszt sprzedawcy.
Corv

Postprzez adio74 » 1 paź 2013, o 13:53

Tak dla informacji przyszłych pokoleń ;-) :
Doślą mi baterię singpostem, niestety wysyłka w przyszłym tygodniu z powodu ich świąt, więc poczekam jeszcze z miesiąc.
adio74

Postprzez Corv » 1 paź 2013, o 14:00

Singapurem idzie szybko.
Corv

Postprzez bartazzz » 1 paź 2013, o 14:02

do 2 tygodni doliczając tydzień swiąt wyjdzie prawie miesiąc..
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez adio74 » 29 paź 2013, o 23:31

Witam,
Odświeżam z prośbą o poradę od bardziej doświadczonych w kontakcie z chinolami.
Po kontkakcie jeszcze przed ich świętami i omówieniu sprawy z jednym ze sprzedawców, napisano mi, że po świętach wyślą baterię i podadzą tracking number.
Po tygodniu od świąt i braku kontaktu z ich strony, jeszcze raz do napisałem i zostałem ponownie poproszony o zdjęcie wszystkiego co było w paczce i podanie wagi paczki, którą otrzymałem. Więc wysłałem zdjęcie zawartości i listu przewozowego (tam znajduje się tylko deklarowany ciężar). Poinformowałem ich również, że nie mogę zważyć wszystkiego teraz, ponieważ do telefonu jest przylutowana bateria kupiona w Polsce (z powodu dziwnego umieszczenia pinów) i nie będę tego rozmontowywać.

Ogólnie rzecz biorąc ta "rozmowa" trwała tak ze dwa tygodnie, ponieważ na odpowiedź do każdej z moich wiadomości od jaśnie wielmożnego chinola musiałem czekać tak ze dwa dni (różnica czasu + BARDZO MARNA znajomość angielskiego w tej firmie (Desoon Technology) + granie na zwłokę (udawanie debila)) :evil:
I tak mogłem liczyć tylko na idiotyczne odpowiedzi w stylu:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po tym jak wysłałem jej zdjęcie listu przewozowego. :lol: - To nie ja to ważyłem tylko oni taką wagę zadeklarowali.

Ponieważ zbliżała się już ostateczna data dostarczenia poprosiłem o wydłużyłenie czasu dostawy.

Tak naprawdę mogłem liczyć na jakieś odpowiedzi z ich strony tylko na czacie na żywo przez Trade Manager'a (nawiasem mówiąc bardzo słabo zrobiona aplikacja).
Jednak również tutaj niczego nie ustaliłem.
Tutaj ostatni czat:

Również kilka razy pisałem, że mogę otworzyć spór. Co zrobić w takiej sytuacji?
adio74

Postprzez Jotka » 1 lis 2013, o 22:20

witam!
czy jak zamówie baterię lenovo bl197 na allegro u tego pana, to ona przyjdzie do mnie z chin ? czy nie ? bo otrzymałem mój a800 bez baterii .
Kod: Zaznacz cały
Jotka

Telefon:: Samsugn GT-C3322

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI